Jump to content
lyubok

Софтуерен ъпдейт на HR-V 2020 от Канада

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте, Колеги,

 

Някой да е правил обновяване на софтуера на кола внесена от Канада/Щатите? Разбрах, че само Бултрако биха могли, но за съжаление не ми потвърдиха дали може да се направи със сигурност. Поканиха ме да ида и да пробваме дали ще излезе ъпдейта. Ще отида, понеже нямам друг избор или поне не зная да има. За въпросното удоволствие ще трябва да платя 90лв, ако мине ъпдейта или 60лв за опита.


Предисторията:

Наскоро купих едно Харви внос от Канада и в honda.ca излиза, че за него има сервизна кампания за обновяване на софтуера. Целта е да се запази ремъкът на CVT кутията, тъй като се износвал преждевременно заради някаква калибровка. Засяга всички HR-Vта от Канада от 2016 насам. Прикачам файла с обясненията от Хонда по проблема.

 

Благодаря предварително!

O99_EN.pdf

Редактирано от lyubok
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не можеш ли да звъннеш на honda.ca или да им пратиш мейл дали са правили ъпдейт на въпросната кола ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ще им пиша, но въвеждайки VIN в страницата за проверки изкарва, че е необходим ъпдейт.

 

Писах им с въпрос как мога да получа въпросния ъпдейт и казаха да говоря с локалния дилър. Което има смисъл, но ме дразни фактът, че някакъв софтуерен ъпдейт може да се окаже невъзможен и така подлагам на изпитание живота на кутията. Някои коли си получават ъпдейтите извън дилърствата през нета, а тук даже не знаят дали ще мине пред оригиналната апаратура…

Редактирано от emod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Получих отговор. В сайта им излизат всички необходими обновления или ремонти. Тъжно, но не е направен. 
Ето тук може всеки да провери за своя автомобил: https://www.honda.ca/recalls

Редактирано от emod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че го има за recall, не значи че не е направен. 

 

П.п. спри да ми цитираш мнението като е над твоя коментар. Това е извън правилата :)

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за цитатите. Явно съм пропуснал, че не са според правилата. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lyubok знаеш ли дали проблема засяга и колите внос от САЩ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mochkov, препоръчвам да провериш тук: https://owners.honda.com/service-maintenance/recalls

 

Предполагам, че да, защото и за щатите се правят в същия завод в Мексико. Ще се радвам, ако не съм прав. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lyubok

"There are no current safety recalls for this vehicle." - това е съобщението за моята кола. Благодаря за информацията и помощта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,

 

Днес бях в Бултрако и не излиза обновление за нито един модул на моята кола. Това е адски тъжно, понеже на днешно време колите са предимно електроника и адски много неща зависят от софтуера. 
 

Преди покупка на автомобил от щатите или Канада, винаги проверявайте за налични сервизни акции и преценете дали сте ок с рискът без тях! Аз може и да си изпатя с тази бройка, но само времето ще покаже. 
 

Ще говоря пак с всички възможни инстанции на Хонда и се надявам да се намери начин да се пуснат обновленията.

 

В Бултрако приемчикът беше супер любезен от самото начало и за пробата ме таксуваха 9лв. 
 

Ще пиша пак, ако успея да отбележа прогрес по софтуерния въпрос.

 

Междувременно, ако някой знае сервиз, в който се занимават със софтуерни модификации моля да сподели. Един познат подхвърли, че те също биха могли да вкарат по-нова версия на софтуера, но дали е вярно и дали е за всеки модул… Божа работа.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, само да попитам! Ти каква кола си имал и карал преди?  Каквато и да е , всеки месец сигурно е имала ъпдейти като телефонът вероятно....

За Европа софта работи и е активиран за европейски автомобили. Ако са го регистрирали и активирали на Глобал, има вероятност да излезе нещо...... Не вярвам европейски официален сервиз да е с такава конфигурация и активация.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Docev, не разбирам защо пишеш с ирония. Това не съм чул или видял да е помогнало на някого, някога. Въпреки това втората част на коментара ти има смисъл и съм склонен да го приема. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятно, но полезно да се знае!

 

Интересно какво ще кажат от Honda Canada при това положение - местният дилър не открива актуализации. 

Подозирам, че както казва Доцев, в базата данни, с която разполагат или до която имат достъп твоят идентификатор (ECM/PCM номер да кажем) не фигурира или наистина е направен ъпдейта, но не е регистриран в системата. 

За съжаление в бюлетина не пише никаква допълнителна информация относно версии или др., така че аз бих продължил комуникацията с Хонда Канада и Бултрако.

 

Тесла са друга бира. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес получих отговор от Бултрако и наистина апаратурата и софтуера не поддържат американските автомобили. Свързано е с доста неща, които явно не излизат рентабилни, за да се поръчат (хардуер) и активират (софтуер) от европейските дилъри. Съвсем не е просто да се свали един зип и да се набута в компютъра, за мое огромно съжаление.
 

Очаквам отговор и от Хонда Канада, но вероятно той ще е доста постен и без решение на проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, lyubok написа:

Съвсем не е просто да се свали един зип и да се набута в компютъра, за мое огромно съжаление.

 

Не е толкова просто, да. В оригиналния софтуер не казваш "ето ти този файл, метни го в този комп". Физическият файл не е достатъчен.

Има база данни, в която имаш списъци с автомобили, идентификатори и съответните ъпдейти, които са валидни за конкретния автомобил и сочат към този файл.

Разполагам с база данни от 07.2021, но не се наемам да флашвам на своя глава, може би ако @docev е съгласен да помага дистанционно.

Трябва да вържем колата и да видя текущата версия, за да сверя какво е при теб и какво има в базата.

  • Харесвам 3
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз продължавам да се чудя следното: вкарваш вин в сайта на хонда, там ти пише, че колата трябва да мине TSB. Като го мине и въведеш пак, излиза ли все още, че трябва да мине TSB ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това се чудя. Зависи дали дилърът го е отразил според мен.

Предното CRV имаше акция в Honda UK, после Бултрако смениха пиропатрона и сега си търся стария VIN, че да проверя пак.

Докато за сегашното CRV изобщо не излизаше акция.

Проверих:

* Front passenger a/bag inflator over pressurised

 

Явно не е стигнало до UK. Мисля, че чакат частите от Япония и съответно там се отчитат за извършените сервизни акции.

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мм аз проверих за на сестра ми CR-Vто и не излиза нищо, но доколкото знам му е направен ъпдейта са бензина в маслото при студено време. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, за съжаление не съм имал баш това, което казах в началото ... :(

 

image.png

 

На едно място намерих информация за американски Хонди, но да видим какво ще ми кажат.

Че са ги изкарали на 21 юли...

 

Ъпдейт: Вече имам флашове 07/21/2021, но май са само за Щатите (+Калифорния)

Редактирано от dindin
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, ето го TSB-то:

A21-046.PDF

 

Вътре се казва:

image.png

image.png

 

Ето го на колегата компа:

image.png

 

Ето го ъпдейта:

image.png

 

Ето го и файла, ама беше зипнат та не го намираше

378056N8_A320M1__A2102133.rwd.gz:

image.png

 

Сега липсва един лаптоп с ECU Rewrite / J2534 Rewrite и читав кабел (моят е от скъпите XHorse та би трябвало поне за PassThru да става, ама знае ли човек). 

 

М/у другото проверих VIN-a на колегата в Хонда Канада и да - подлежи на сервизната акция. 

Редактирано от dindin
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя тая кола е по КАН, така че не е кой знае каква драма. Някой софийски сервиз дето барат субару-та не може да нямат ТаксТрикс, който е доказано добър J2534 и сигурен адаптор и предполагам няма да има драма. Друг вариант е Бултрако и едва ли ще искат колосални суми за това.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в понеделник ходих в БТ да запазвам час за първо обслужване на Пилот-а и ги питах специално за фърмуер дали могат да ъпдейтват. Отговорът на приемчика беше, че могат само да го ъпдейтват. Значи все пак могат и на американски коли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Markony може да ви сподели дали може на американски коли ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, jijane написа:

не може да нямат ТаксТрикс

Така де, и на мене ми беше мисълта за OpenPort, но както и да е. Мисълта ми е, че стане ли кофти флаш после е филм.

Говорил съм с Бранко, даде насоки, когато реши колегата ще сподели какво е решил/направил.

 

Колкото до Бултрако:

На 7.08.2021 г. at 16:09, lyubok написа:

Днес бях в Бултрако и не излиза обновление за нито един модул на моята кола.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново :)

 

Пуснах няколко запитвания до близките дилъри в Гърция и Румъния. Само един от Солун бързо потвърди, че могат да направят ъпдейта за 30 евро. www.saracakis.gr / www.honda-cars.gr

 

Любезни са и не увъртат както Бултрако. Точно и ясно си казват нещата и говорят на английски. Сега остава да намеря времето и да се метна до Солун.

 

Толкова от мен. Ако някой има въпроси, на драго сърце ще отговарям или съдействам с каквото мога.

Редактирано от lyubok
  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

Много интересна и полезна тема как и какво се случва тук в БТ спрямо внесени автомобили

 

Благодаря за линка и споделената информация!

 

🙂👍

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някаква идея дали първите (по-стари), да кажем 2016-2017 също подлежат на този ъпдейт ?
Засега нямам конкретен VIN, понеже оглеждам коли за роднина и се информирам предварително :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Колеги :)

 

Докато си говорим с Fakira за HR-Vтата се присетих, че не потвърдих изрично дали са свършили работа гърците. Направили са обновяването. Прикачам актуална версия на серийния номер на кутията.

 

Извинявам се за голямото забавяне. То е защото не намерих човек, който да провери версията и от около месец вече имам “джаджа”, с която сам я проверих. 

IMG_1244.png

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здарвейте колеги,

 

някой да е намерил друго решение на проблема или ще трябва да се ходи до гърците :) ? В Бултрако нещо ме гъбаркат и според мен нищо няма да свършат..

Редактирано от Fakira

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Fakira ти провери ли, дали подлежиш на кампанията изобщо? Аз с новата кола в семейството извадих късмет:

 

изображение.png

 

Ако съдим по това, обновлението се прилага минимум от Юни 2021 т.е. ако колата не е внесена много отдавна, има голям шанс това вече да е направено при дилъра.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Honda_Z проверих да и за съжаление имам два отворени рекол-а за горивна помпа и за този ъпгрейд на софтуеъра..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бултрако са ми казвали, че не могат да ъпдейтват фърмуер на канадски коли. На мен ми отказаха за пилота. Освен това рекол-а си остава да ти виси дори да си ходил заради акция при тях. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

аз доста зациклих с рекол-а за ъпдейта на CVT. Писах и на гърците и ромънците, но при тях не излиза че колата има такъв рекол, явно е само в канадската система. Нямам идея в Солун как го направили на lyubok. Някой може ли да ми помогне с информация ако си дам ВИНА какъв е номера на ъпдейта за моята кола или с някакви други идеи какво мога да направя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес бях в Бултрако Пловдив и за мое очудване те успяха да ми направят ъпдейта. Разбира се те за този рекол от Канада не са чували и проверката на CVT няма как да я извършат. Надявам се тази информация да помогне и на други колеги с този проблем :) 

384307160_754155646471780_8742222576615409823_n.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...