Jump to content
spikerrbg

Не купувайте кола от Auto Mania Italia

Recommended Posts

Здравейте.
Искам да защитя и други хора да не пострадат. Автокъщата Auto Mania Italia с. Драгичево.
Продаде ми 118 e87  на негов приятел за 5500лв закарах в сервиз за ремонт, хората ми казаха, че колата е в окаяно състояние и ремонта излиза за 2860лв.
и отделно 400лв за рейка.
Смяна на демфер съединител комплект 1720лв.
Смяна на тампони на двигателя 320лв.
Смяна тампон на скоростна кутия 36лв.
Смяна на капак клапани 130лв
Смяна гарнитура вакуум помпа 20лв.
Предни два амортисьора тръгнали 400лв.
Тампон макферсон 100лв.
и още.
От 10 кладенеца вода ще ви изкара за да ви каже колко е хубава колата.
Блъска ги с добавки за теч на масло и добавки за двигател и като добавката свърши се хващате за главата.
Като им се обадиш да им кажеш какво са ти продали и се оправдават, че не знаели, а за 100км няма как съединителя да отиде, на се скъсат тампоните на двигателя да иде и рейката и т.н
Добре че рейката не затегна по пътя инаще тях да съм в някоя канафка.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо се жалвате . Имате очи имате акъл има и технически лица които могат да подскажат при покупката ........

Аааааа и най важното: " Купуваш си кола ВТОРА УПОТЕБА, не от магазин за да искаш качество". 

Да не говорим че и с един ключ ти я е дал , дето дистанционното не работи и там още 250 - 300 щото е БМВ загуби.

Само да вметна . Моето ЦРВ преди 7 г го платих 12900. Макар че беше ОК, вкарах още 5к докато си го наглася да си е бетон и да си го карам спокойно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей колега.
Колата е с два ключа и двата работят.
Ясно е че няма да е перфектна, но тука не става въпрос да вземеш кола и да нелееш още хиляда лева тука става въпрос за 4 хиляди.
Не знам ти какви коли си продавал, но когато аз продавам кола дори да има нещо за сменя го оправям и тогава я пускам за продаване.
А за другите неща не съм я карал в сервиз за това така стана, а пък и не вярвам ако им бях казал да се навият след като знаят в какво състояние е. На диагностика нищо не излиза. А течове и работа на двигатела с добавки никога няма да разбереш какво става лично на дизеловата хонда си слагам двутактово бездимно масло и толкова тих става двигатела, че ще кажеш тя от магазина не е работила толкова тихо и стаблино. Тука не става и въпрос за марката, става въпрос, че някой друг с друга марка примерно хонда може да изгори.

Редактирано от spikerrbg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички са една стока джамбазите ,мойта хонда последната мой човек уж ми я докара -от тогава не говоря с него ,зачеркнах го от списъка с приятели ,след един месец се разлопа скоростната зловещо -лагери за 500 лв ,след два месеца съединител -пак 500лв тея работи как заминават така изведнъж ,отделно колата е блъскана -като свалих предната броня видях ,харчи масло кат змей ииииии така нататък да не изброявам още  ,не са те минали само тебе -всички много лъжат .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей колега.
Много ти благодаря за информацията всичко е точно и ясно.
Ще последвам твойте съвети.
Много си прав, трябваше да я закарам на сервиз и тогава да реша дали да я взимам, а не да вярвам на празни приказки.
То вече на никой да не вярваш.
Благодаря отново за добрите съвети.
Писах тук за да може и други хора да не се опрарят от тази автокъща.

Редактирано от spikerrbg
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От изложената информация по случая става ясно, че купувачът е сменил консумативи (съединител, амортесьори, тампони) за 2500лв. От доста години тенденцията е такава - обслужването на стария автомобил е горе-долу на стойността на първоначалната вноска за нов.

Имал съм възможност да посетя места в Австрия и Германия, откъдето пазаруват родните джамбази. Има читави коли с леки удари, но има и такива без удари, които не могат да се качат на автовоза на собствен ход. Обикновено ги продават в комплект по няколко коли и с 3-4 читави идват и 3-4 за скрап, но се досещате, че загубата рядко е за джамбазите.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така наречената "пакетната цена" (за сбор от годни и негодни коли) се ползва отдавна. Продавачът в Европа не печели от продажбата на "недвижимия имот", а от това че не му плаща място за съхранение. Друг е въпросът какво се случва с тези коли в БГ.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...