Jump to content
Lyubomir13

Въпроси за 9та генерация

Recommended Posts

Здравейте колеги, след 6 години с Хонда Сивик 8 серия 2.2 дизел съм се спрял на Сивик 9 серия, 1.6 дизел, фейслифтовата спорт версия от 2016 година, която е с навигация. Имам няколко въпроса за автомобила.

 

1. Какви са често срещаните проблеми за двигателя, припокриват ли се с 2.2 дизела от предишната генерация? Колата ще се кара основно градско и 2-3 пъти в месеца на дълго разстояние (700 - 800км).

2. Със същата твърда возия ли е като предния модел, тоест да се усеща дори и най-малката неравност на пътя? 

3. Как се държи мултимедията, може ли да се свързва с Bluetooth аудио от телефона. Налични ли са обновления на картите? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Не знам, аз карам бензин :) чувал съм, че е добър, доста икономичен, но като всеки дизел си има специфичните проблеми - демпферен маховик, ДПФ, ЕГР но след като ще имаш и дълги разходки не би трябвало да имаш проблеми,

 

2. Не, вози доста по-добре от 8ген.

 

3. Като цяло мултимедията е дърво - стар андроид мисля че 4.0.4 беше (трябва пак да видя), не може да се ъпгрейдва до новите. Аз Гармин не харесвам, разкарах го и си сложих iGo - нови карти има през няколко месеца. Има връзка с Bluetooth, има wireless, има и USB и HDMI. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знае ли някой дали има седан 9 серия Сивик или са само хетчбек в Европа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма, но има комби, което е доста добро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям камион бе... :) Добро е за който иска комби..., вероятно доста по-дълго от хетчбека и седана, не съм проверявал...

Седана най-ми харесва..., ама няма пълно щастие...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Педя по-дълго е комбито спрямо хеча и малко по-тежичко, но пък трюма е достоен.

Но може вместо от изток, от запад да те огрее. От 11-та до 15-та година в щатите са продадени над 1,3 милиона.

US Sedan Civic 9

изображение.png

Имам познат от Вършец, дето продава 9-ка хеч, но е малко дизел, а ма пък е без пари. :)

изображение.png

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, седана ми харесва, но няма да стигна до внос от Щатите... :)

Дизела не ми е опция... Ако имах мерак за дизел (ако карах много), според моите разбирания, трябва да е до 5-6 годишен и след някоя година продажба..., ама да не обсъждаме спора дизел/бензин... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Голяма скука в раздела за Сивик 9. Никой не пише за нищо!

За това реших да споделя добро впечатление от климатичната инсталация на мойта 9-ка

Струва ми се, че компресора е много добре изчислен спрямо нуждите на купето и мощността на двигателя.

При работа на извънградско не усещам разлика в динамиката и в разходът на гориво. Сигурно има такава, но аз не я усещам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам 9та генерация фейслифт 1.8 АТ  2016г. , карам я малко и сега е на 58000км, въпроса ми е за смяна на маслото в скоростната кутия, пише 120000км или 6 години. Да го смяням ли и кога, или да си карам с оригиналното до 120к?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, 120000км ми се струва прекалено. Аз карам Акорд с ръчна кутия и майсторът ми каза да я сменям на 40-50К. Човекът прави само Хонди от сто години, та му имам вяра. 

А за автомат пък съвсем не бих чакал толкова много. Можеш да му провериш цвета на пръчката, но една опреснителна смяна би била добре дошла, тъкмо ще му видиш истиниския цвят и ще прецениш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...