Jump to content
Honda JAZZ_2007

Достигнах 200 000 км.

Recommended Posts

Здравейте, колеги 

 

Достигнах 200 000 км. Имам нужда от съвет.

Веригата на двигателя кога е добре да бъде сменена?

 

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чува ли се веригата на запален студен двигател ? Ако се кара с правилното масло би трябвало да изкара доста. Аз до сега не съм чувал някой да е сменял верига на джаз. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Сивик 8, 2.2, дизел, смених верига на 264 000 км. Нищо не се чуваше, нито имаше признаци.
Смених я, защото, като сменях масло и филтри, помолих да чуят веригата е сервиз Апостолов в Бургас.
Казаха ми, че се чува леко и е хубаво да се смени. 1860 лева.
След смяната, леко падна разхода на гориво, но може да съвпада с по топлото време. Смених я април.


Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, Honda JAZZ_2007 написа:

Здравейте, колеги 

 

Достигнах 200 000 км. Имам нужда от съвет.

Веригата на двигателя кога е добре да бъде сменена?

 

Цитат

 

Привет колега. Нашата Джазка я взехме от един собственик на 205хил км. Швейцария. Пълна сервизна. Сменихме веригата защото леко се чуваше и беше се от пуснала малко.Реших да си я обслужваме както трябва и комплекта излезе 270лв.

Но за труд ще те излъжа колко беше защото с нея сменяхме и двата тампона на макферсона и една ролка на пистовия ремък.!!! Ако не се чува веригата и няма луфтове не я пипайте. Успех. А моя майстор не сменя на сляпо и за щяло и нещяло части каквито и да са ако не се наложи или е по добре сега отколкото да е по зле!!!Можех да я карам така още време но аз искам да си ми я изрядна колата. Нещо като хлопне и веднага се прави. Километри те за веригите са мн относителни да знаеш. Но нещо което е ок и работи както трябва не се пипа. Но даде ли признак за смяна действай - аз така правя. 

 

 

Редактирано от Rocky
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за съветите до тук много ми помогнахте.👌🕳️🕳️

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OEM веригата кара около 250-300к километра, в зависимост от това как е била карана колата. Когато се разтегне, ще усетиш едно притрисане от двигателя на всеки 4-5 секунди, защото компютърът се опитва да компенсира разликите в тайминга на въртенето на валовете и ще знаеш, че ѝ е дошло времето за подмяна (такива бяха симптомите при мен).

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 21 часа, Legal написа:

На Сивик 8, 2.2, дизел, смених верига на 264 000 км. Нищо не се чуваше, нито имаше признаци.
Смених я, защото, като сменях масло и филтри, помолих да чуят веригата е сервиз Апостолов в Бургас.
Казаха ми, че се чува леко и е хубаво да се смени. 1860 лева.
След смяната, леко падна разхода на гориво, но може да съвпада с по топлото време. Смених я април.


Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
 

Дизела няма нищо общо с бензина :) Също така мисля, че има доста негативни мнения точно за Апостолов Бургас. Та може и да са те лъзнали по пързалката ;) 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде е записан интервалът, след който трябва да се сменя веригата? В повечето случаи състоянието на веригата се контролира и при нужда (разтягане или шумове) се сменя. Има двигатели, на които веригите не се пипат, т.е. са доживотни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако желаете може да кача снимка за стоковата на комплекта да видите какъв е на веригата. Мойте симптоми бяха мн ранни, но не исках да чакам по нататъчно влошаване. Успех 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О да при Апостолов Не. Мн хора изхоряха там. Цените са до небето. А и не е официален представител доколкото зная. Но това не е толкова важно. По важно е качествената работа, която при тях липсва. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сервиз отдавна не е официален представител на Хонда за България. За съжаление в Бургас липсва официален сервиз на Хонда. Това много затруднява обслужването на колите. Въпреки това този сервиз е претъпкан от работа с месеци се чака за час. За работата им не мога да коментирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Honda JAZZ_2007 написа:

Този сервиз отдавна не е официален представител на Хонда за България. За съжаление в Бургас липсва официален сервиз на Хонда. Това много затруднява обслужването на колите. Въпреки това този сервиз е претъпкан от работа с месеци се чака за час. За работата им не мога да коментирам.

О да при Апостолов Не. Мн хора изхоряха там. Цените са до небето. А и не е официален представител доколкото зная. Но това не е толкова важно. По важно е качествената работа, която при тях липсва. 

преди 35 минути, Honda JAZZ_2007 написа:

Този сервиз отдавна не е официален представител на Хонда за България. За съжаление в Бургас липсва официален сервиз на Хонда. Това много затруднява обслужването на колите. Въпреки това този сервиз е претъпкан от работа с месеци се чака за час. За работата им не мога да коментирам.

 

 

 

 

 

Ами от познати приятели. От други групи на Колеги брали ядове там. Аз си имам личен човек който се грижи за нашия Джаз. Та за вашата верига. - нека я погледне сериозен човек, после да даде адекватно инфо за смяна ли е. Има си симптоматика, която се бърка някой път с работата на повдигачите клапаните. Мога да ви пратя клип да чуете след сменена верига как работи двигателя. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се радвам да видя клипа.👌

За сега съм без оплаквания по колата.

Доколкото знам при достигане на 200000 км в официалните сервизи задължително препоръчват смяна на веригата. Кой се грижи за колата ви?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

 

Дава ми само снимки и линкове, което не е ок за обмяна на клипове. Ако искате ми пуснете Фейсбук за да ви изпратя на месинджъра клип. Там може да обменя повече инфо. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Rocky

Хонда няма хидравлични повдигачи! ;)

Редактирано от dandilov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че това нещо ми го обесняваха в сервиза друже и това давало по специфичен звук на работата на двигателя. Нещо подобно беше

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, Rocky написа:

Колега ако желаете може да кача снимка за стоковата на комплекта да видите какъв е на веригата. Мойте симптоми бяха мн ранни, но не исках да чакам по нататъчно влошаване. Успех 

 

Няма спор, че при симптоми верига се проверява и евентуално сменя. Аз обаче никъде не намирам споменат интервал, през който задължително трябва да се сменя верига, а по-скоро интервали, след които да се провери/прегледа. 

Ако няма симптоми, че веригата е за смяна, аз не бих пипал, на колкото и км да е колата.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя за моя Jazz 2002 година на около 220 000 чух тракане на веригата на около 2200 оборота и то на 4та скорост и затова превключвах на 3та да вдигна оборотите и така я карах. После взе да трака и на 1800 оборота и вече я смених. Излезе като цена наистина около 250 лв без труд 2020 г. Имах чувството че ако бях сменил само полумесеца(обтегача) щях да изкарам още, но за по спокойно я смених и си я пазя да ги видя във времето дали се променят. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...