Jump to content
zezo21

Разрешено ли е затъмняването на фарове и стопове

Recommended Posts

Колеги някой може ли каже със сигурност дали е забранено затъмняване на фарове, стопове, мигачи, халогени ? За предни и задни стъкла съм на ясно със закона ! Но има ли закон и може ли цитат на него, ако някой знае ? Аз лично не намерих нищо никъде за фарове и стопове във закона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ти влезе някой в задницата,после не се чуди що тъй стана.Пък и модата им отдавна мина на тези селянии.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега питам нещо конкретно ! А ти защо се бъркаш на кое било минало модата ? То и твойта мода най вероятно е минала, но мен ме боли левия фар. Когато не можеш да помогнеш, замълчи !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите фарове и стопове са затъмнени с възможно най-светлото фолио (5 или 10% затъмняване, не помня точно колко беше) и са ме спирали няколко пъти полицаи за проверка, като досега никога не са ми казвали нещо за затъмняването.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли ЧЕНГЕТА каращи хонди :) да кажат аджеба какво пише във закона (ако изобщо пише нещо за тази част от колата). Нашите закони са от времето на москвич, чайка, волга и т.н. та незнам странно ще са законите ни и как се тълкуват от хората.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че всяка промяна по начинът на светене на фаровете е незаконосъобразна. Това трябва да включва и затъмняващо фолио. Но включва и афтърмаркет ксенони, ледове и пр… а още чакам да чуя някой с ксенон в рефлекторен фар да получи глоба. Мен не биха ме притеснявали полицаите. Но и никога не бих си затъмнявал фарове и стопове. Едни се чудят как да им светят повече фаровете, а други – обратното…

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, zezo21 написа:

Колега питам нещо конкретно ! А ти защо се бъркаш на кое било минало модата ? То и твойта мода най вероятно е минала, но мен ме боли левия фар. Когато не можеш да помогнеш, замълчи !

 

Затъмнен ли е левият, колега? :) Аз също не съм срещал закон, но съм съгласен с колегите, че не е правилно и аз не бих. Имах идея да си използвам фаровете за мъгла като дневни и познат орган на реда лично ми каза, че ще ме спре да ме глоби ако ме види :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък гледам, че затъмняващото фолио е с пропускливост 95 процента,  та не виждам останалите 5 процента, каква толкова важна роля ще изиграят. На моята Хонда са например матирали фаровете и съм сигурен, че светят по-слабо с повече от 5 процента.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...