Jump to content
Sign in to follow this  
Hondainishtodrugo

Загуба на антифриз

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам следния проблем на акорд 2.2i cdti 140кс - за 300 400км от ниво максимум на антифриза отива до минимум,като няма видими течове от никъде,колата си загрява нормално и доливам така,че да запазя температурата на антифриза ,а не вода само или само антифриз.

Няма течове, губи антифриз, следва гарнитура на глава, въпреки, че е рядко срещано.

Edited by sashua
  • Upvote 1

Аз съм с бензин 2,4. Взел съм колата с издухана гарнитура. Губеше антифриз - надуваше и го изкарваше през разширителния съд. Случайно го забелязах, че е от там. Иначе, като караш се изпарява и изсъхва. Не знам дали при дизела е по същия начин охладителната система. Можеш да я закараш да направят тест за изгорели газове в охладителната система. Двайсетина лева струва май. Да отметнеш нещо :)

Само забележка, че тоя тест в определени случай нищо няма да покаже и проблема пак ще е там.

Edited by sashua
  • Like 1

Преди 2 часа, sashua написа:

Няма течове, губи антифриз, следва гарнитура на глава, въпреки, че е рядко срещано.

За да е гарнитура не трябва ли да пуши ? 

Не, както и може да не надува, общо взето нямаш мн варианти, вдигнете я на подемник загряла и работеща и наблюдавай за течове за да си сигурен, че действитвлно няма и след това се насочвай към гарнитурата.

Edited by sashua

Някои от течовете се проявяват само в няколкото минути след гасенето на загрелия до работна температура мотор и после спират. Точно те са най-трудно откриваеми.

Антифриза но Хонда е готов за  употреба с него доливай.

829733888_Screenshot_20211123-073747_SamsungInternet.thumb.jpg.b874f53330d156075495b27067eec50f.jpg

Най-трудни са течовете от маркучи до блока  ,прокапват при загрял двигател,и се изпрарява антифриза.

Трябва ти сериозен оглед.

Никой не спомена за възможен теч от радиаторчето на парното в купето. Има и такива случаи.

• Upvote 1

6 minutes ago, dandilov said:

Никой не спомена за възможен теч от радиаторчето на парното в купето. Има и такива случаи.

И прилежащите симптоми като мокър мокет около централната конзола и запотени стъкла ;)

• Like 1