Jump to content
Legal

Проблем с радиото.

Recommended Posts

Здравейте, имам досаден проблем с радиото, а именно: Копчето за усилване и намаляне на звука работи, когато си иска. Понякога, усилва веднага, друг път, въртя без да има резултат.
Ще се радвам на всеки съвет, за да отстраня проблема.
Колата е Сивик 2.2, дизел, 2006 г.
 
Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
 
 


И, нещо друго: Има ли начин да усиля действието на антената, за да не губя честоти по магистралата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен положението е абсолютно същото, затова си използвам повечето пъти копчетата на волана. Моето радио също е "слабо", а от миналата зима забелязах, че при включване на нагревателя на задното стъкло радиото започва да пращи. Не знам дали този проблем може да се реши със смяна на модула на антената, който се намира под кората на задната врата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копчето се чисти.

Пластмасата му се разглабя (без да се маха радиото) и със спрей.

Преразказвам по спомен от civinfo. При мен се получи и си работи ок (малко над година, макар и да ползвам предимно тези на волана)

 

 edit:

https://www.civinfo.com/threads/volumne-knob-malfunction.233346/

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самото копче ли се вади?

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така излиза от темата в английския форум. Днес следобед ще пробвам да го почистя с контактен спрей.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи ми, ако можеш снимка, като го извадиш.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как изглежда сваленото копче. Демонтирах го с помощта на тънка отвертка. Напръсках по периферията на отвора с контактен спрей и след като монтирах обратно копчето, то вече работи както трябва.

 

IMG_20211108_141719.jpg

IMG_20211108_141742.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря!

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ето как изглежда сваленото копче. Демонтирах го с помощта на тънка отвертка. Напръсках по периферията на отвора с контактен спрей и след като монтирах обратно копчето, то вече работи както трябва.
 
IMG_20211108_141719.thumb.jpg.7dd6a36c287ee6a749b74a413d1d9a33.jpg
IMG_20211108_141742.thumb.jpg.a03cdc1d1bdd30a5f14b4a00eb2e7886.jpg
Копчето фабрично ли си е така? С бутоните за напред, назад и зелена, червена слушалка?

Питам, защото се надявам да е допълнителна Bluetooth клавиатура:) (в момента ползвам такава, но е грозна и не е с подходяща форма и не може да се впише в интериора)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което се вижда до копчето на радиото е Bluetooth модул, който съм си монтирал допълнително за разговори по телефона.

Редактирано от rusen4e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 8.11.2021 г. at 15:36, rusen4e написа:

Ето как изглежда сваленото копче. Демонтирах го с помощта на тънка отвертка. Напръсках по периферията на отвора с контактен спрей и след като монтирах обратно копчето, то вече работи както трябва.

 

IMG_20211108_141719.jpg

IMG_20211108_141742.jpg

Здравей колега, как го свали, гледам,че много е плътно ,притеснявам се да не го спукам ако го натисна с отвертка, можеш ли да обясниш подробно, или на телефона ако е удобно, при мен вече почти не работи, като намаля звука ,прави опит да усилва леко и нищо повече.Исками се да пробвам този начин за ремонт.

Редактирано от stivenj

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подпъхнах между копчето и корпуса на радиото тънка права отвертка, тип часовникарска. Повдигнах малко от едната страна, след това извадих отвертката и я подпъхнах от другата страна на копчето. Като повдигнах от там, копчето излезе. Не мисля, че сглобката е толкова крехка, че лесно да се счупи, но все пак трябва внимателно да се действа.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес дойде редът и на радиото, благодаря на колегата за решението,това е начина, само, че вместо отвертка пъхнахме ножче и стана супер, сега копчето усивла ,както трябва.използвах контакт спрей-Филипс, стандартен има го навсякъде.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...