Jump to content
h5rov

Кожен салон за Акорд 7

Recommended Posts

Здравейте,

търся да купя кожен салон за Акорд 7.

Салона е изцяло кожения. Скъсана ми е на 2 места шофьорската седалка.

Питах по морги и обяви, продават само целите салони на цени над 300+лв, а състоянието им по нищо не заслужава цената.

Ако някой има нещо предвид...

 

20211003_094027.jpg

20211003_094020.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори че коментирам, но за автора може да е полезно.

 

Тя цената не е зле за цял салон, но за качеството ще ти трябва търпение - да намериш малко ползвана кола донор.

Огледай подробно твоите и ако само шофьорската ти е зле - търси предна лява седалка от кола с десен волан. Има шанс да е доста запазена и само ще я разтапицираш и облечеш нейната кожа на твоята - заради кройката и функциите и.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре намери добър тапицер. 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има авто тапицери, които могат да ти възстановят/заменят кожата на всичко, което поискаш и то с доста добри резултати.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е в желанието и умението на майсторите, а в намирането на точната кожа.

Цветът е от лесните, но структурата на материала е по-важна, за да не изглежда после сбирщайн.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този случай изцяло се претапицирва салона и проблема е решен. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем си прав, ама крайната цена е нехуманна и за това авторът търси "секънд хенд" - "болт он" прилично решение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да търси от десняк пасажерска седалка и да прехвърля кожата. На моята шофьорска беше смачкан бордът от предния собственик и взех цяла седалка от десняк за 30 лева и прехвърлих каквото ми трябваше.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв бе и моят съвет - в пост 2.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся от доста време салон, но без особен резултат. Повечето са трагични, а да не говоря, че ги обявяват като добри, а са скъсани на места. Полукожени има, като чели те са по-здрави и не се търсят.

Питах и тапицери, с подмяна на парче от салона ще има разлика. Варианта за цялостно претапициране отива в небесата.

Извода до който стигнах е да продължа да търся салон.

Вече съм склонен да дам и до 250лв, с цел да взема само лявата седалка, но при условие, че салона е добър наистина.

В краен случай ще сваля кожата, залепям от долу цяло парче за да спре да се къса и приключвам сагата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъди търпелив - ще излезе.

Взех си предна лява от "десняк". Сега е в процес на трансплантация на кожата, понеже моята лява има памет и вентилация.

IMG_20211006_182102.jpg

IMG_20211006_182034.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.olx.bg/d/ad/elektricheski-kozhen-salon-za-honda-akord-7-feyslift-sedan-honda-accord-CID360-ID7USli.html

 

Десняк е, но от лявата седалка ще стане добър донор поне на долната част. За горната ще е по-сложно. А цената е скандална.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък колко забележки трябва да има за 85 лв...., това направо си е без пари! Стига да няма някой подводен камък, за който продавачът не споменава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите 5 стинки по темата:

Совите не са това което са!

На теория седалките са промишлен продукт - по шаблони и стандарти, НО - 2 еднакви няма!

Особено ако се разтапицира една и кожата да се сложи на друга. Аз разчитах че ще получа визията на донора върху моята конструкция, но уви. :(

Така че най-добрия вариант ако ти хареса някоя седалка, да е 100% "болт он". Тоест не пипаш нищо по нея, само демонтаж от пода и буксите и монтаж в твоята кола. Другото има подводни камъни и зависи от "сръчковци".

Аз още съм разочарован от визията на трансплантацията си, защото имаше усложнения и кожата не се опъна по седалката както беше на другата. Но поне е мека, здрава и всички системи си работят.

IMG_20211012_094856.jpg

IMG_20211012_095246.jpg

IMG_20211012_094308.jpg

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е нормално от една седалка тапицерията да стои по друг начин, когато се сложи на друга седалка. Все пак различни г***ве са я мачкали 😂 и по различен начин се е деформирала. 

Но не знам дали ако колегата си вземе тези седалки за 85 лв. няма да могат да се изкарат читави сегментите, които са скъсани на неговата и да се пресадят. Може да има лека разлика в цвета но предполагам, че ще е минимална ако се сложи коренно друго парче кожа от тапицер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ceco_accord, само тапицерията/кожата ли прехвърли? А не можеше ли да се подменят и дунапрените отдолу, за да се изпъне напълно? Или си използвал дунапрените от донора?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, ceco_accord написа:

Другото има подводни камъни и зависи от "сръчковци".

Аз още съм разочарован от визията на трансплантацията си, защото имаше усложнения и кожата не се опъна по седалката както беше на другата.

 

Подлага се вата и дунапрен за да стои опънато.

Освен сръчност трябва и знания.👍

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И без подлагане става, просто сега може да се вземе един флакон пяна, да се подпъхне сламката тук там и да се пръсне лекичко. Тя като пораздуе, ще опъне тапицерията. Ако пък се седне преди да е раздула и втвърдила напълнопяната, седалката ще стане като калъп и ще е пасне идеално 🤣🤣🤣

Редактирано от Terje
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се пише, ама щом е "на ползу роду":

Опъва се не с подлагане, а със стягане на куките (доколкото е възможно и целесъобразно) които държат шевовете на седалката за металната конструкция. Все пак не се тапицира барокова мебел. :)

Седалката ми е с вентилация и рязането на точни отвори в донорската (която е без) е немислимо. Да се надявам да намеря ударен Леген десняк с вентилирани седалки е кат да спечеля от тотото. :( Реших да рискувам.

Отворите в оригиналната са специално формовани - дунапренената форма е като отливка. Решихме да се ползва оригиналната, но левия и борд естествено бе смачкан и вече е била подлагана вата. Отрязаха се левите бордове на донорския и моя дунапрен и се залепи донорският на моята основа. Подлагане на вата между донорската кожа и моята вентилирана основа не е препоръчително (заради подгрева и вентилацията), но все пак е сложен 1 слой. Сега вятъра е леко по-слаб, но си има достатъчна производителност, а и отворите в донорската кожа са по-финни, така че и това влияе, просто е доста неизползвана седалка. Греенето е по-слабо, но преди ми пареше на 3-та степен, така че и това не е проблем.

Просто се надявах че визията ще е като купената, а стана малко пухкава, но е мека и някак по-удобна. Сигурно ще го преживея.

Имам си колата за нова (не като ЕГН, а като кондиция и визия) и някак ме заболя, но ... както се казва -  тва са си мои лични извращения. :)

IMG_20211009_133250.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но авторът на темата вентилацията не го касае. Просто споделям претапицирането си (ако нещо му е полезно), за да прецени рисковете от крайния резултат.

Със сигурност по-лесно ще си намери салон или само седалка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При теб нещата са се получили доста добре, но явно ти си повече перфекционист от мен :). Със сигурност е по-добре от предишната, но и няма как да я докараш да е като нова.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е - и за двата аспекта.

Но ако някой си мисли че това е проста работа, вероятно е неподготвен оптимист като мен. :) Седалката на Легена сигурно е кат пилотско кресло на изтребител - само катапулт нема. :)

Това остана от трансплантацията.

IMG_20211012_173555.jpg

IMG_20211012_173608.jpg

IMG_20211012_173633.jpg

IMG_20211012_173701.jpg

IMG_20211012_173847.jpg

IMG_20211012_174027.jpg

IMG_20211012_174049.jpg

IMG_20211012_174113.jpg

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята седалка я "замазах" с едно от тези: https://m.aliexpress.com/wholesale/leather+repair.html?osf=auto_suggest

Не стана хубаво заради особения цвят, но поне няма да се протрива повече. Черния цвят е доста по-лесен.

Quote

 

Цецо, дай съвет как да поправя механизма за сгъване на шофьорската седалка за достъп до задния ред седалки. С лостче е, в момента нищо не прави.

Редактирано от Legend91

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето двувратки са така. Лостчето откопчава облегалката и едновременно освобождава фиксатора на релсите. Трябва да огледаш какво в механизма се е откачило и да го поправиш някак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 седмици смених дунапрена и кожата на седлото на Акорда ми с такава от десняк. Процедурата е елементарна а разликата, е че от десняка лявата седалка беше с по грапава кожа. Почти като моята дясна. Старата ми шофьорска се беше полирала поради годините употреба. За разглабянето ползвах инфо от тук.

 

20211023_185927.jpg

Редактирано от Ivan_Ch
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полезно видео, за тези които им предстои, за да си преценят уменията и търпението.

След оглед на щетите и проучване на възможностите и аспектите им, и моя милост се ориентира към търсене на читав донор "десняк", и съм изключително благодарен на колегата @CARPERA че отскочи веднага и оцени адекватно намерения от мен екземпляр в една (местна за него) морга. Полученото по куриер поттвърди преценката му, а другото е вече история.

Но колегата @h5rov - автор на тази любопитна тема не казва до къде е стигнал?

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До никъде не съм стигнал. Гледам обяви за цял салон. Бих казал, че изтървах един хубав докато се чудя. Скъсано се увеличава, и така. Стигнах го извода (подкрепен от по-горни коментари), че трябва да взема цял салон и просто да сменя моите седалки с по-здрави. Гледам мобилето и олх, ако излезе, действам. Бюджета ми е 300лв, ако не карам скъсания :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички седалки ли са зле? Принципно по моргите най ще ти се зарадват за цял салон, но струва ли си куриер и разправия?

Гледай и в cars.bg - аз от там намерих донор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.olx.bg/d/ad/elektricheski-kozhen-salon-za-honda-akord-7-feyslift-sedan-honda-accord-CID360-ID7USli.html 

Тази обява още е активна. Аз също се бях насочил към нея, но намерих салон по-близо и се разбрах с човека да взема само седлото (дунапрен, подгрев и кожа) и да му монтирам моите на седалката за да не си разваля комплекта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаждал съм се, салона няма нищо общо с обявените снимки. Дори имах път към Рожен и се обадих да ида да го видя и евентуално да го взема. Човека беше коректен по телефона и ми обясни положението и не ме разкарва на празно. Имах мои подозрения, че ако го исках с куриер нямаше да е така, но това са само мои филми.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.olx.bg/d/ad/honda-akord-7-2-2-140-na-chasti-CID360-ID8HmnZ.html

https://www.olx.bg/d/ad/honda-accord-2-2-dizel-na-chasti-izgodno-CID360-ID8HwJG.html

Колега, можеш да провериш тези. В района  са.

Редактирано от Ivan_Ch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разговарях с колегата със синия Акорд, или не  казва истината или не си е свалил обявите. Отказал се е да я продава на части, а ще си я ремонтира.

Карловската не ми хареса нещо. Тези дни ще мина през София да видя в Ариса-та какво има налично. 

Намерих тапицер, с подмяна на скъсаните парчета 140лв. Ще има разлика в цветовете понеже кожата ще е нова. Клоня към цял салон отново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече имам предна лява седалка. Колегата VTI-S се свърза с мен и се договорихме само за нея, не цял салон. Още не е при мен, но скоро ще бъде. Ще помисля какво ще я правя, че е от кола с десен волан и няма лумбалната опора и повдигането на цялата седалка. Иначе изглежда ОК. Ще имам предивд за напред колегата когато ми трябва нещо.

 

pls.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кожата и дунапрените от нея обличаш на твоята конструкция, или поне разменяш с претапициране облегалките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...