Jump to content
lyubomirspasov

пръскалки

Recommended Posts

Здравейте! Възникна ми проблем с пръскалките т.е. спряха да пръскат. В същото време на фаровете си фаботят. Та питането ми е с една или с две разли помпички е?

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери ли дали имаш достатъчно течност? При Акорд 7 ако течността в казанчето е под половината - пръскалките не се пускат. Ако при осма е по същия начин - провери първо това.

Грешно съм ти прочел поста - извини ме за спама :(

Редактирано от Г.Писаров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@lyubomirspasov Отделни са помпите за стъклото и за фаровете. Щом пръска на фаровете значи има достатъчно течност в казанчето. Пробвай на незапален двигател като дръпнеш лостчето за пръскалките, дали ще чуеш помпата да работи. Намира се на дъното на казанчето за течност някъде в десния подкалник отпред. Ако се чува да работи, значи електрически е добре и трябва да търсиш проблема някъде по маркучите или в самите пръскалки които може да са запушени. Ако не се чува помпата тогава проблема ти е електрически, изгорял бушон или проблем в инсталацията. А чистачките тръгват ли да работят когато дръпнеш лоста за пръскалките?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
28 minutes ago, DAN_DAN said:

@lyubomirspasov Отделни са помпите за стъклото и за фаровете. Щом пръска на фаровете значи има достатъчно течност в казанчето. Пробвай на незапален двигател като дръпнеш лостчето за пръскалките, дали ще чуеш помпата да работи. Намира се на дъното на казанчето за течност някъде в десния подкалник отпред. Ако се чува да работи, значи електрически е добре и трябва да търсиш проблема някъде по маркучите или в самите пръскалки които може да са запушени. Ако не се чува помпата тогава проблема ти е електрически, изгорял бушон или проблем в инсталацията. А чистачките тръгват ли да работят когато дръпнеш лоста за пръскалките?

Чистачките тръгват, но не пръска нито на предното, нито на задното стъкло. Не се чува и никакъв звук така,ше май електрически проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам, помпите са две. Намират са в долу под десният фар точно до подкалника. Свалял съм го когато правих шумоизолацията. За да се стигне до там се сваля гумата и после кората. Кората може да се отвори и само на половина като се започне от пред. Всичко се вижда. по всяка вероятност някой е дръпнал буксата на моторчето за да не пръска на фаровете но е изключил моторчето за стъклото. Предполагам. Маркучето за задното стъкло всъщност си е като от медицинска система и тръгва от долу, вдига се по шасито и влиза в дясната колонка по тавана и отива до задното стъкло. Маркучетата бяха и различни на цвят. Всичко това по спомен го пиша от преди две години.

Може колегата да има и проблем с бушон а не с моторчето защото бушоните за моторчетата май бяха различни.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различни са бушоните, провери ги как са. Аз моя за пръскалките на фаровете съм го изключил. Дразни ме да ми пръска и цапа цялата предница, а и 

се съсипват по-бързо стъклата на фаровете от течността.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...