Jump to content
storish05

Проблем с блутут

Recommended Posts

Здравейте колеги. От 1 година се мъча да си свържа телефона з блутута на Акорда и не става. Натискам копчето за гласовите команди, чува се сигнала и какво ли не съм изрекъл като фрази на английски и италиански и не става.... Каквото и да кажа, никога не съм чул отсрещен отговор и т.н. Някой знае ли някакъв начин как точно стават нещата, защото по описаните начини в ръководствата не става.....

 

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай всичко отново и не става. Инглиш, енглиш, инглесе, инглезе, фон сетъп ....и нищо... Предполагам ако не работи блутут модула няма да чувам двойния сигнал след като натисна бутона на волана.

 

P.S. Има ли бушон, който отговаря за този модул?

 

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телефон се настройва по следния начин (по спомен, но съм го правил много пъти с няколко телефона и се знаем на изуст).

- Ти: Натискаш копчето, казваш PHONE SETUP.

- Госпожата: Phone setup options are pair, delete...

- Ти: Натискаш, казваш PAIR

- Тя: Казва ти, че телефона трябва да е в discovery mode и да избереш пин, отваряш телефона на екрана за bluetooth устройства

- Ти: ZERO ZERO ZERO ZERO - при новите андроиди (а може би и iPhone-и), вече няма пин за bluetooth и подразбиране използват 0000. Ако избереш друг пин, като 1234, няма да успееш да се свържеш.

- Тя: ZERO ZERO ZERO ZERO - is this correct?

- Ти: Натискаш, казваш YES

- Поглеждаш си телефона и ако виждаш колата и тя не е инициирала връзка (изчакай 5 сек), натискаш ти да инициираш връзка с нея.

- Тя: Финално иска да избереш име на телефона си, потвърждаваш и си готов.

Това е от колегата Veseliq  проверено е и работи.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, вече над 50 пъти съм пробвал по този начин и жената абсолютно никога не съм я чул да отговаря. Явно микрофона или модула е заминал....

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@storish05 не трябва да натискаш копчето за гласови команди, а копчето с "отворената слушалка" на волана, за да се свържеш по гореописания начин. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май имаше нещо, че повече от пет телефона колата не можеше и ако иска колегата да се свърже ще се наложи да изтрие някой от сдвоените преди него, Това по спомен и ако има вече пет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натискам това копче....
Просто каквото и да направя лелята отсреща не отговаря.... e4f6b60ae0f7cb7d7a82fa3a9e7d22c6.jpg

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай най-вероятно модула не работи. В някоя от темите беше описано къде се намира, трябва да го откриеш и да провериш дали буксата му не е разскачена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм го да му махна буксата и след това като натисна копчето никакъв сигнал не се чува, така че най-вероятно проблема е в самия модул или микрофона....

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз колега на твое място бих отишъл в Бултрако за една диагностика да видят дали е активиран или изключен телефона. Дори и да не е включен блутута когато копчето се натисне си дава свободно и ясно се чува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали изобщо и те ще могат да проверят дали работи модула.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че не си си попълнил профила и се гадае каква е колата но от снимката ми се струва, че колата е S а те по принцип си излизат без телефон освен ако не е пожелал първият собственик. Да не би да е сменяван волана с такъв който има бутони и да търсиш нещо което го няма в ЕКУТО на колата? 

Дай си вина в Бултрако и те ще ти кажат. Ти си първият колега с осмица който виждам да има проблем с телефона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега, тази снимка е свалена от гугъл. Колата е 2.2 дизел 2010г 150кс. Блутута е фабричен. Съмнявам се най-вече в микрофона, защото преди време бях свалял плафона и забелязах, че нещо е пипано там.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е в микрофона проблема. Когато натиснеш копчето което си показал ти дава свободно от колоните на вратите, а при теб казваш, че е мъртво.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и аз не мога да настроя тази екстра, натискам бутона и започвам да говоря, но моята кака се оказа французойка!Та искам да питам може ли на друг език да говори или трябва така да се действа?Също явно предния собственик е бил със Самсунг и някак успях да го махна и да сложа Айфон, но до там.Като влезна в блутут настройките не ми излиза нищо, та мисълта ми е какво трябва да направя?Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Митко Йотов написа:

С нави ли си?

Да, с фабрична навигация съм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменям езика от нея на италиански, но тя си говори отново на френски, даже по едно време започна на немски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Промяната на езика на блутуут-та, както и сдвояването с телефона не се прави от навигацията а чрез гласови команди. Изгледай как го прави поляка и почти съм сигурен че ще го разбереш, стига да ти работи устройството разбира се, а и да вдяваш малко английски. 

 

Редактирано от CCord
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, CCord написа:

Промяната на езика на блутуут-та, както и сдвояването с телефона не се прави от навигацията а чрез гласови команди. Изгледай как го прави поляка и почти съм сигурен че ще го разбереш, стига да ти работи устройството разбира се, а и да вдяваш малко английски. 

 

Ще пробвам по късно, благодаря, дано стане!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Езика се сменяше гласово. Трябва да и се каже и го обръща. Колегата е дал как се прави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми помогне с грешка b1775.... един вид проблем с връзката с микрофона.....

Изпратено от моят SM-G985F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...