Jump to content
Vankatawe20

Honda accord 1998 1.8 бензин, висок разход на гориво (15/100)

Recommended Posts

Добър ден, искам да ви задам един въпрос. Имам Хонда Акорд 6г. 1998г 1.8 бензин, няма газ. От скоро ми се вдигна разхода на гориво на 15на100. Ламба сондата работи, не мога да разбера от къде идва проблема. Някой може ли да помогне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо четене сподели как го засичаш тоя разход. След това сподели в какъв режим на каране го засичаш. Задавам тези въпроси, защото съм си правил експеримент. Пълня колата догоре, карам 5км и я паркирам. На следващата сутрин беше минус 11. Запалих и се върнах на същата бензиностанция. За 10км долях 2.2л и го приех за нормално ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така разход не се засича! Пълниш до горе и караш, като свърши горивото зареждаш пак до горе и вадиш елката!

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отскоро ми се вдигна .....по-рано колко беше...откога си засичаш разхода....зависи крачето как е тежи ли, лютеници там разни, градско извънградско, натоварване и пр....но такъв среден разход за тоя Акорд си е много, даже твърде много...най-добре както колегата по-горе пише пълниш догоре караш докато светне и пълниш пак ( по възможност на същата бензиностанция и даже колонка)....при мен след светване на лампата пълни 50 литра

 

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи и 1-2 литра на 10 л. дето лъжат на  газаджиниците ! Същото важи и за бензина .

Редактирано от G_S_H

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 14.11.2021 г. at 19:40, xatamoto написа:

На първо четене сподели как го засичаш тоя разход. След това сподели в какъв режим на каране го засичаш. Задавам тези въпроси, защото съм си правил експеримент. Пълня колата догоре, карам 5км и я паркирам. На следващата сутрин беше минус 11. Запалих и се върнах на същата бензиностанция. За 10км долях 2.2л и го приех за нормално ;)

Засичам го до половин резервуар, на една и съща бензиностанция. Преди 350км половин резвуар, сега една удря 200км. Постоянно съм си засичал разхода. Вдигал се е до 10 макс, но не и толкова много. То направо си изхвърля бензина, мириши на бензин. Гледах ламба сондата, но ми казаха че не е от нея. Казаха ми че имало две, едната е долу под купето, на ауспуха. Другата била някъде по двигателя, но не можаха да ми обяснят къде е, така и не я намерих, но нямам никакви грешки на компютъра. До преди да се върна от чужбина разхода ми беше 8 на 100 градско, нормално каране. След ремонт на ауспуха, ми светна ламбата, не я бяха закачили. Аз я закачих, рестартирах компютъра и не светеше грешка. Също така и работата на двигателя се оправи, но малко. Също така ми казаха че имало някакви цедки на втека и още някакви там, но пак не ми обясниха къде са. Така ще кажа, че половин резервуар не ми стига и за 200км, пробвах и бензин с добавка и пак същото. Два месеца от както съм си дошъл, го засичам. Понеже на ден карам по 200км. През ден зареждам по 100 лева. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая кола като е горяла 8/100 градско, колко и е бил разхода извънградско? В чужбина? Моята градско гори над 15/100. И го приемам за нормално. Добре че рядко и малко ми се налага да карам градско. А извънградското ми е между 8 и 9. И това го приемам за нормално. Нищо в обясненията не е ясно. Може би е добре да се почне отначало и по обстоятелствено.

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Dachev Преди години имах като твоята (2.0 АТ) и извънградско ми даваше 7.5/8 на 100, а колегата който я купи и смъкна разхода с още 1 литър, но той наистина я кара лежерно. По едно време имах изгорял подгрев на предната ламбда, но и тогава нямаше драматична разлика и чека не е светел.

Авторът е с 1.8 мотор и вероятно ръчка, та извънградският му е бил приемлив (според стил на шофиране и извънградски трафик), но двойното покачване е наистина свръхмерно. Пише че мирише на бензин, и ако не тече отнякъде, това си е прекалено богата смес. Добре е да се закачи на тестер и да се види сместа.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 11/15/2021 at 5:31 PM, G_S_H said:

Сложи и 1-2 литра на 10 л. дето лъжат на  газаджиниците ! Същото важи и за бензина .

Колега...."Имам Хонда Акорд 6г. 1998г 1.8 бензин, няма газ"...само за бензин става въпрос

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да имаш теч на гориво отнякъде.На прависи един тест за ламбда сонда.чувал съм ,че без ламбда сонда кола гори по малко бензин отколкото с прецакана.ако може изключи ламбда сондата.ако ти дава по малък разход без ламбда ,то тогава проблема е ясен къде е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 17.11.2021 г. at 23:03, dragob написа:

Може да имаш теч на гориво отнякъде.На прависи един тест за ламбда сонда.чувал съм ,че без ламбда сонда кола гори по малко бензин отколкото с прецакана.ако може изключи ламбда сондата.ако ти дава по малък разход без ламбда ,то тогава проблема е ясен къде е.

Знам, че ако откача ламбата, компютъра ще е запомнил последните данни от нея и ще деиатва с тях. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава вероятност!

Ако беше така, тогава нямаше да има нужда от ламбда сонда, а ECU-то щеше да е програмирано с данните още в завода. ;) :D

А ECU-то чете постоянно сигнала от ламбдата и така регулира гориво-въздушната смес в процеса на работа на двигателя.

Редактирано от dandilov
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако ламбда  сондата подава не коректни данни поради повреда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
14 hours ago, dragob said:

А ако ламбда  сондата подава не коректни данни поради повреда?

ми значи трябва да се провери

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се проверява ламбда сонда да ли работи правилно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако Акордът е с OBD II, най-лесно се проверява с ELM 327 bluetooth и  приложението Torque.

https://youtu.be/LcrFDNJBoU4

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Vankatawe20Реглаж правен ли е на клапани , да не е духнал някои клапан

 

п.с. Усещаш ли е спъната колата , форсира ли се нормално.

Редактирано от mysticchannel33

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата се даваше. Но намерих майстор и той намери проблема, даваше грешна информация от смуквателния колектор. Поне така ми обясни. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...