Jump to content
stranger in moscow

ACCORD 2.4 бензин ръчна кутия само с къси скорости ?

Recommended Posts

Здравейте за притежателите, ACCORD 2.4 бензин ръчна кутия , колата само с къси скорости ли се е предлагала ?

И другия ми въпрос е  при  3000 оборота на 110км ли сте , и при 4000 оборота на  140км ?

 При колко оборота ви включва vteca/ и vtc и как може да се разбере ако не работят изобщо ?

 

8мо поколение с k24z3 значително по бавни ли са спрямо 7мо с същия мотор пак ръчна кутия?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, при мен 110 е на 2800-2900 оборота, 8-ма генерация 2.4 с 235/45 R18  J8 / ET 55 ако има значение от големината на гумите. Vtec - a май се включва от 6100 нагоре .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На този мотор се включва по рано,не е като при 7-ма ген.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

V tec а включва на 5100 оборота 

 

Редактирано от c3c1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 140км/ч си е към 4К оборота.  ормално е ,това е бензинка с 4 цилиндъра. Моята кочина също бе на около 4К оборота с тази скорост. Карай си я там и не се вкарвай в филми. Другия път,като купуваш кола ако искаш ниски обороти гледай повече цилиндри или дизел 😎

Витека се включваше на 4700-4800. Ама е боклук,защото е само на смукателния вал. Не е като при 7-а и на двата. Та..как с него така и без него,никакава разлика 😂😂😂 По чуждите форуми също се чудят "защо в-текЯ на 8-ма не рита като на 7-ма" еми...боклук е,за това...😄

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че може и да има различя между 7 и 8 ма. Аз със седмица 2,4 автомат. 16 цолови 205/55 гуми - стандартни. На магистрала 120 км/ч - около 2500 оборота, 140 км/ч - 3000 оборота. Това е по километраж. По джипиес на 3000 оборота са около 135 км/ч. Витека кога се включва и дали се включва - идея нямам. Но с моя стил на каране едва ли съм стигнал оборотите в които се включва :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сравнявайте автомат с ръчка, различна е "подредбата" на предавките както и диф-а предполагам,  например  при автомата 5-та е много дълга и се получава много гадна "дупка" м/у нея и 4-та в определени условия. Решили са че хидро-то ще компенсира тази разлика и са го направили но при ръчката няма кой да компенсира и 5-та предавка си е по-къса, от там и по-високите обороти при ръчката с еднаква скорост на движение.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Г.Писаров написа:

Витека кога се включва и дали се включва - идея нямам. Но с моя стил на каране едва ли съм стигнал оборотите в които се включва :)

На 4-та и 5-а едва ли, но на другите се чува и усеща - порадвай му се. :)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 25 години карам бензинки с ръчни скорости. Бях върл противник на автоматичните скорости и дизела. Признавам си, не бях карал такива. Първо покарах малко автомат и реших, че вече само такива ще карам. После пробвах дизел, ами друго е. Сега карам Акорд  8, дизел, автомат. Ремапнах я. Кога какво включва незнам, но съм много доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 9/18/2021 at 1:25 AM, BOKLUK_CHOVEK said:

На 140км/ч си е към 4К оборота.  ормално е ,това е бензинка с 4 цилиндъра. Моята кочина също бе на около 4К оборота с тази скорост. Карай си я там и не се вкарвай в филми. Другия път,като купуваш кола ако искаш ниски обороти гледай повече цилиндри или дизел 😎

Витека се включваше на 4700-4800. Ама е боклук,защото е само на смукателния вал. Не е като при 7-а и на двата. Та..как с него така и без него,никакава разлика 😂😂😂 По чуждите форуми също се чудят "защо в-текЯ на 8-ма не рита като на 7-ма" еми...боклук е,за това...😄

 

 

То на изпускателния така или иначе отваря само с голямата гърбица и без ВТЕК. Реално там ти е включен постоянно Втек-а. А и той е основно е измислен за икономия, не да ти върви колата и да ти чупи врата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...