Jump to content
Joe91

Липсва номер на двигателя

Recommended Posts

Привет, колеги! След няколко огледа на Accord, в началото на седмицата направих своят избор.  Автомобилът закупих от частно лице, регистриран в БГ. Вчера реших да си прехвърля талоните на мое име и там започнаха мъките... В талоните има написан сериен номер на двигателя, а на блока е наличен само кода на двигателя. Говорих със старият собственик, като той отрича да е правил каквото и да е ремонти и каза, че най-вероятно е корозирал номера. Опитах се да почистя мястото, но няма и следа от номер. Тук идва въпросът как така, не е корозирал и кода на двигателя? От КАТ отказват да го регистрират. Обясниха ми, че ако автомобилът при първа регистрация е бил без номер на двигателя не е проблем, но в случаят няма как да мине проверка, понеже в талона има номер. Друг вариант който ми посочиха от КАТ е досъдебно производство... Моля за мнение, ако някой е имал подобна ситуация дали има решение на проблема и какво е то? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вписаният в талона номер еднакъв ли е с този от евротабелката - занитена на левия калник?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, всичко отговаря на написаното на табелката, но ми казват от КАТ, че това нямало значение...трябвало да има номер и на двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай пак добре. Мисля че беше на блока - някъде под дросела. 

На 2 реда - отгоре е кода на мотора, а под него серийния му номер.

Почисти малко с четка за зъби и бензин.

https://zapchasti.expert/honda/accord-7/vin-nomer-nomer-dvigatelya-na-accord-7.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Joe91 дай малко повече инфо за колата - генерация, година и с какъв двигател (се предполага, че) е. Една снимка също би казала повече от 1000 думи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ceco_accord Опитах се да го почистя както обясни, но явно номера е изтрит. Благодаря за съвета.

Honda_Z Автомобилът е 7ма генерация, 2.2 дизел 2004 година. На блока стои само кода на двигателя N22A1, без 7 цифреният номер под него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление си изтеглил късата клечка.. 

Колкото и да не съм фен на такива работи.. търси някой с връзка в Кат от твоя регион. 

С това досъдебно производство, няма да си видиш колата скоро. 

Редактирано от CNC Setter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама възможно най-късата.

Толкова къса, че се чудя, как изобщо е успял да я хване за да я изтегли.

 

Преди 23 часа, Joe91 написа:

... дали има решение на проблема и какво е то? 

Има решение.

Какво решение търсиш - законно, или незаконно?

 

Законното няма да ти хареса. Отнема много време, нерви и пари, и е с неочакван край. Има вероятност да останеш без кола накрая.

Мога да ти разкажа, каква е процедурата, или поне, каква беше преди 20+ години, когато това ми беше работата в полицията.

Сега може и да е опростено досъдебното производство (а дано, ама надали).

 

Незаконната - не мисля, че публичен форум е мястото да се коментира.

 

Преди 23 часа, Joe91 написа:

Обясниха ми

Кой и кога ти обясни?

Имам предвид, документиран ли е твоя случай в КАТ, или "момчето" на канала просто ти каза, че няма да те бъде и те изпрати да си ходиш?

 

Преди 17 часа, Joe91 написа:

явно номера е изтрит

Кой го установи това?

Очевадно изтрит ли е, или се предполага, че е?

А може и никога да не е имало номер там. Нямам представа цилиндровите блокове, които се продават официално като резервна част дали имат набит номер, или не.

Без експертиза всичко е "приказки под шипковия храст".

 

п.п. Преди 20-и-нещо г. колата ти вече щеше да е на МВР паркинг с образувано досъдебно производство срещу теб.

В наши дни ... демокрация баце! :D

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли изобщо дали има държава в ЕС, където изобщо да се вписва и номера на двигателя в регистрационния талон. Това май го има само тук и е пълен абсурд и недоумявам, защо още не са го махнали нашите тикви от законодателството.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...