Jump to content
Sign in to follow this  
meneldor

2017 Honda Pilot Touring

Recommended Posts

Здравейте, може ли някой запознат да каже 3.5 мотора на Pilot става ли на LPG? Става въпрос за модел от 2016 година. Благодаря предварително!

С директен инжекцион е. Става ама...

По-добре недей. За парите, които "евентуално" ще спестиш може да направиш поражения, които да са в пъти отгоре.

• Like 1

Без диагностика трудно. Отиди някъде да я прочетат, може да е някоя сонда. 

На 90% съм сигурен, че ще е инжектор/и. Има TSB за това и в С. Америка удължават с 10г гаранцията заради инжекторите, но тук няма да важи. Въпросът е дали ше са за смяна. Не знам дали добавка за чистене на инжектори може да помогне и дали е добре да се слага на двигател с директно впръскване.

Posted (edited)

Емии не знам как Emission system-a ще е свързан с инжекторите. Докато не се закачи, няма как да стане ясно какво е. 

Сипи една добавка и хубав бензин, и виж какво ще стане :) 

Edited by Drone

Така си е по ТСБ-то:

110161171_Screenshot_20220814-142531_AcrobatforSamsung.thumb.jpg.644b2b6ba41e1f919f9db5dd4ea36c69.jpg

Добавки никога не съм слагал и не знам кои и от къде са читави.

• Like 1

Аз съм слагам на Bardahl на Хондата и на Аудито. Не знам дали има промяна. Хондата й смениха бензинова помпа на 45к км та не знам :D

Значи, може да са точно инжектори :( Сигурно са си цифричка. 

Днес изчистих MAF сензора за всеки случай. Ходих до Пловдив и на връщане спирам на Лукойл след Пазарджик да заредя, че беше повривършил бензина. Напълних до горе и в момента, в който запалих вече нямаше грешка :mellow:

В бултрако теста за инжектори даде грешка в 2 от 6 цилиндъра. Според тях трябва да се сменят инжекторите. Конплект инжектори, пръстени и други врътки, тръба и работа - към 2800лв..

Posted (edited)

Тия не познавата парите :D 

https://www.hondapartsonline.net/oem-parts/honda-injector-set-fuel-16010rlv315?c=Zz1lbmdpbmUmcz1mdWVsLWluamVjdG9yJmw9MSZuPUFzc2VtYmxpZXMgUGFnZSZhPWhvbmRhJm89cGlsb3QmeT0yMDE3JnQ9ZWxpdGUmZT0zLTVsLXY2LWdhcw%3D%3D Само за справка, целия сет е 263$ с ДДС и транспорт ще ти излезне сигурно 600лв, можеш ли да сметнеш какво още трябва, че да стане 2800 :lol: 

Уплътненията и тях си ги поръчай. 

https://www.hondapartsonline.net/oem-parts/honda-seal-set-injector-16452rlva00?c=bT0xJmc9ZW5naW5lJnM9ZnVlbC1pbmplY3RvciZsPTImbj1SZWNvbW1lbmRlZCBQcm9kdWN0cyZhPWhvbmRhJm89cGlsb3QmeT0yMDE3JnQ9ZWxpdGUmZT0zLTVsLXY2LWdhcw%3D%3D

Надали след това ще е трудно да се сменят, 100% е по-лесно от на моето Ауди :) 

едит: колкото е плюс, че ти сам можеш да си поръчаш частите и да сли сложиш каквото масло искаш, толкова е и минус, че модела е рядък и при такива ситуации си малко прецакан. 

edit2: Мисля, че имаше един човек от Лексус форума, който може да ти помогне за тези части. 

Edited by Drone
  • Upvote 2
  • Thanks 1

Аз имам познат там, който може да ми ги донесе ако ги поръчам. Въпросът е от къде точно да ги купя, че са много Хонда сайтовете за части и не съм сигурен кои са читави.

Posted (edited)

Е там не е като тука ;) https://www.hondapartsnow.com/ са може би най-читавите. 

Даже там са 253$ :) 

Edited by Drone
  • Like 1

Posted (edited)

Може да питаш за цени и при Лио (Геомоторс - Варна), има теми в Лексус и Тойота форума. Току-виж ти дал добра оферта. Ако искаш на лс ще ти дам номер.

Edited by note

Posted (edited)

Да, моля.

ПС. В hondapartsnow целия сет със всичко излиза 480$. Не знам как в БТ ги изкараха 2500(без работата)

Edited by meneldor

Е как, Бултрако ;) 

• Haha 1

Преди 6 часа, meneldor написа:

В hondapartsnow целия сет със всичко излиза 480$.

Обаче нямат доставка до България. Преди няколко месеца поръчвах едни части за акурата от https://www.oemacuraparts.com/ и опцията за международна доставка беше чрез globalshopex. На сайта пишеше доставка 10-15 дни. Накрая дойдоха частите след 45 дни.

Не използвайте globalshopex!

• Like 1

Posted (edited)
На 23.08.2022 г. at 17:02, Plamen-CRV написа:

Преди няколко месеца поръчвах едни части за акурата от https://www.oemacuraparts.com/ и опцията за международна доставка беше чрез globalshopex.

А колко излезе доставката?

Edited by dindin

Поръчах тези два водача за предна броня.

Screenshot_76.thumb.png.d3bd0f272c0338e82cb7aacd4889218c.png

Платил съм според справка от банката $142 на Globalshopex. Това е обща сума. Около $80 от цялата сума е доставката до България.

По късно правих запитване до Бултрако и от там ми обявиха 68 лв. за бройка със срок за доставка до 3 седмици. 

• Like 1

На 450$ поръчка ми дава 150$ доставка. Пак излиза наполовина от бт :)

Цената за зависи от обем или тегло. Аз за напред съм решил да ползвам българските доставчици като ggbg, uShopr и други ако няма опция за DHL. От Rockauto като съм поръчвал е пристигала за 3 дни. В повечето случаи за около 2 -3 седмици с DHL или FeDex. На поръчка $450 ще ти трябва ЕОРИ номер  за освобождаване на пратката от митница.

• Upvote 1

RockAuto наистина пращат много бързо което си личи по цената на доставката. :D

uShopr преди бяха buynowfromusa и са читави.

За съжаление общите поръчки май спряха.

Пепи @Izanagi правеше поръчки от Щатите през Hondapartsnow, но мисля че вече не се занимава, не пречи да го питаш, може още да има някакъв канал.

• Like 1

Учудващо, но от всички сайтове, само в Rockauto няма всички части. А темата за частите от щатите видях, че е замряла и не съм писал там.

Posted (edited)

Аз погледнах със зададения по горе парт номер, има ги инжекторите в Рокауто, но афтърмаркет. Около 45$ бр.

Edited by galin_k

И аз погледнах, ама няма смисъл специално за това.

Иначе в Европа ги търсих, ама греда.

Инжекторите ги има, но едната гарнитура проверих и я няма. Както и да е, сега намерих човек, който вкарва части от там и ако с него не стане ще рискувам с доставчика, който Пламен написа, че е зле :)

Преди 7 часа, Plamen-CRV написа:

Аз за напред съм решил да ползвам българските доставчици като ggbg

GGBG съм ги ползвал на няколко пъти за неща от Щатите. Вършат работа и цените им са добри, но не трябва да е спешно, защото не става бързо (между месец и два). Правят и митническото освобождаване - трябва да им пратиш документите, които удостоверяват покупката. Ама в мейл и в свободен текст. После при раздаването, често има някакви кашони на произвола на съдбата отвън. Виждал съм хора да си търсят безуспешно пратките на място. Малко на магия работи всичко. От друга страна вършат работа и са отзивчиви по телефона, просто трябва малко да снишиш очакванията, понеже е някаква лудница там.

• Like 1

Posted (edited)

Друг вариан на ggbg, e  ushoppr, два пъти съм ползвал услугите им за части, офисът им е в Дианабад. Погледни за опция. Директно им казваш продукта и те го купуват и доставят.

Edited by galin_k

@galin_k , за колко време доставят?

Аз също съм ползвал услугите на ushoppr веднъж. Бързи и отзивчиви са при самото поръчване на стоките (и двете неща в крайна сметка бяха купени през ebay.com). Официалният им срок за доставка е 14-21 дни, но по-добре се настройте психически за месец-месец и половина. Според мен цените им са ОК.

Пуснах запитване към ushoppr. За $422 поръчка всичко общо през тях излиза $560 заедно с митнически такси и доставка. Пак е на половина от БТ и мисля да поръчам през тях.

• Like 2

Чудно е даже.

Поръчвай и не се занимавай с Бултрако.