Jump to content
Paradigma

Датчик за външна температура и ламбда сонда

Recommended Posts

Колеги, моля за съдействие.
Имам вероятни два проблема и, ако някой има решение - ще съм благодарен.
1 - последният месец на таблото ми изписва някаква условна външна температура, далечна от истинската. Примерно днес - кола оставена на слънчев паркинг и външна температура почти 42гр. , на таблото изписваше 26гр. и така цял ден. Тук, предполагам, че причината е датчик за външната температура - къде се намира, лесно ли се сменя и какъв е номерът му евентуално. Знам, че същият има отношение и към други възли в колата и искам да го отремонтирам.
2 - Мигриращ разход от 15 до 20/21 на 100км. градско на бензин и газ (няма голяма разлика). С ТОРГ - ПРО грешки няма, а газовата не е настроена да трие грешките. Показанията на сондата са почти постоянни 0,96 / 1 / 1,01 , но при отнемане на газ понякога скача до 2 и се връща. Предполагам, че виновника за това е сондата преди катализатора. Каква да взема - заместител или оригинална и  какви сте пробвали вие с успех? 

ЦРВ-то е 2.0 автомат 2008г. преди фейса. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика се намира отпред отдолу/най- добре се вижда наканал/, под бронята. Достъпа до него е лесен, на щипка се държи! Най- вероятно е строшен, че лесно достигат камъчета до него! Това е!

Цената в алиекспрес е символична и вършат работа!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, открих го, но не видях маркировка никаква върху него. Сега ще видя в Алито каква е цената. 
Интересно ми е и с новият ли на всяка мивка ще е същият цирка. 

А за ламбдите - някаква информация? Какви са номерата на двете и имат ли читави заместители?

 

On 8/3/2021 at 5:59 PM, shopa said:

Датчика се намира отпред отдолу/най- добре се вижда наканал/, под бронята. Достъпа до него е лесен, на щипка се държи! Най- вероятно е строшен, че лесно достигат камъчета до него! Това е!

Цената в алиекспрес е символична и вършат работа!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...