Jump to content
veselinov87

осветление за таблото на Хонда Акорд 1,8si 2000 г

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Дядо ми си търси от къде да закупи точните крушки за таблото  на Хонда Акорд 1,8si 2000 г.


Няколко пъти купува разни от тукашните магазини които горят след 2 месеца...


Прилагам снимки и моля за помощ от къде да ги закупим ( без Хонда - там искат по 20 лв )

 

Благодаря

 

IMG_20210929_201014.jpg

IMG-5ad39c94ecf0b3b63c876e4d76ce1af0-V.jpg

IMG-24b3d0b4b2f886106d1a92fe765a56fd-V.jpg

IMG-cc83c4b22bc02203bb05f70556aea1a9-V.jpg

IMG-e5d96f7c0fa0129db0449714c5c44db5-V.jpg

IMG-f4209cc0d1b9d3f92905657d3b465f8e-V.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм взимал от Викиват (онлайн магазин) и си карат дълго време. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо време сложи модул за дневни светлини на дядо ти за да не работят крушките излишно през деня.  Крушките са стандартни, може би ти трябват номерата...T1..T3...T5...цокъл..ватове...или искаш направо да купиш  и да паснат.Кой е разглобявал и извадил арматурното табло?

П.П. Крушките може да горят и от проблеми с волтаж, температура,влажност, маса....и. т

н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://bulgaria.desertcart.com/products/80972259-genuine-honda-35505-sj-4-003-bulb-14-v-3-w-socket-assembly

та в Бултрако явно е по-евтино ....говорим за оригинали а не за изгарящи след два месеца

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 9.10.2021 г. at 11:17, Accord 1,8i LS 2001 написа:

https://bulgaria.desertcart.com/products/80972259-genuine-honda-35505-sj-4-003-bulb-14-v-3-w-socket-assembly

та в Бултрако явно е по-евтино ....говорим за оригинали а не за изгарящи след два месеца

 

няма как на 20 г кола да купя 10 крушки по 29 лв :) хахахаха ....
Тия са луди за тая крушчица 29 лв!


 

На 9.10.2021 г. at 1:51, Vancho написа:

На първо време сложи модул за дневни светлини на дядо ти за да не работят крушките излишно през деня.  Крушките са стандартни, може би ти трябват номерата...T1..T3...T5...цокъл..ватове...или искаш направо да купиш  и да паснат.Кой е разглобявал и извадил арматурното табло?

П.П. Крушките може да горят и от проблеми с волтаж, температура,влажност, маса....и. т

н.

Дядо си е извадил таблото , снимал ми е какво що .... да би било супер ако можеш да ми помогнеш от къде да ги купя и да паснат , ако изобщо съществува такъв вариант. Вземахме от тукашния магазин ( явно некви евтини китайчета ) и горяха на 2 месеца.... Определено бях по малък волтаж...
Като цяло искам да му помогна да сложим нещо и да спре с това отваряне и затваряне...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 10/9/2021 at 11:17 AM, Accord 1,8i LS 2001 said:

https://bulgaria.desertcart.com/products/80972259-genuine-honda-35505-sj-4-003-bulb-14-v-3-w-socket-assembly

та в Бултрако явно е по-евтино ....говорим за оригинали а не за изгарящи след два месеца

 

 

Точно ТОВА са крушките които трябват! По 10 лв са, не по 20, ако не от Бултрако, тогава от Соларей Хонда. Трябват 5 бр. Намалете силата на подсветката до минимум след като ги смените, така изкарват много, много повече.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 10/14/2021 at 2:42 PM, Legend91 said:

Точно ТОВА са крушките които трябват! По 10 лв са, не по 20, ако не от Бултрако, тогава от Соларей Хонда. Трябват 5 бр. Намалете силата на подсветката до минимум след като ги смените, така изкарват много, много повече.

Amayama-тa дава 7 бр. пък и горе на снимката се виждат също 7 отзад, мисля че 6 на място и една свалена

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених 5. Трябват само тези в средата, с номера 1, 2 и 4: https://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=2452,2453&nplgrp=3&cmodnamepc=ACCORD&xcardr=4&dmodyr=2000&carea=KB&ctrsmtyp=5MT&xgrade=LX&nplblk=B__1210

 

Не мога да намеря точния модел защото не знам VIN-а на колата, но ти също може да го потърсиш и да видиш схемата. Принципно са, ако не ме лъже паметта по една крушка за всеки циферблат, общи 3 , и още две при индикаторите на мигачите. поръчай си ги оттук, по-евтино е: https://honda-solaray.bg/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и само 5 да се сменят, но това е табло на щатянски акорд LX, горе е англчанка, и в solaray  само фасунгите са по 30 лв без крушката, 10  лв са плафонските

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре си провери с VIN-a на колата и кажи номера на частта. Щатските Акорди са с най-обикновена W5W крушка пъхната в Хондовска фасунка, английските са с крушка Тошиба, от линка, която я няма никъде другаде и си трябва или оригинал, или в краен случай само - нещо марково: Осрам, Максел, но волтажа (силата на подсветката трябва да се намали до минимум. Малките крушцици, с цветните "шапки" са най-обикновени, купуваш си такива за 80 ст. от магазините за електроника. За 12 волта да са, не за 6! Представляват стъклен балон и свободно висящи от него жички, мушкаш крушката с жичките в отвора на фасунката и увиваш на ръка жичките отдолу на фасунката 2174-2.jpg

И после си поставяш и оцветената "шапка"(трябва предварително да погледнеш как са увити жичките на оригинала, не е сложно)

Редактирано от Legend91
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...