Jump to content
gamencerista

Лайсни на вратите Сивик 5

Recommended Posts

Здравейте, понеже новата ми придобивка е от Португалия и лайсните на вратите са изгоре адски много. 

Поразрових се за нови, но излизат към 180 долара двете.

Въпроса ми е някой свалял ли ги е и опитвал ли се е да ги "възстанови" до някаква степен.

Проблема е май с това ръбче, дето се чупи и действа като водобран

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покажи снимка за коя точно лайсна говориш, иначе пластмасовите може да ги пастираш с паста, а онази металната под стъклото се шкури, тиксо отстрани и със спрейче пръскаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега,аз ги свалях като боядисвах колата.Отдолу са на щипки и някак си поне мойта теза е такава,трябва да свалиш кората на  вратата и със клещи да стиснеш щипката и да дръпнеш нагоре,в моя случай не знаех и почти всичките ги счупих та после ги лепих директно за вратата,някой колега ако знае начин за откл. на щипките отгоре нека сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.08.2021 г. at 16:21, gamencerista написа:

 

Тези лайсни някога може да са вършели работа на водобрани, някой който е имал такава нова да каже. Сега на всички Сивици от това поколение, като се изсипе вода върху прозореца, водата се стича във вратата, минава през нея и пада на прага, вратата долу има фабрични отвори и водата си минава през вратата. Колега на теб каква ти е идеята, да ги боядисаш\освежиш или да се мъчиш да спреш водата да се оттича през вратата?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12.10.2021 г. at 18:52, David написа:

някой колега ако знае

Беше преди 14г., когато свалях тези лайстни. Нещо ми се мота, че лайстната се повдига от единия край, май беше задния, и се избутва. Ако помня добре, в задния край има винтче в края на вратата. Отвиваш винта и буташ лайстната назад. Изпада само лайстната, щипките май се вадеха след това със завъртане на 90°. Не знам, може и да бъркам, все пак 14г.

Редактирано от Krasi-mir
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водобранната част е нещо като перата на чистачките - гумата и старее с годините - скъсява се по дължина, нацепва се и се изкривява навън. Това не знам как може да се оправи, за да легне на стъклото, но от жегата вече се е одървила.

Относно хромираната част: Може на място да я зачистиш и облепиш с черно каст фолио, или хромирано, което е по-дебело и не ляга по дребни кривини, но вертикално по дължината на лайсната ще легне добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, 626 написа:

Тези лайсни някога може да са вършели работа на водобрани, някой който е имал такава нова да каже. Сега на всички Сивици от това поколение, като се изсипе вода върху прозореца, водата се стича във вратата, минава през нея и пада на прага, вратата долу има фабрични отвори и водата си минава през вратата. Колега на теб каква ти е идеята, да ги боядисаш\освежиш или да се мъчиш да спреш водата да се оттича през вратата?

Чисто визуална, защото искам колата да стане в топ състояние и  такива дреболии ми бъркат в ...

Намерих чисто нови такива лайсни. 

Само чакам удобно време за да ги преместя на моите врати с надежда да не изпочупа щипките.

Същото ще правя и на едно вти седанче, че и там доста са се олюпили :)

Редактирано от gamencerista
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсиш, търсиш, търсиш и намираш чисто нови врати от вти, седeли 10 години в гараж :D  И са кво да ги правя тия врати хахах

247951695_403744784638699_7051053367106834629_n.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...