Jump to content
popaay

ЕГР и разход L13A1 cvt

Recommended Posts

Имам едно питане относно разхода на джазката с включен ЕГР и изклюен. Нормален ли е този разход? При изключен ЕГР от буксата, колата по борд показва  9,5/100, с включен 10,8/100. Засякано седмица  за седмица по един и  същ маршрут времме, километри и  стил на каране от жена. Да вметна, че е чистен ЕГР пътя, и сменени свещи два пъти без ефект от разхода. Ламбдата уж работи, гледана е  на газ анализатор, по тяхни думи даже се вписвам за евео 5.

Благодаря на отзовалите се

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо гледате бордкомпа ?!?! Имате резервоар, пълните до дупка, карате 100км и пак допълвате до горе. И не...този разход е ненормален ! Аз съм с 1.2 на газ. Напълних 33л ГАЗ ! Свърши след 510 км, от които 320 извънградско. Всеки път е около 6.5-7л на 100км. Пак повтарям ГАЗ (LPG) !!! На бензин ми дава(ше) 4.8-5.4 на извънградско. Градското просто не се гледа, защото зависи от много повече фактори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата работа... няма и 200км стрелката е под половината. Градско винаги ми излиза над 10л

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Играе ли роля в разхода на автомобила ЕГР-а? 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темите съм ги прочел, писъл съм че пътищата са поччистени, свещи сменени филтри... Проблема е че с включен и изключен ЕГР, разхода е кажи речи един и същ! Чек не свети, колата не прекъсва 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не разбирам защо очакваш от Форума да обясни ненормалния разход ?! Проверяваш дали няма изтичане на гориво от някъде и я водиш на доктор, ама истински. С истинска комп. диагностика на Хонда и читави доктори. Мисля че в Пловдив има оторизиран сервиз на Хонда или просто попитай пловдивчани хондаджии при кого ходят. Успех !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобините как са? Аз смених 4 задни.Старите оригиналните бяха окислени яко и пластмасата се счупи при отварянето им.Сложих 4 нови задни. Предните само долната част им смених. Почистих и дроселовата клапа без сваляне.Само със спрей. Преди по борд комп. показваше 7.6 градско ,смесен разход около 6.4 а на дълъг път 5.9 средно. Колата беше малко тромава. Сега е малко по-пъргава.Градско стига около 8.0-8.3 смесен 6.7-6.9 на дълъг път 5.9-6.1. ЕГР клапана е чистен без пътищата. Свещи сменени задни Денсо предни НГК.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Може ли малко информация за долните части на предния ред бобини - откъде са закупени, каква е цената на брой и евентуално някакви ОЕМ номера. При мен има нужда от смяна само на долните части, но навсякъде ми излизат цели за продажба.

 

Едит: Смятам, че открих ОЕМ номера на долната част за GD3 (Denso 671-4301), но ще е добре, ако някой може да потвърди. Не ги откривам налични по българските сайтове обаче.

Редактирано от s7r3l0k

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

На 29.11.2021 г. at 17:19, ИцоД написа:

Колега, не разбирам защо очакваш от Форума да обясни ненормалния разход ?! Проверяваш дали няма изтичане на гориво от някъде и я водиш на доктор, ама истински. С истинска комп. диагностика на Хонда и читави доктори. Мисля че в Пловдив има оторизиран сервиз на Хонда или просто попитай пловдивчани хондаджии при кого ходят. Успех !

 

За много години и много здраве!

Благодяря за отговора, не очаквам някой да ми помогне, а да ме насочи. Ясно е че няма как някой боб да хвърля за моята тема. Течове няма , но мисля че намерих "проблема", разстоянието което се минава в едната посока е около 4км. колата не е загряла и свети зелено 90% от разстоянието! Другото което не съм направил е адаптация на ТПС-а сега показва 0,51v, и адаптация на автомата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...