Jump to content
stranger in moscow

На място при маневри твърда ли ви е хидравликата на акорд 8?

Recommended Posts

Здравейте на място твърда ли ви е хидравликата  на акорд 8 най вече бензините 2.4 ръчна кутия не знам на автомата дали е друга или същата хидравлика се слага?

Може ли заради лош ремонт преди време да е така твърда или заради това че е ниска колата или заради 19ки джанти и ниско профилни гуми?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено е твърда. Аз съм с 17" и не е лек волана при маневри. Не са правени/налагащи се ремонти и така е от както я взех преди 6 години.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не е твърда, върти се много леко със 17" -ки съм и аз!  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с дизел 2.2 17-ки гуми и спрямо на бащата, която е 7-ма ген дизел с 16-ки мога да кажа, че моята хидравлика е мега твърда спрямо неговата. Не знам дали има някакъв проблем или е така...

 

Днес гледах нивото на маслото, което ако не се лъжа е това на спирачките и е в границите на нормалното.

 

Колата е купих преди 2 месеца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Спирачната течност,не е еднаква с хидравличната.

Тази е за хидравликата при Хонда.

1269075442_Screenshot_2020-03-17HONDAPSF-SPowerSteeringFluid1.thumb.png.c78f949dc404bd67bcfed01794acbb02.png

 

Спирачната течност обикновено и дот 4 е еднаква с тази която задвижва помпите на съединителя.Две казанчета малко за съединителя сива  капачка и голямо за спирачките  черна капачка, обикновено близко  позиционирани едно до друго под чистачките в коша.

Хидравличната течност е в казанче което е позиционирано обикновено някъде около левия или десния фар в сиво казанче с червена тапа,няма как да се обърка.Такова няма ако автомобила е с електрическа кормилна рейка.

On 7/21/2021 at 9:12 PM, stranger in moscow said:

Здравейте на място твърда ли ви е хидравликата  на акорд 8 най вече бензините 2.4 ръчна кутия не знам на автомата дали е друга или същата хидравлика се слага?

Може ли заради лош ремонт преди време да е така твърда или заради това че е ниска колата или заради 19ки джанти и ниско профилни гуми?

Изброените причини влошават работата на хдравликата особено първата.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ниският профил не влияе, за разлика от по-голямата (от оригиналната) ширина на протектора, но и там има толеранс и няма сериозна разлика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...