Jump to content
Искрен

Заден диференциал омасляване

Recommended Posts

Здравейте, преди година смених маслото на задния диференциал. Както знаете смяната му се извършва чрез две пробки .... горна и долна до преливане на горната. Съответно след преливането на горната пробка се омазни целия диференциал. На 2ри технически преглед ми казват, че имам омасляване на диференциала, но аз отговарям, че е в резултат на смяната на маслото и се е оцапало. Забелязах ,че под колата сутин има 2,3 капчици масло и днес се напъхах отдоло и видях,че ГОРНАТА пробка е разхлабена (може и да е забравил да я затегне). Затегнах я здраво с 3/4 квадрат ключ и сега е добре. Въпроса ми е  Дали е възможно да се е изгубило масло от не добре затегнатата ГОРНА пробка на задния диференциал, до такава степен, че да се прецака нещо. Пак да кажа,че оттам сълзеше и съм намирал по няколко капки под колата. До колкото,четох събира 1.2 литра. Няма шумове при пълен ляв и десен завой. Задното се включва при буксуване на предните колела. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да се косиш. Развърташ пробката за пълнене и доливаш при необходимост, ако не прокапе при отварянето. И без това по мануалите го дават веднъж годишно да се следят нивата по дифове, кутии, раздатки. 

Аз винаги преди стягане на пробките слагам уплътнител за резби. Никога не са протичали и на следваща смяна се развиват лесно. Ползвам на Нигрин , от Практикер го взимам. 

Редактирано от CNC Setter
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факта е факт текло е от там,колко не се знае.

За  някакви си мл  а може и повече  долей за да нямаш главоболия.

Чакаш ли да се появят шумове това не е Ок.

Ако си ти сложили на смяната 1.2л значи има останали 0,800 от втората туба,ако си платил две.

Ако е правено в сервиз ,какъв е проблема да ти долеят,тъкмо ще се отсрамят с недоглеждането си.

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...