Jump to content

Recommended Posts

Колеги,здравейте.Отскоро имам Акорд 2,0 I,156 коня.Видях,че е само с гуми 215/50/17.Има ли алтернативни методи?Видях,че може да се изполват и 215/60/16,205/60/16(за зимни гуми),а,в момента,карам с 215/55/17.Ще си потърся и патерица,че този пишман комплект,заместващ резервната гума,хич не ми вдъхва доверие...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, Митко Йотов said:

Къде ги видя тези 215?

Колата я вех с такива гуми.Специално сега се разходих по нощите до паркинга пак да проверя.215 са,видях ги ясно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

205 / 60 R 16  и  225 / 50 R 17 ,   това са ти размерите колега. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
21 minutes ago, Митко Йотов said:

205 / 60 R 16  и  225 / 50 R 17 ,   това са ти размерите колега. 

Колега,караш ли с 16-ки?Че на вратата на мойта пише само 17.Какво ти е мнението?Щото портмонето ми изрева на умряло,когато видя цените😂

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да караш с каквото искаш. Аз карам 235/35/19

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, policeman said:

Може да караш с каквото искаш. Аз карам 235/35/19

Това не се ли отразява на показанията на километража и скоростомера?Пък и търся по-евтин,но да са правилни показанията.205/60/16 за сега съм съгласен,с по-хубави гуми ще я обуя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има калкулатори за гуми. Въвеждаш оригиналния и алтернативния който си намислил, и ти дава разликата във височините / скоростта, както и дали е поносима.

https://primex-bg.com/polezno/kalkulator-za-gumi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Бай Миле написа:

Колега,караш ли с 16-ки?Че на вратата на мойта пише само 17.Какво ти е мнението?Щото портмонето ми изрева на умряло,когато видя цените😂

 

Зимните са ми 205/60R16  но от тази Зима мисля да мина на летният размер който е 225.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и 215/60/16. Аз съм с такива в момент. С такъв размер е и купих.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички.Май ще се насоча към 16-ките

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

На комби екзекютив 2.0 ръчк, с летни 225/50/17, дали ще станат зимни 205/60/16, че четох някъде че може да опира спирачният диск? Благодаря 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Аз обаче имам леко съмнение относно 16ките, че лееееко ми търка предно ляво. Това е от миналата Зима, предните зими не съм го чувал. Въртял съм джантите да не би да е само в някоя това но при четирите джанти го усещам, при 17ките не.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега за темата, освен че и ти си с Акорд 2лт и 16", не видях друго инфо за 16" :D. Интересува ме дали въобще има такива за акорд 8 екзекютив (комби), защото и датчика за налягане може да се окаже проблем?

Иначе не ми е проблем да карам и с 17, но зимата няма ли да е по комфортно с 16-ката и по-икономично от към разход? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите 16 железни са оригинални за акорда. Акъл не искам да ти давам защото си написал, че си с РК   ("На комби екзекютив 2.0 ръчк" )  а аз съм АТ и ако случайно има някаква разлика ще съм те подвел.

Със 16ките определено колата вози доста по добре и почти нищо не се губи от нейната стабилност още повече за зимна гума където се търси тежест на квадратен сантиметър а при лятната се търси сцепление на площ. 

Интересното при мен, че това леееко... търкане само аз го чувам и който се е качвал в колата с мен винаги е казвал, че нищо не чува, чува се на интервали все едно е баланса на гумата и то само на предно ляво. Гледам, че вече съм за дискове и накладки от пред и все си мисля, че може нещо да изхвърля апарата или някаква скоба в което няма никаква логика, знам ли.  Иначе 16ката за зимата е екстра и те съветвам такива да си търсиш.

Размер на Гуми.pdf

Това го дават за модела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро, благодаря за отговора. И аз бих пробвал с 16", оглеждам се за алуминиеви джанти. 

И аз намерих точните размери по каталог на 16", но това което ми изпрати, последният текст написан със звездичка не го разбирам?! И кои са моделите S и Light? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ес и лайт трябва някой друг колега да го каже какво значи и къде да се гледо на вина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на 16 цола със зимните и няма никакъв проблем.Проблема е само естетически😉.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, благодаря за инфото. За екзекютив ли става въпрос? Питам защото още не ми е ясно но предполагам разликата с другите версии при 2лт бензин е че при екзекютив ще има датчици за налягане на гумите и 16-ките може да не са съвместими. Не знам..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екзекута има датчици само при фейса и то не всички. Това с датчиците не съм се замислял може и да не стават на железни 16ки. Имах Лагуна с два комплекта джанти зимни железни16 и алуминиеви  летни 16 и датчици имах и на двата комплекта като аз съм ги слагал на железните, няма проблеми. При Хонда не знам но не виждам причина да не стане.   Колега до като не пробваш няма как да знаеш освен ако някой преди тебе не е пробвал вече.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията и горния пост, не го бях намерил. Ако мина на 16" ще пиша как е ситуацията. Поздрави 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е от Бултрако оригинален и алтернативен вариант за гуми и джанти :)

Screenshot_20211020-213615_Gallery.jpg

Screenshot_20211020-213601_Gallery.jpg

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, реших да остана на оригиналният по рама и книжка размер 225/50/17 и закупих BFGoodrich G-FORCE WINTER2 GO с отстъпка и мисля за тази цена параметрите са добри с индекс C/B/69dB  . Шарката изглежда добре, доста са меки и тихи, намерих и много добри отзиви, ще видим дали ще се потвърдят. Поздрави на всички.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид каква е ширината на джантата J. Ако джантата ти е по-широка от оригинални размер, то тези гуми ще седят по разпънати и ще паднат по-ниско. На type S размера на гумите е 235х45х18, а не 225, както при не-type S, поради факта, чеджантите са 8 J мисля, а не 7.5 J. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, прочетох написаното на вратата и в книжката, размерът е точният. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги от няколко дни имам Honda Accord 2.0 156к.с.2009година.Купих я със 16"джанти,но искам да и взема и едни 17-ки.Та въпроса ми е какви са им спецификацийте на 17-ките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Насочил съм се към 18 цола джанти.На Хонда акорд 8 ген. седан ще паснат ли гуми 225/50/18.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, в аватара ти липсва информация за мотора. Според двигателя са различните размери гуми. Виж в упътването за употреба, какви са размерите за твоя двигател и изполвай калкулатора за да разбереш дали става този размер, като имаш предвид, че скоростомера ще е неточен. Има калкулатори в нета, с които можеш да сметнеш отклонението в проценти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, AlexDob написа:

Здравейте. Насочил съм се към 18 цола джанти.На Хонда акорд 8 ген. седан ще паснат ли гуми 225/50/18.

Ще паснат, но ще са високи и ще те лъже километража.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, Krasjo написа:

Колега, в аватара ти липсва информация за мотора. Според двигателя са различните размери гуми. Виж в упътването за употреба, какви са размерите за твоя двигател и изполвай калкулатора за да разбереш дали става този размер, като имаш предвид, че скоростомера ще е неточен. Има калкулатори в нета, с които можеш да сметнеш отклонението в проценти.

2.4 бензин е мотора. Много благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 10.05.2023 г. at 6:55, policeman написа:

Ще паснат, но ще са високи и ще те лъже километража.

С колко ще ме лъже километража? Ако са минимални км не ме притеснява. За зимни гуми става въпрос. Джантата е 18 цола 7.5jx18 ET55 , а гумите са 225/50/18. Извинявам се за въпроса,но не мога да се справя с калкулаторите. Автомобилът е ХОНДА АКОРД 2009Г. 8 ГЕНЕРАЦИЯ СЕДАН 2.4 БЕНЗИН.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно 3% е разликата. Нищо

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се мъча да разбера ще станат ли джанти на Tayp S 2.4  размерите:

8.0x18 5/114.3 ET 45 64.1

8.00x18 5x114.3 ET 48mm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТ трябва да е между 53 и 57 за 8J x 18, но ако джантите са с гуми, можеш да ги монтираш и пробваш. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Krasjo написа:

ЕТ трябва да е между 53 и 57 за 8J x 18, но ако джантите са с гуми, можеш да ги монтираш и пробваш. 

Не са, възнамерявам да взимам нови джанти без гуми защото си имам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   1 потребител

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...