Jump to content
Josko

Препоръка за хонда сивик

Recommended Posts

Здравейте!Нов съм във форума. Търся си икономична кола с досъпна поддръжка и със стабилно голям багажник.Как седят нещата с намируемостта на части,цените и т ремонтите и т.н. Ще ви помоля за линкове по моите въпроси, че не мога да се ориентирам още във форума. Хвърлил съм око на този екземпляр

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, изглежда прилично, а за годините си, направо достойно, ама това по снимки. Иди и я виж, през компа преценка не става.

Лятоска колега си взе такава и бе очарован. Може да видиш темата му, а може и да ти е полезен. Страница 2 - от пост 63 нататък.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл.

Значи, привлякохме вниманието ти с хвалби към марката в онзи форум.

Не ти казах за тази обява, щото ти имаше изискване да е автомат. Не съм сигурен, дали има Аеродек автомат.

Успех в търсенето, доволен шъ останеш ;)

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

2 hours ago, Krasi-mir said:

Добре дошъл.

Значи, привлякохме вниманието ти с хвалби към марката в онзи форум.

Не ти казах за тази обява, щото ти имаше изискване да е автомат. Не съм сигурен, дали има Аеродек автомат.

Успех в търсенето, доволен шъ останеш ;)

Благодаря ви за включването! Вече не ме бърка дали е ръчка или не е . Бях мярнал една с автоматична трансмисия в карс бг, ама я бяха писали при сивиците, и беше с 1.4 двигател, но ми се видя тотален кош и я подминах. Откъм поддръжка какво бихте ми казали? Примерно как вървят цените на частите и ремонтите спрямо масовките в България ВАГ,Мерцедес,PSA, Рено и т.н. Става ли за сериозно товарене и мъчене? Щото хвърлям око и на w124-ка комби бензин..... Принципно с риск да ме анатемосате съм си скрит Мерцедесджия, ама харесвам онея култовите W124,190,W126 и т.н......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кола и жена на късмет :) Сега сер.. Агрегатите са добри все пак са Хонда ..1.5 мотора здрав , икономичен , ако е сменяно маслото на време няма да имаш ядове с него .Провери кога е правен реглаж на клапани и изобщо правен ли е (мн важно за хондовите мотори, особено щом има газ) Купето пише че няма ръжда което може само да те радва ;) ( провери рамките на вратите ,където са стъклата) ,там обича да надига ръждата. Части , ремонти стандартно ,вс се намира. Сравнение с мечо ,със сигурност е по- евтино ,иначе за надеждността са равни , специално за 124-ката. Нз колко ще я зориш ,но със сигурност ще ти събира куфарите , стига да не товариш тухли и чували с цимент . Огледай за ръжда , виж да не вози като лодка и провери клапанчета и ако не те бърка да се изцапаш бръкни в ауспуха ,ако омаже пръста и не се изчисти от мазило не е твоята кола. Поздрави

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 minutes ago, mysticchannel said:

и ако не те бърка да се изцапаш бръкни в ауспуха ,ако омаже пръста и не се изчисти от мазило не е твоята кола. Поздрави

Те тъкмо в университета ни учиха да правим ректално туше:D. Колкото до товаренето аз съм си фен на домашната храна, тъйче дали ще се озори от буркани,дръвца и бидони примерно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колцата има добър товарен обем, но не прекалявай с килата - не е пикап!

Пълен бидон в лична кола си е риск, сцепи ли се - жална ти майка. :)

  • Нагоре 1
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Josko написа:

Те тъкмо в университета ни учиха да правим ректално туше:D. 

Стана ми инт какво е и проверих на гоогле, не е добра идея това аххаха ,но трябва все пак някой да го прави...

Буркани , щайги , бидони< -ама ги връзвай..

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви още едни път за съветите! Евентуално към поддръжка и ремонти кое горе долу колко върви, ако може да ми кажете в цифри. И какви читави консумативи бихте ми препоръчали на разумни цени, масла филтри и т.н. Отделно може ли да ми препоръчате читави и коректни майстори във Варна и Силистра, че като чух какви шашми правят в сервиза на Пежо във Варна ми стана лошо🤢...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Частите си ги провери в онлайн платформите ,сайтовете за авто части, има стотици..Въвеждаш си марката, модела , година , агрегат и излиза цялото съдържание ,от гайка до глави и бутала :). Относно смазочните течности , тук се правят общи поръчки Цък 

Ако искаш от БГ на ЛС ще ти изпратя линк, аз лично от къде пазарувами досега нито една партида не ме е потвела. За сервизите , специално в тези градове не съм компетентен, избягвай оторизирани сервизи , лъскави , големи и светещи отвън ,а вътре гнили като презряли ябълки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремък с една обтяжна ролка под 100 лв. Водна помпа 60/70 лв. 3 литра масло с филтри под 100 лв. Амортисьори предни каяба (японски хубави) 150 лв броя. Гуми 14 , среден клас в магазина около 70 лв. Тампони някви по окачването 15/30 лв броя. Карета 50/60 лв броя. Акумулатор 45 ампера около 100 лв като дадеш твоя Лично за мен подръжката на такава кола, спрямо средните заплати е много приемлива. Такава кола влиза рядко в сервиза и ако си сменил скоро нещо, забравяш да ходиш да го сменяш втори път. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купе се кърпи, части се намират, но ако интериорът цялостно е зле, е демотивиращо и скъпо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Josko , докъде стигна с покупката на 4х4 до 5000лв?

 

Когато си пуснал темата за 4х4 си имах други приоритети пред форумите. Ако я бях видял тогава, сигурно щях да подмина настоящата ти тема за комби автомат в онзи форум. Или пък вече да съм те навил за CR-V. Пеееерфектно - високо бензиново комби с нек'во 4х4 и автоматик. Всичките ти мераци в едно. ;)

 

п.п. Иначе, дори и аз, фанатикът на тема Хонда, с удоволствие бих си возил ГЗ в някоя 124-ка, или 126-ца (да ме прощава @ceco_accord :P ). Задължително автомат и задължително над 3-литрова. Ама ... засега съм доволен и на служебния Спринтер автоматик. Доволен съм, 'щото е 3-годишен и е служебен. :D

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Краси, аз мое да съм Н фен, ама разпознавам и други хубости.

Имам приятел дето е имал Рекс1 и Акорд4, но после с години кара 124-ка. И още щеше, ама я удари зле  (тоталка), и рече "Е, вече няма значение каква ще карам - по-убава нема да намера". Сега оди с  гранд Чероки 2 - автомат. Скоро му сменя компа на кутията - за солидна кола си требе здрав гръб. Иначе се радва на Хондите ми, но вика - Теа са тънка работа, аз съм тракторист/комбайнер, требе ми големо железо. :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, Krasi-mir said:

@Josko , докъде стигна с покупката на 4х4 до 5000лв?

 

Когато си пуснал темата за 4х4 си имах други приоритети пред форумите. Ако я бях видял тогава, сигурно щях да подмина настоящата ти тема за комби автомат в онзи форум. Или пък вече да съм те навил за CR-V. Пеееерфектно - високо бензиново комби с нек'во 4х4 и автоматик. Всичките ти мераци в едно. ;)

 

п.п. Иначе, дори и аз, фанатикът на тема Хонда, с удоволствие бих си возил ГЗ в някоя 124-ка, или 126-ца (да ме прощава @ceco_accord :P ). Задължително автомат и задължително над 3-литрова. Ама ... засега съм доволен и на служебния Спринтер автоматик. Доволен съм, 'щото е 3-годишен и е служебен. :D

Бях им хвърлил око, ама като гледам за тия пари само деснячки и то стабилно ръждясали. Плюс, че кризата ме удари и мене по джоба и свих бюджета. Така, че покупката на 4х4 се отлага за неопределено време. Евентуално като захлебя, не се знае кога ще стане това ще си търся джип ама баш джип разбирай от Паджеро нагоре.... Ако имаш връзки във форума ги помоли да  ми изтрият темата за 4х4, и им се извини от мое име за спама. Темата за кола до 3000лв засега остава мисля да си развия темата тук и там. Аеродека най-ме устройва, на седана и на хечбека ми идва прекалено малък багажника.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С по-голям от него багажник (при сгънати задни облегалки) е HR-V - дългата база, с 5 врати. Има ги и 4х4 cvt - огледай ги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Връзки имам само на обувките. Драсни едно ЛС на някой модератор там.

Ако десняка не ви (не лично ти, населението на България) притесняваше толкова, има прекрасни JDM "джипове', не само Хонда. За мен лично не е проблем, ама Я съм друга бира, от 18г карам само десняци. Единственият проблем ми е поръчката в МакДрайв. :D

 

edit:

Цецо ме изпревари.

При сгънати задни седалки багажника на фастбака е приличен.

На Авенсиса багажника е с 20см по-дълъг от на CRV-то ми при сгънати седалки. ;)

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, ама друго си е вертикално задно стъкло, на 2-3см от задната броня, като на HR-V / СR-V . Аз за това харесвам Акорд 7 комби - равен под 1,8 на 1,05 метра (между калниците) и височина до тавана - сбира доволно обемни неща. :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елементарно Уотсън!

За да изляза първо трябва да съм влязъл.

Аз имам молофобия. Не е животозастрашаваща, ама гледам да не влизам в такива обекти. ;)

 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Brothers in arms. :)

Силата да откажеш на жната и да висиш на паркинга.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъм документация за какво да следя? За гражданската реално, разбрах, че с един анекс към договора и заплащане на аванс от моя страна и нов стикер става работатата. А после като опра до пререгистрация? От тука нататък какви пари трябва да приготвя за административните такси, ориентировъчно? Заделил съм за такива разходи, но все пак...Висенето в КАТ ще го преглътна, с известно псуване от моя страна...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...