Jump to content
NDK1

Вибрация при CVT кутия

Recommended Posts

Здравейте колеги!

От 1 седмца карам CRV от 2016 година с  CVT кутия и ми прави впечатление, че на D скорост, при спрял автомобил има лека вибрация. Вибрацията се усеща само при загрял двигател и на място когато колата е на D. Освен това забелелязвам, че при преминаване от N на D, оборотите леко падат(не знам дали има връзка с вибрацията). Иначе всичко си работи плавно и без тласъци и шумове. Маслото е сменено.

 

Може ли някой със същия автомобил да каже при него така ли е и дали е нормално това?

 

Редактирано от NDK1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих ифо за проблема, благодарение на колега от фейсбук групата. Касае се за необходимост от ъпдейт на софтуера, за което има сервизен бюлетин. 
https://m.youtube.com/watch?v=dFdbSG-jS5k&feature=youtu.be

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и при мен е така моята е 2013г. отстраниха ли проблема в сервиз на хонда ? И колко ти излезе ? До колкото разбирам от видеото няма проблем за автомобила само неудобството от вибрацията  ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ходил още, но мисля да запиша един час... Няма проблем за автомобила, но това важи само за CVT кутия в комбинация с Еarth Dreams мотора. Проблема идва от там, че като се включи D , оборотите падат с 200 и се получава въпросната вибрация(поне така четох из Щатските форуми). До колкото знам 2013 не е с CVT и този мотор...

Редактирано от NDK1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5.11.2021 г. at 21:01, NDK1 написа:

Открих ифо за проблема, благодарение на колега от фейсбук групата. Касае се за необходимост от ъпдейт на софтуера, за което има сервизен бюлетин. 
https://m.youtube.com/watch?v=dFdbSG-jS5k&feature=youtu.be

Здравей,ако се казваш Николай, значи аз съм този ,който ти изпрати инфото във ФБ :) В тая връзка ти изпращам и допълнителна информация от американския CRV форум и техния опит с този проблем, за да четеш по-подробно. Неприятното е,че има оплаквания за него и с коли от 2020 година.

https://www.crvownersclub.com/threads/2015-honda-cr-v-vibration-at-idle.63138/page-203

Бих те посъветвал и да чуеш Бултрако, за да видиш дали ще ти съдействат,понеже проблема отсъства в европейските.И да не би да има някаква времева рамка в която трябва да се отстрани.Инак доколкото съм чел освен,че е неприятно не е някакъв драматичен проблем със сериозни последствия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 21 часа, NDK1 написа:

До колкото знам 2013 не е с CVT и този мотор...

Да,2013 не е с директно впръскване и е с 5 степенен автомат ,а не CVT. 

@IVO_H при теб проблема би трябвало да идва от друго място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
53 minutes ago, AzSum said:

Здравей,ако се казваш Николай, значи аз съм този ,който ти изпрати инфото във ФБ :) В тая връзка ти изпращам и допълнителна информация от американския CRV форум и техния опит с този проблем, за да четеш по-подробно. Неприятното е,че има оплаквания за него и с коли от 2020 година.

https://www.crvownersclub.com/threads/2015-honda-cr-v-vibration-at-idle.63138/page-203

Бих те посъветвал и да чуеш Бултрако, за да видиш дали ще ти съдействат,понеже проблема отсъства в европейските.И да не би да има някаква времева рамка в която трябва да се отстрани.Инак доколкото съм чел освен,че е неприятно не е някакъв драматичен проблем със сериозни последствия.

Да аз съм, човека и отново ти благодаря за полезната информация...Ще си запиша час и ще отида до Бултрако да видя какво ще кажат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...