Jump to content
zlobar4e

Имобилайзер или клеморед

Recommended Posts

Ето го и самия проблем във видеото. Не пали, дава си на контакт но не пали. В началото се съмнявах в нагорели пластини в клемореда, обаче забелязах, че като не иска да запали лампичката ма имобилайзера мига постоянно. Не го прави постоянно, и го прави и с двата ключа оригиналния и копието. Какво е решението на този проблем и къде да търся проблема? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В стартера е проблема, вероятно четки!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@s.s.d.d. По скоро клоня към имобилайзера, защото в един от случаите неможах да я запаля  на скорост по инерция. 

Редактирано от zlobar4e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мига ключа значи е нещо с имобилайзъра. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи си експеримент.като се случи да не пали чукни стартера.ако запали е ясно какво е.ако е клеморед ще пали и гасне веднага.имал съм и двата проблема.един съвет ако е стартера,взимай едни четки и сменявай веднага.проблема се задълбочава всеки ден.утре ще свалям от една кола клеморед да имам резерва че два утидоха.

Редактирано от dragob
Правопис

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Drone написа:

Ако мига ключа значи е нещо с имобилайзъра. 

Мига мига, то се вижда. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в една платка в черна кутийка, която се нуждае от презапояване. Намира се отдясно на кората под волана. През нея минава сигнала от антената, която разпознава ключа. Има тема от преди години на колега от Бургас, мисля Zarrik му беше никнейма. 

И при мен е така откакто я имам колата. Не го прави с години, в един ден 2-3 пъти реши да не запали. Оправям го като руски телевизор, с подшляпване на кората в дясно.

  • Благодаря 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здрасти колега,  имах идентичен проблем преди година (има тема)

 Под вещото съдействие на колегата @docev проблемът ми бе разрешен. С две думи и най-лесният начин, може би, намираш въпросното устройство на Валео под волана и зачистваш буксите.

 П.п.Става въпрос за англичанка

 

 

Screenshot_2021-11-13-10-34-38-329_com.google.android.apps.docs.png

Редактирано от Niko2Niko
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Niko2Nikoда видим на моята баба англичанка кога ще и дойде реда.Сега разбрах предназначението на въпросната кутийка, винаги съм мислел че нещо за възглавниците. На първо време само ще зачистя буксите и пиновете и ще стискам палци да не ми прав номера за напред. Ако ли не с трепет в сърцето ще я отварям тази кутийка и ще и бая! Благодаря на всички които се включиха по темата! 🍻

Редактирано от zlobar4e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с буквите,ако не става вчера взех една кутия за имобилайзера черната,ще ти я пратя да пробваш дали от нея е проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като му я изпратиш, какво си мислиш че ще направи с нея? А компютър взе ли му, а ключ с чип взе ли му???.... всичко да е от една кола.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dragobблагодаря за желанието ти да удариш едно рамо, но както е отбелязал колегата @docevняма как компоненти програмирани за конкретен автомобил да тръгнат при мен. Освен ако не подменя всичко от-до. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление да.просто не съобразих че всичко е с някакви кодове за всеки отделен автомобил.сега имам някакви части за резерва,защото нашите коли да вече доста стари и проблемите излизат.имам кутията,антената ,но ключ нямам тоест нищо.но нека има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...