Jump to content
Nikito82

Проблем с предната дръжка на вратата

Recommended Posts

Здравейте, някой знае ли  как се решава проблема с предната дръжка на врата? Самата пластмаса към ламарината си играе доста, а на последък почна да излиза навън при опит за отваряне на врата. Миналата година си спомням, че разглобявах вратата, но не видях начин да я затегна. Даже май исках да я сваля цялата да я огледам, но единият болт беше превъртян и не можах да я демонтирам. 

received_293447285687770.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, счупила се е задната пластмасова втулка, в която се завива винта за закрепване на дръжката. Прикачвам един файл от сервизното упътване, дано да ти е полезен. Аз съм свалял само веднъж тази дръжка и си спомням, че беше голямо "мамосване" докато успея да разглобя всичко. Успех!

Outer handle.pdf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

За придобиване на представа:

 

А ето и как се маха панела:

 

Редактирано от emod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе се счупила вече, както и моята и на повечето сивици 8-ма генерация, може да я залепиш с поксипол или някакво друго двукомпонентно лепило. Без да разглобявам нищо, защото е страшно приключение, дръпнах я леко, колкото да сложа от лепилото отзад, фиксирах с тиксо докато втвърди, и вече може би повече от година си е добре. Като се счупи пак, тогава ще го мисля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мислех, че само Civic 6 и CR-V 1, го имат тоя проблем с ръкохватките, но като гледам и Civic 8 го е наследил... Чукне ли 15 годинки колата и ръкохватките стават като вафли. Ако се подлага палец при отваряне, риска да се счупи е по-малък, обаче ходи го обяснявай това на всеки, който отваря вратата...

Сменял съм над 5 пъти ръкохватки на моя Сивик, с второупотребни обаче, щото си представям Бултрако колко биха поискали за такова нещо. Слагал съм даже здрава и допълнително съм подсилвал около втулките с двукомпонентно лепило. Тази пластмаса става особено чуплива и при отрицателни градуси.

След поредното счупване дори залепих и цялата ръкохватка по ръба където ляга на ламарината със силикон (прозрачен за аквариуми - CS23).

А най-отвратителното нещо при разглобяване на вратата е лепилото на този найлон. След поредното разглобяване откачих, разкарах стария и от двете предни врати, изрязах нов от обикновен PE и го залепих с топъл силикон. Преди това старото вечно лепкаво лепило едвам го изчистих с чистител (ацетон) за пистолети за PU пяна, от ламарината... Ако някой ще го прави, да не прекалява с търкането на едно място, че почва да пада и боята.

 

Този в клипа добре го изряза, но по този начин си маха звукоизолацията от вратите... После ще има "Вратата ми дрънчи, стърже и чегърта като на жигули".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно първото ти изречение, няма нищо общо едното с другото. Сивикът за който смоменаваш е с Роувърски дръжки и за това е в това положение. При истинските 6-ци не е така. Пластмасата която ползват Японците е просто такава. Трошлива става след време от опичането. Немците примерно ползват друг вид пластмаса която е много по издържлива. Листовата е най яка, ама.... Японеца си знае неговата. Само за пример: След време ще се сблъскаш с проблемът задна дръжка за RD8..... Дани знае. 😉

Лепилото за което говориш е нещо подобно на едно-времешният болкит. Разтваря се и се чисти с WD-40.

Редактирано от docev
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което се чупи при сивик 8 е крепежа на декоративната сребриста капачка, не самата дръжка. Това е първата и последната Хонда с такива декоративни капачки, и явно не са го измислили добре. Сякаш не са очаквали, че ще има напрежение върху нея, а докато се дърпа дръжката, и капачката попада в захвата на ръката. При мен се беше откачил единият крепеж на перманентно гаражна кола, без да е видяла кой знае какво слънце или студ. Просто са такива.

 

Решението, което бях намислил, но така и не успях да го реализирам беше да си взема капачка за дръжка от предна лява врата на кола с десен волан. Шансът да е здраво е много по-голям. Единствено се губи дупката за ключа, но предвид колко крадени бяха почнали да стават 8-ците, това можеше да бъде разгледано и като позитив. Ако падне акумулатора (което не ми се е случвало никога), капачката се разпробива, за да се направи отвор за ключа и така. После пак за капачка.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 10.10.2021 г. at 12:46, Nikito82 написа:

.....Миналата година си спомням, че разглобявах вратата...

received_293447285687770.jpeg

Най-вероятно си пренатегнал болтовете ( също като мен) и са превъртели гайките вътре в пластмасата поправя се с нова ( от морга де).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не съм пренатягал. Птодъо исках да я разглобя да я видя, но единия болт беше замазан и не успях да я демонтирам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 11.10.2021 г. at 13:17, rusen4e написа:

Здравей, счупила се е задната пластмасова втулка, в която се завива винта за закрепване на дръжката. Прикачвам един файл от сервизното упътване, дано да ти е полезен. Аз съм свалял само веднъж тази дръжка и си спомням, че беше голямо "мамосване" докато успея да разглобя всичко. Успех!

Outer handle.pdf 174 kB · 18 downloads

А успяхте ли да я ремонтирате? Продават се нови на някаква Маркс Blick, но е знам дали са надежни и дали може да се прехвърли патрона? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Nikito82 - Преди няколко месеца изгубих някъде тази капачка за дръжката. Купих цяла нова брава махнах това сивото и си го залепих на моята брава с Полиуретанов силикон. От тогава до сега нямам проблеми. Търсих само това сивото в интернет, което явно е болната част но не намерих нищо като цяло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...