Jump to content
Pavel681

Смяна на шпилки предно окачване

Recommended Posts

Здравейте,поради (добри)майстори имам за смяна три от шпилките на предното окаване,някой сменял ли е или има информация за подмяната,дали се вади и лагера или си има прожеп за смяната?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Лагера не се сваля, понеже няма как. Лагера се чупи. Лично не съм сменял, но са ми обяснавали процедурата. Сваля се ламаринения протектор на диска и се прорязва малък участък от ръба на шенкела, колкото да се пъхне шпилката. Мисля, че във всеки сервиз ще знаят как се прави. Ако ще се заемаш сам потърси някакви клипове, къде точно се врязва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам сам, защото след сервиза ми трябва сервиз! Благодаря. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е начина без прорязване?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става дума за шпилките на главините - без сваляне на главината или някакви нестандартни процедури - като рязане, пилене и др. не може да се сменят, а в този случай се сменя и лагер.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рядко ходя на гумаджии, защото съм с 2 комплекта т.е ходя като сменям гуми с нови такива. Като имах прелюд преди много години, при покупка на нови зимни гуми в една гумаджийница така добре бяха завили гайките, че пролетта като си сменях джантите скъсах 2 шпилки. Става така, защото ги мързи да направят поне 2-3 оборота на ръка на гайката а направо я слагат на пистолета и с 100-120 нютона, газ колко може, че после и на ръка достяга. Та минах през 2 сервиза ( на Хонда ), все хвалени такива. Единият искаше да ми сваля шенкела, другият искаше да смени и ангренажа заедно със шпилките. В крайна сметка ги смениха ( пак в Хонда сервиз ) за 10-тина минути без да къртят и разглобяват 1/2 от предницата. Взима се леко на шмиргела главата на шпилката и си влиза като по масло. Предните гуми за разлика от задните можеш да ги завъртиш и да е удобно за работа. Сега, не знам как е при Акорд но не вярвам да е по-различно от на повечето Хонди. Та провери първо, защото сигурно някой иска за 2 шпилки да вземе 150 точки но аз не бих дал толкова.

P.S Не режи шенкела 
P.S! За задна гума, не знам решението :D 

Редактирано от Mkilla
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...