Jump to content
Legend91

Свистене на капачката на резервоара, кога?

Recommended Posts

Вчера ми казаха, че ако капачката на резервоара за бензин свисти при отваряне след каране на колата, и не издава звук примерно след престой от няколко дни значи клапана и бил запушен.

Доколко е вярно това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всяко зареждане когато отварям ми свисти.Значи според тях и моя не работи.

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе, след престой на колата? Същото го пише в ръководството на колата, че можело да се чуе свистене, но не уточняват кога. Теорията им беше че когато караш колата, със спадането на нивото на горивото в резервоара се образувал вакуум, който трябва да се "отпусне" от клапана а ако клапана е задръстен това нямало как да стане и затова: свистенето. И също колата се спъвала по този начин, защото вакуума затруднява потока на горивото. Не е лишено от логика, но все пак в резервоара има и други системи за регулиране на горивните пари и т.н. .,.

Редактирано от Legend91
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес напълних догоре, затегнах, 3 пъти щракна и като се прибрах, като проверих колко е натегната, капачката имаше леко свободен ход 🤔 Предния път я бях щракнал само 1 път, беше се направо развинтила. Някой да каже могат ли да се чистят тези капачки?

Редактирано от Legend91

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки път като зареждам бензин (като ми го зареждат) отивам и проверявам капачката. Случвало ми се е да я няма(оставена на колонката...капака....и т.н.), да е завъртяна накриво или само сложена. Затова отиваш и проверяваш и завърташ сам да щракне 3 пъти. Трябва да има вакум винаги, но може да изпуска от друго място. Не е проблем за колата освен ,ако не палиш трудно...

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 10/31/2021 at 1:43 AM, Vancho said:

Не е проблем за колата освен ,ако не палиш трудно..

 

Не пали трудно. Върви. Но наистина, като престои и отвъртиш капачката, тогава не се чува никакъв звук. Не зная дали така трябва да бъде. Това със саморазвъртането съм се заблудил, на самата капачка тресчотката ѝ е леко хлабава. Но наистина трябват 3 клика, 1 не стига, в противен случай пак се развърта. Иначе гледах че тази глупост с вакуума който не пропускал добре гориво е проблем за косачките 😆😆😆, не за колите. И вече никога няма да искам "догоре", бензинджиите редовно опитват да наливат дори след като пистолета щракне.

 

По въпроса за чистенето: въобще капачка може ли да се чисти??? Ако опитам да я разглобя и да я промия с технически бензин?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може уплътнението на самата капачка да е поостаряло и да пропуска, или уплътнението при бензиновата помпа/нивомера.

Вашите капачки не са ли вързани към гърлото на резервоара?

А иначе първото изключване на пистолета е от образувалата се пяна, при сипване на горивото, така че е нормално след това да влезе още литър. На предишната ми кола един бензинджия в Сърбия ми сипа 2-3 литра след първото изключване.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Губиш вакум отнякъде. Не е само капачката възможната причина. Китовете са най-малко засегнати🙃. Хората са основните жертви на изпускането на бензинови пари в атмосферата.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми мирише на бензин... Абе ще карам така явно! Щом не свети нищо, няма да я напъвам да я "поправям". Бих само се пробвал да разглобя капачката да видя за какво иде реч. Пълненето догоре е много вредно защото има EVAP система, която ако се наводни с бензин, мамата си драка.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са пълни глупости, недей да си набиваш филма. До преди да продам моя Акорд ,по- същия начин свистеше, просто става налягане в резервоара.

П.с. Сега като карам мотора и ходя с тубата да сипвам бенз че мешам принудително с масло и тубата като е оставена и развъртя съска по същия начин. Абсолютно нщ и няма на колата :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...