Jump to content
prosqka

CR-V 4 Съвети при закупуване

Recommended Posts

Въпрос към настоящите колеги. Къде и какво да гледаме и тестваме при закупуване на CR-V 4 фейслифт?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би трябва да уточниш дизел или бензин, ръчни скорости или автомат?Към кой двигател си се насочил? Така ще може да получиш повече конкретика и ще ти е полезно.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, AzSum написа:

Може би трябва да уточниш дизел или бензин, ръчни скорости или автомат?Към кой двигател си се насочил? Така ще може да получиш повече конкретика и ще ти е полезно.

Бензин 2.0 автомат.Това засега съм избрал понеже в UK няма 2.4.

Но си мислех темата да е за бензин и дизел просто за улеснение при кой вариант къде и какво да се провери. Мерси предварително на всички. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих те посъветвал да прегледаш старите теми тук в секцията, защото има много отзиви от собствници.

Понеже си се спрял на 2.0 бензин автомат ще маркирам някои неща, понеже притежавам такъв.

Най-важно е да си купиш екземпляр с ясна история, който е поддържан навреме и с оригинални консумативи.

За щастие не са известни серийни проблеми със този двигател-напротив слави се като доста надежден и именно затова ако успееш да намериш читав екземпляр не се очакват сериозни проблеми.

Аз бих акцентирал да обърнеш внимание на автомата, а именно дали включва плавно, без ритане и т.н. Дали е обслужван автомата на сервизните интервали. Аз съм с 5степенния автомат на Хонда но в последните години на тази серия има и CVT-кутии като за тях отзив не мога да ти дам. 

Препоръчвам ти да намериш кола, която да има адаптивен круизконтрол, което за мен е най-приложимата и удобна екстра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега за отговора. Темите ги прочетох няколко пъти и много се радвам че има колеги да споделят. За автомата специално имаше нещо как да се тества но точно тази тема не можах да намеря. Беше нещо от сорта да се кара автомобила на задна с леви и десни завой и да се следи за шум или вибрация в кутията(поправете ме ако греша) .CVT кутийте при нас мисля че идват вече с CR-V 5 .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешиш.

Шумове и вибрации при каране напред-назад в завой издава системата 4х4. Ама това до 2-ра ген, не помня, кога я променят в следващите генерации.

 

Ако е 5-степенен автомат, това е най-здравото нещо в колата. Само проверяваш дали включва плавно, без удари и боксуване, както каза @AzSum

 

edit:

Проверяваш нивото и състоянието на маслото в автомата (на загрят, изгасен двг).

Някои англичани си пазят сървиз хисторито. Ако има фактури за сменено масло в автомата, виж, какво са сипали. Трябва да е Honda ATF DW-1. Ако не е, сменяваш цялото масло, не само опресняване.

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги прегледах пак почти всички теми но не мога да разбера дали всички  СР-В-та с автоматична ск. кутия с двигател 2.0 след фейслифта са с 4WD или не? А относно адаптивен круиз контрол тук май има само на СР-В 5(от прегледани поне 30-40 обяви никоя кола нямаше тази екстра) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички ЦР-В с автоматична кутия са 4х4. И 4 генерация и фейслифта и!

Адаптивния круйз контрол е част от пакета Honda Sensing /или пакет Сигурност преди фейслифта/:

https://automobiles.honda.com/sensing

Ако на бутоните на волана има това означение, значи има ACC:

 

acc.jpg

Редактирано от ivan_m
  • Харесвам 1
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така.Другия начин да разбереш дали има ACC e ако емблемата е като моята.Зад нея е окото на ACC :

598011660_CRVEmblem.thumb.png.fd295ce764150724cafbfe1220e3b696.png

Ако не греша и няма ACC би трябвало да изглежда така:

 

1550793730_Screenshot2021-10-07090847.thumb.png.77285be66ef72e38d8f46b7f9e7f72d5.png

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...