Jump to content

Recommended Posts

Здравей,

 

Искам да си оборудвам 'джипката' с Cruise Control / Авто Пилот и започнах да чета от какви модули имам нужда и къде те следва да бъдат монтирани. Разбира се имам пред себе си огромен брой въпросителни и това е причината да се обърна с дискусия за тяхното разрешаване тук.

Ще опиша модулите, които следа да закупя съответно с техните номера според това което успях да намеря като информация. Ако нещо съм пропуснал, моля за попълнения.

(01) Cruise Control Unit: Part Number: 36700-S9A-A11 (за автоматик, каквато е моята) и 36700-S9A-A01 (за ръчни)

2079971153_HondaCR-V2.0-CruiseControl-UNIT.thumb.png.b0c7153192ecdef0a6ca680579a036dc.png

 

(02) Cruise Control Actuator: Part Number: 36511-PPA-A01

990576273_HondaCR-V2.0-CruiseControl-ACTUATOR.thumb.png.255c75de24ebe0b0a9ae620edd352dd8.png

 

(03) Cruise Control Wire, Actuator (жило): Part Number: 17880-PPA-A01

1604509951_HondaCR-V2.0-CruiseControl-WIREACTUATOR.thumb.png.ad726b40bb46e9acf34d2abf62abce2e.png

 

(04) Cruise Control Main Switch: Part Number: N/A

1137900865_HondaCR-V2.0-CruiseControl-MAINSWITCH.thumb.jpg.87efde485562d49875dcb53efa6958e9.jpg

 

(05) Cruise Control Set Switch: Part Number: 36770-S5A-A01ZA

677360732_HondaCR-V2.0-CruiseControlSETSWITCH.thumb.jpg.e441a97e1c8fd9885232f46e001eb2c1.jpg

 

НЯМАМ ОТГОВОР НА СЛЕДНИТЕ ВЪПРОСИ?
- След опити по РАМАТА да открия, дали колата е снабдена фабрично с някой от модулите не открих нищо. ВЪЗМОЖНА ЛИ Е ТАКАВА СПРАВКА ВЪОБЩЕ?

- Ако някой е наясно с целия инсталационнен процес, ТРУДОЕМКА ЛИ Е ИНСТАЛАЦИЯТА И КОЛКО ВРЕМЕ БИ ОТНЕЛА?

- Ако някой разполага със схема за инсталация на модулите и тяхната локация в атомобила, МОЛЯ ДА СПОДЕЛИ.

В момента не се сещам за друго.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.

Подозирам, че ще си пионер в тази област ако се наемеш с тази задача. 

http://www.crvclub.ru/manuals/CR-V-2_manual_eng/manual_uk_shop/group_6c.htm#161546

 

Надявам се това да ти помогне, мога да ти дам 2 VIN-a на префейс и фейс и да сравняваш в Lings Honda Parts евентуално. 

Мога да ти снимам и cruise модула на моята кола.

 

Cruise се изключва при натисната спирачка или съединител (3 и 4 в индекса). Актуатор (7) е всъщност моторчето, което движи жилото към дросела.

 

Според мен МНОГО голям филм те чака, но ще е супер ако го направиш. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Намирам информацията която ми предостави за изключително полезна. Може да ми пуснеш VIN-овете за да сравнявам, ако не ще се опитам да намеря версия с автомат кутия в Lings Honda Parts.

Иначе леко започвам да се плаша, ако трябва всичко да се залага от нулата но ще продължа с четенето и ще решавам...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че ще се получи. Единият дросел е механичен другият електронен. Цялата система по управлението мисля че е различна. По запознатите да кажат.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех да го кажа, ама да не го откажа. :D

Отделно никъде не е даден педала на газта, там трябва да е потенциометър вместо директно да ходи жило в дросела.

Само да не се окаже, че се взима информация от компа за колко е натиснат педала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е фейслифт не е автоматик, но няма потенциометър на педала (само жило).

Въпросът е че ще трябва да се смени лентовия кабел на волана или да се изнесе управлението на Cruise Control-а на фиксирано място.

Доста играчка ще е. Успех.

Погледни тук http://forum.crvclub.ru/index.php/topic,64745.0.html

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убеден ли си. Те жило имат всички. Преди фейса жилото отива директно в дросела , а при фейса отива в потенциомертъра (дето го нямаш) горе в дясно. 

Същото е и със VSA. Появява се тогава , защото вече имаме електронно управление на подаването на газ и може ECU-то заедно с ABS-a да упражняват контрол.  И....да не забравяме (че сега погледнах), бензин и дизел ..... не може да сравняваме.

Редактирано от docev
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък сега погледнах, че е автоматик. VIN-овете ми са за ръчка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, docev написа:

Преди фейса жилото отива директно в дросела , а при фейса отива в потенциомертъра

Това за ръчни скорости ли говорим?

Моята е преди фейс, '03-та, автоматик, и е с ел.дросел.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е така при автомата. Не ми е попадал да ги разгледам. 😉

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,

Ще започна първо с това, че в Lings Honda Parts търсейки по модел и година не намерих нито една с Cruise 😟. Търсих от 2002 до 2005 за автоматик само, за всички държави.
 

On 9/29/2021 at 8:00 AM, Krasi-mir said:

Моята е преди фейс, '03-та, автоматик, и е с ел.дросел.

Краси, твоята с Cruise ли е? Ако да, можеш ли да провериш с твоя VIN в Lings Honda Parts, дали ще ти излязат модулите там - схема 'B-2310 - AUTO CRUISE (LH)'.

 

Искам да проверя също, дали дросела е един и същ при модел с фабричен Cruise с модел без.

Ако някой друг може да помогне, нека сподели VIN за автомат 2002 с Cruise.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам круиз контрол.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да хвърля и моя дял в дискусията: компютЕра командори и дросела и подрЪпването на жилката на газЪт, така, че и компютър ти трябва от такава с криз контрол.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигам тази тема, тъй като и аз ровя по въпроса, но за инсталацията на автърмаркет темпомат. Пуснах пост в групата на ЦРВ във фейса, но да питам и тук.

 

Намерих една фирма в Естония, където хората са много отзивчиви и дават добра обратна връзка.

https://www.proteam.ee/en/a/liteon-ap900ci-cruise-control-kit-with-cm35-control-module

 

Засега с моя майстор жичкаджия стигнах до там, че търся Ел. Схема на двигателния компютър, Ел. Схема. Тази цитирана във втория пост, валидна ли е за моята кола? Ако не, можете ли да ме насочите къде да търся?

 

Колата ми е ЦРВ 2 2.0 бензин автоматик, фейслифт 2006. По ВИН декодер от Гугъл ми излиза че съм с К20А4. Дросела е Ел., намира се в двигателния отсек, до него стига жило от педала на газта.

 

Досега естонците ми изпратиха две схеми... Една примерна и една по-конкретна.

Screenshot_2021-11-01-19-54-30-828_com.yahoo.mobile.client.android_mail.thumb.jpg.c089dc1168aeb2a1b2c4fcaa762cdd30.jpg

 

Screenshot_2021-11-01-19-52-35-176_com.yahoo.mobile.client.android_mail.thumb.jpg.904dc335bac7087e831767292d6c838f.jpg

 

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При  теб смятам ще е по лесно. Само трябва да вземеш всичко нужно от работеща такава. Ще се изненадаш дори че и бусите ще са там , чакащи да закачиш нещото което е нужно.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...