Jump to content
digunan

Съвет за закрепване на оригинален капак за резервна гума

Recommended Posts

Здравейте, отдавна ми е мерак на моята хонда да и сложа от оригиналните пластмасови капаци за резервна гума от този вид:

1858869344_rearcover.thumb.jpg.2424aef6604e0c952b43b5b5a2ba0437.jpg

Закупих такъв със здрава кожа, здрав цип, резервната ми гума е оригинална 15 инчова джанта с правилния размер гума, но за съжаление не можах да го сложа върху гумата. Как ли не се мъчих, просто ципа се криви, когато се сложи върху гумата и не може да се закопчее. Щях да режа кожата и да мъча някакво закрепване, но ми изпадна същия капак с изцяло премахната кожа, който смятам да пригодя по  някакъв начин, а здравия ще иде в олх-а.

Въпросът ми е следният - ако някой го е правил да даде съвет как точно да го укрепя към гумата.

Първото което ми идва е да пробия две срещуположни дупки, в които с шайби и болтове да закрепя колани, а коланите с механизъм за обтягане да стягам някъде зад гумата.

Ако имате други идеи, моля да ги споделите - всякакви мнения са добре дошли.

Редактирано от digunan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно става да но не и невъзможно.

Кой размер гума  е резервната.

Да и аз доста псувам този който е измислил това закопчаване.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стандартен размер за нашите коли - 205/70/15. След многократни опити просто се отказах. Започна чак да се цепи шева тук таме и затова се отказах.

Редактирано от digunan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес накупих всички необходими неща, които смятах да ползвам за капака без кожа и цип. 6 мм къси болтчета, големи шайби, колани с тресчотка. Тъй като си бях обаче в гаража реших да направя последен опит с другия капак, който е с кожата и ципа. След малко убеждаване на изкуствената кожа с пистолета за горещ въздух, за да поомекне и клещи да дърпам ципа успях да го закопчея, даже бих могъл да кажа сравнително лесно.

Въпреки всичко - не мога да си представя, че така безумно го е измислил японецът. Дано не ми се налага да го свалям на пътя. 

Редактирано от digunan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако возиш компресорче в колата - дали ще е по-лесно закопчаването ако спаднеш гумата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж, за това изобщо не се досетих. Имам компресор че, да. Нищо, за следващия път може и така да пробвам, дано не се налага де. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...