Jump to content
Петър Киров

Тампон скоростна кутия

Recommended Posts

Здравейте. Някой да знае от къде да намеря тампон на скоростната кутия за CR-V 2006 2.2 ictdi?

received_4088747587878167.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че за нашите тампони за двигател и скоростна кутия вариантите са само два : нов оригинален или втора употреба.

За бензиновите модели има и ОЕМ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За нов оригинален ми сервираха една цена над 700 лв, което изобщо не е нормално... 300-350 бих дал за оригинален ама....ОЕМ за двигател не бих купил, защото доста приятели с други марки автомобили, купили неоригинални, после сменят с оригинални. Не ги ли рециклират някъде?

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са симптомите на този тампон?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за тампоните на двигател  и скоростна кутия на Хонда съм разбрал едно нещо от личен опит до сега: или оригинален или нищо друго. Иначе най-качествени автърмаркет са на FEBEST, ама те са си също цифра и няма за всички модели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

То и аз съм фен на оригиналното, но 800 лв за една гумичка....извинявай....тези хора познават ли парите? Поръчах си втора ръка, а стария може да дам на някоя фирма за рециклиране.

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Няма смисъл от ОЕМ, разгледай Febest и Yamato.

Щом си поръчал втора ръка - няма лошо, би трябвало да изкара, но колко - не се знае.

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да съм търсил  ОЕМ не съм намерил. Някой ако намери за дизел не ка пише от къде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак да питам, как разбирате, че този тампон е за смяна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, firediesel написа:

Колкото и да съм търсил  ОЕМ не съм намерил. Някой ако намери за дизел не ка пише от къде.

Ако ти се плаща оемски само кажи . Алтернативни няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, wwalker написа:

Аз пак да питам, как разбирате, че този тампон е за смяна?

 

Моя се вижда, че е скъсан през средата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, за да не отварям нова тема ще си позволя да продължа в тази на колегата. Съмнявам се, че тампона на двигателя отдолу е за смяна. Колата ми е втора генерация Црв 2.2 i ctdi, а въпроса ми е дали този тампон от снимката е същият като моя, защото май е за трета генерация? И още един въпрос, дали този тампон е същият като на Хонда сивик 2.2 i ctdi, защото намерих един втора употреба от сивик на сносна цена. 

Screenshot_20230315-142659_Opera.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, g_georgiev написа:

Колеги, за да не отварям нова тема ще си позволя да продължа в тази на колегата. Съмнявам се, че тампона на двигателя отдолу е за смяна. Колата ми е втора генерация Црв 2.2 i ctdi, а въпроса ми е дали този тампон от снимката е същият като моя, защото май е за трета генерация? И още един въпрос, дали този тампон е същият като на Хонда сивик 2.2 i ctdi, защото намерих един втора употреба от сивик на сносна цена. 

Screenshot_20230315-142659_Opera.jpg

За този тампон съм питал в Гума трейд Пловдив, дали могат да го рециклират и казаха, че могат. Като цена около 50лв.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 15.03.2023 г. at 14:37, g_georgiev написа:

...... Колата ми е втора генерация Црв 2.2 i ctdi, а въпроса ми е дали този тампон от снимката е същият като моя, защото май е за трета генерация? .....

Screenshot_20230315-142659_Opera.jpg

 

Този тампон не е за теб.

Ето този  ти трябва ( виж снимката и съответно номера, за да придобиеш представа как изглежда и какво да търсиш).

https://achilles-parts.com.ua/goods/poduk-opor-dvigeya-dnyaya-hond-2-honda-cr-v-2-2-2-i-ctdi-2005-2006-50890skne00/

Редактирано от Emicha
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...