Jump to content
Catarrhus

Помощ! Црв с газ

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте. От известно време си търся хонда црв. Колата много ми харесва, но дали е вярно това, че с газ главата се скапва след 50.000км.  Имате ли подобни проблеми ?

Редактирано от Catarrhus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Зависи от газовата,и калко е искал да спести предния собственик,като сложи сбирщайн за малко пари газова.

При газта на по-малък пробег се регулират клапаните,незнаеш това правено ли е навреме.

Обикновено вързано охлаждането на изпарителя за ,Y образното съединение  и колата прегрява,от газаджия мързелив и гледа да спечели повече,от няколко тройника

Нищо страшно 1000лв е ремонта глава.

Ето малко инфо за газовите

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CR-V 1ва ген. са поне на 20г. - 50 хил. това прави средно 5 години пробег...

След 5г. купуваш по нов модел - ако тази се скапе...

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до сега съм минал 150к км. С редовно регулиране на клапаните на 20 к.км. Сам си ги пипам. Маслото го сменям на 8 к. км и даже е още жълто.

Зависи кой и как е поддържал колата. Има уникални тъпанари, които и за 5 к. ще я направат на гъз, не на 50 к. км.

Според мен след още 80-100 хилади, вече ще са ми свършилш резбите на кобиличките. Колкото и да е доволен съм от "газената" уредба.

На бензин не помня да съм падал по 10л/100 км. Сега въобще и не гледам. Знам, че с едно зареждане минавам 240-280 км. Бутилката е на мястото на резервната гума. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По точно бутилката е на мястото на легена под масичката - резервната гума е вън на задната врата на CR-V 1...

При мен пробега е 24 литра газ 150/200 км. зависи колко натискам педала моя също е 147Hp. - явно при теб  бутилка е по голяма...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен резбата на един от клапаните свърши след 75к км на газ с газова монтирана на колата след покупката от мен. Реглаж на клапани съм правил на 10-15к км. Газовата е добре настроена - без check engine за бедна/богата смес. Нямам представа какъв е реалния пробег на колата.

 

След ремонт на главата с металокерамични легла имам още 50к км до момента. 

Редактирано от xfls
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...