Jump to content
KrastevK

Преди и след намеса в софтуера

Recommended Posts

Здравейте отново, пиша ви по повод премахването на ДПФ-а и последиците с които се сблъсках. След няколко неуспешни опита за почистване и регенерация реших да се разделя с ДПФ-а. След софтуерната намеса и изключването на ЕГР-а колата така хубаво тръгна и хем пъргава и много икономична, но при първото застудяване запали зор с пушеци около 30-50секунди и след това няма проблем, свързах се с този който ми прави софтуера и каза че ще си оправи грешката, но да е сигурен че не греят свещите. Изпрати ме в сервиз за диагностика там не знам какво бутаха, той по телефона им казва и накрая проблем и с триста зора пак сложиха оригиналния софт и пак при момчето за софта голямо чакане падна, но в крайна сметка, свещи работят и няма грешки, но се наложило да не ми исключват ЕГР-а и сега е работещ, а колата стана по-мудна,по-трудно ускорява, увеличи се разхода, но пък при гасене, гасне някакси меко, а без ЕГР-претрисаше. След първото препрограмиране някъде около 1600-1700 колата ускоряваше доста добре и още от 1скорост имаше тяга, сега първа колкото да тръгна и на втора към 2000оборота вече се развърта, разликата е осезаема. Та дали е от ЕГР-а нещо или софтуера работи различно. Дали да го търся пак да маха ЕГР-а, но с този вариант трябвало да е с включен ЕГР, а до колкото знам може да се изолира и да няма ядове, а колата да си работи както трябва. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно момче от Дупница с 2.2 в 8ма ген към 200 коня с доста модове по колата. Във фейсбук групите се подвизава и не съм го засичал да пише тук. Може да го потърсиш и да обмениш опит иначе питай и в Акорд темите спорес мен. Мотора мисля беше еднакъв в 7мата ген Акорд. Все пак пробва ли и в Адлер София или Маднес в Пловдив какво ще ти кажат? 

Редактирано от Mkilla
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...