Jump to content
Sashiko

помощ за новия CR -V

Recommended Posts

Здравейте, момчета! Нов съм тук. Наскоро закупен СRV, италиански, 2.0 литра, 155 к.с., 4 WD AT. Това дотук е ясно)) Опитвам се да поръчам различни аксесоари сега и попаднах на факта, че сайтовете уточняват кой модел, предлагайки - 2.0 AWD (RE5, RM2), (10.2012-) (R20A6, R20A9) или 2.0 iVtec (RE5, RM1), (10.2012-) (R20A5, R20A6, R20A9). В италианската сервизна книжка пишеше на ръка, че е 4WD ( а не AWD -нали не едно и също) и няма информация за останалите данни. Къде мога да видя за RM и R20A5 и какво означават те? Освен това според Win номера някъде пише 2015, някъде 2016 ,  купих го като 2016, къде е истината?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и късмет с новата кола!

Отвори шофьорската си врата и долу мисля върху колоната имаш вградена метална табелка.От там ще видиш с кой двигател си.

При мен там примерно е R20 A9.Колата е 2015 година. Всички CR-V 4та генерация каквато е твоята ако имат задвиждване на задния диференциал са АWD,т.е. нямаш постоянно зацепване и ако приплъзнат предните гуми се предава въртящ момент на задния диф.

Относно аксесоарите за много от тях няма значение какъв е двигателя,просто по дефолт сайтовете искат това.Примерно за едни стелки няма никакво значение.

 

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, AzSum написа:

Здравей и късмет с новата кола!

Отвори шофьорската си врата и долу мисля върху колоната имаш вградена метална табелка.От там ще видиш с кой двигател си.

При мен там примерно е R20 A9.Колата е 2015 година. Всички CR-V 4та генерация каквато е твоята ако имат задвиждване на задния диференциал са АWD,т.е. нямаш постоянно зацепване и ако приплъзнат предните гуми се предава въртящ момент на задния диф.

Относно аксесоарите за много от тях няма значение какъв е двигателя,просто по дефолт сайтовете искат това.Примерно за едни стелки няма никакво значение.

 

благодаря ти, много! А за година как да проверя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В малкия талон би трябвало да пише кога е първата регистрация на колата? Тя може да се разминава с датата на производство, но с малко.Примерно ако колата е произведена ноември 2015, а първата регистрация е февруари 2016. Би трябвало и по надписите върху страничните стъкла да има следа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Десетият символ във VIN е годината на производство.

https://www.meadowvalehonda.ca/en/news/view/how-to-read-your-vin-number/63510

 

Годината на производство не съвпада с календарната година. Като ти кажат, че колата е произведена 2016-а това означава от 01/09/2015-а до 31/08/2016-а. Предполагам затова някъде излиза, че твоята кола е 2015-а, а другаде, че е 2016-а. Десетият символ в твоя VIN би трябвало да е G.

 

Всички стъкла имат печат на производителя. Не можах да открия за CR-V 4, но е нещо такова

d35f7439d42844a58a2e6f02681a57bc_1200.thumb.jpg.df13c29974078fa00704e9ebbe2f1af0.jpg

 

Виж най-долния ред символи - >     • • •  7

Това означава, че стъклото е произведено 2017-а. 

Редактирано от Krasi-mir
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...