Jump to content
serafim4e

Странен теч на вода върху педала за газта

Recommended Posts

Здравейте колеги! Имам странен проблем и не знам дали да се плаша. Тази сутрин запалих и тръгнах след 50м кривнах малко и ми се изля вода на десния крак, който беше върху газта. Малко вода, но ми се случва втори път, но тогава не му обърнах внимание, може би защото беше малко и беше валяло току що и въпреки че се зачудих какво става, го отдадох на вода върху педела. Този път обаче водичката беше повече и разбрах, че имам проблем - не може да ми тече в колата. В неделя карах по магаистралата валя дъжд и нищо не се случи. В понеделник валя като се прибирах от работа и нямаше теш, а днес 2 пъти, защото след 1 км при един завой пак леко ме намокри. Предполагам някъде се събира вода и в даден момент се излива на педала на газта. Пробвах на вкус и мирис - няма вкус, за мирис не съм сигурна, че аз ту имам ту нямам обоняние. Цвят няма също. От какво може да е? Предполагам някъде има гумено уплътнение, което е сдало багажа, на предната кола имах едни тапи,ако са стари и оръфани - тече вода където не трябва.Лично аз не съм имала, но други да. С хондата как стоят нещата не знам.Предположения, решения?Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено вкарва вода през отвора за влизане на въздух към парното. Намира се в коритото под черната пластмаса, там, където са монтирани чистачките за предното стъкло. В двата края на това корито има тръбички за оттичане на водата при дъжд. Ако са задръстени прелива през отвора за парното. Сипи вода през решетките около чистачките и виж дали ще изтече отдолу, при калобраните зад предните гуми.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази решетка ли? 

IMG_20210722_095554.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под тези решетки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И трябва да сваля това захванатото отпред с щипки и чистачките? Ако етака, е чудно защо са го направили толкова сложно достъпа до това "коритце". А резервни щипки продават ли се за тази кола?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, трябва.

 

Защото има едни места наречени Автосервиз.

Там има едни хора, на които това им е работата.

Тези хора ще свалят всичко за 3 мин. и 24 сек., без да счупят нищо.

За да ти вземат едни пари.

;) :P :D

 

Щипките се вадят с чалъм, не с груба сила.

Има резервни, ама не знам, къде в България. Не е задължително да са с емблема Хонда. Ползват се и при други коли, т.е. има универсални. Важен е размера. 😜

Ако имам време преди работа ще погледна, как се свалят, ако не, довечера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема може да ти помогне.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е за 2-ра ген. 

Тук щипките са по-различни. Горните просто се издърпват. Малко ще щрака, ама ако пластмасата не е станала на дърво няма да се счупят.

Долните, по-малките, се вадят след завъртане на 90°. Може да не е точно 90, ако са мръдднали. Абе въртиш, докато усетиш, че тръгва да излиза свободно. Моите се въртят лесно, без инструмент. Един пръст отгоре, другия одолу и въртиш. На 1-ва ген са подобни, но без клещи не можах да ги сваля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта! Налях вода в двата края на решетката - веднага изтече  и не и е текло на педала.Като я мия също не ми тече.Ще видя къде да я закарам, за да погледнем под решетката. Още веднъж много благодаря колеги!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не пробваш да изчистиш дренажното маркуче на климатика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А то къде е? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да вдигнеш колата или на канал.В средата около картера,маркуч излизащ надолу(сочи земята).Може да си вземеш един спрей за климатици,да навреш сламката в маркуча,пръскаш и оставяш да изтече.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако чистиш дренажния мъркуч внимавай, защото ако прекалиш с пръскането пяната започва да излиза през въздуховодите отдолу в купето и първото място, на което отива е компютъра. Аз като си чистих питата на климатика, махнах перката с мотора и втори човек наблюдаваше какво се случва именно там. Добре че бяхме планирали да го направим по този начин, иначе щяхме да изкъпем и ECU-то :). До колкото имам спомен, колега от този форум с акорд, така си беше изгорил компютъра.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...