Jump to content
meneldor

2017 Honda Pilot Touring

Recommended Posts

Здравейте, може ли някой запознат да каже 3.5 мотора на Pilot става ли на LPG? Става въпрос за модел от 2016 година. Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С директен инжекцион е. Става ама...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре недей. За парите, които "евентуално" ще спестиш може да направиш поражения, които да са в пъти отгоре.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без диагностика трудно. Отиди някъде да я прочетат, може да е някоя сонда. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 90% съм сигурен, че ще е инжектор/и. Има TSB за това и в С. Америка удължават с 10г гаранцията заради инжекторите, но тук няма да важи. Въпросът е дали ше са за смяна. Не знам дали добавка за чистене на инжектори може да помогне и дали е добре да се слага на двигател с директно впръскване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емии не знам как Emission system-a ще е свързан с инжекторите. Докато не се закачи, няма как да стане ясно какво е. 

 

Сипи една добавка и хубав бензин, и виж какво ще стане :) 

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си е по ТСБ-то:

110161171_Screenshot_20220814-142531_AcrobatforSamsung.thumb.jpg.644b2b6ba41e1f919f9db5dd4ea36c69.jpg

Добавки никога не съм слагал и не знам кои и от къде са читави.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм слагам на Bardahl на Хондата и на Аудито. Не знам дали има промяна. Хондата й смениха бензинова помпа на 45к км та не знам :D

 

Значи, може да са точно инжектори :( Сигурно са си цифричка. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес изчистих MAF сензора за всеки случай. Ходих до Пловдив и на връщане спирам на Лукойл след Пазарджик да заредя, че беше повривършил бензина. Напълних до горе и в момента, в който запалих вече нямаше грешка :mellow:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В бултрако теста за инжектори даде грешка в 2 от 6 цилиндъра. Според тях трябва да се сменят инжекторите. Конплект инжектори, пръстени и други врътки, тръба и работа - към 2800лв..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия не познавата парите :D 

 

https://www.hondapartsonline.net/oem-parts/honda-injector-set-fuel-16010rlv315?c=Zz1lbmdpbmUmcz1mdWVsLWluamVjdG9yJmw9MSZuPUFzc2VtYmxpZXMgUGFnZSZhPWhvbmRhJm89cGlsb3QmeT0yMDE3JnQ9ZWxpdGUmZT0zLTVsLXY2LWdhcw%3D%3D Само за справка, целия сет е 263$ с ДДС и транспорт ще ти излезне сигурно 600лв, можеш ли да сметнеш какво още трябва, че да стане 2800 :lol: 

Уплътненията и тях си ги поръчай. 

 

https://www.hondapartsonline.net/oem-parts/honda-seal-set-injector-16452rlva00?c=bT0xJmc9ZW5naW5lJnM9ZnVlbC1pbmplY3RvciZsPTImbj1SZWNvbW1lbmRlZCBQcm9kdWN0cyZhPWhvbmRhJm89cGlsb3QmeT0yMDE3JnQ9ZWxpdGUmZT0zLTVsLXY2LWdhcw%3D%3D

 

Надали след това ще е трудно да се сменят, 100% е по-лесно от на моето Ауди :) 

 

 

едит: колкото е плюс, че ти сам можеш да си поръчаш частите и да сли сложиш каквото масло искаш, толкова е и минус, че модела е рядък и при такива ситуации си малко прецакан. 

 

edit2: Мисля, че имаше един човек от Лексус форума, който може да ти помогне за тези части. 

Редактирано от Drone
  • Нагоре 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам познат там, който може да ми ги донесе ако ги поръчам. Въпросът е от къде точно да ги купя, че са много Хонда сайтовете за части и не съм сигурен кои са читави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е там не е като тука ;) https://www.hondapartsnow.com/ са може би най-читавите. 

 

Даже там са 253$ :) 

Редактирано от Drone
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да питаш за цени и при Лио (Геомоторс - Варна), има теми в Лексус и Тойота форума. Току-виж ти дал добра оферта. Ако искаш на лс ще ти дам номер.

Редактирано от note

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, моля.

 

ПС. В hondapartsnow целия сет със всичко излиза 480$. Не знам как в БТ ги изкараха 2500(без работата)

Редактирано от meneldor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как, Бултрако ;) 

 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, meneldor написа:

В hondapartsnow целия сет със всичко излиза 480$.

Обаче нямат доставка до България. Преди няколко месеца поръчвах едни части за акурата от https://www.oemacuraparts.com/ и опцията за международна доставка беше чрез globalshopex. На сайта пишеше доставка 10-15 дни. Накрая дойдоха частите след 45 дни.

Не използвайте globalshopex!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.08.2022 г. at 17:02, Plamen-CRV написа:

Преди няколко месеца поръчвах едни части за акурата от https://www.oemacuraparts.com/ и опцията за международна доставка беше чрез globalshopex.

А колко излезе доставката?

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах тези два водача за предна броня.

Screenshot_76.thumb.png.d3bd0f272c0338e82cb7aacd4889218c.png

Платил съм според справка от банката $142 на Globalshopex. Това е обща сума. Около $80 от цялата сума е доставката до България.

По късно правих запитване до Бултрако и от там ми обявиха 68 лв. за бройка със срок за доставка до 3 седмици. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 450$ поръчка ми дава 150$ доставка. Пак излиза наполовина от бт :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената за зависи от обем или тегло. Аз за напред съм решил да ползвам българските доставчици като ggbg, uShopr и други ако няма опция за DHL. От Rockauto като съм поръчвал е пристигала за 3 дни. В повечето случаи за около 2 -3 седмици с DHL или FeDex. На поръчка $450 ще ти трябва ЕОРИ номер  за освобождаване на пратката от митница.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RockAuto наистина пращат много бързо което си личи по цената на доставката. :D

uShopr преди бяха buynowfromusa и са читави.

За съжаление общите поръчки май спряха.

Пепи @Izanagi правеше поръчки от Щатите през Hondapartsnow, но мисля че вече не се занимава, не пречи да го питаш, може още да има някакъв канал.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Учудващо, но от всички сайтове, само в Rockauto няма всички части. А темата за частите от щатите видях, че е замряла и не съм писал там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз погледнах със зададения по горе парт номер, има ги инжекторите в Рокауто, но афтърмаркет. Около 45$ бр.

Редактирано от galin_k

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз погледнах, ама няма смисъл специално за това.

Иначе в Европа ги търсих, ама греда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инжекторите ги има, но едната гарнитура проверих и я няма. Както и да е, сега намерих човек, който вкарва части от там и ако с него не стане ще рискувам с доставчика, който Пламен написа, че е зле :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, Plamen-CRV написа:

Аз за напред съм решил да ползвам българските доставчици като ggbg

GGBG съм ги ползвал на няколко пъти за неща от Щатите. Вършат работа и цените им са добри, но не трябва да е спешно, защото не става бързо (между месец и два). Правят и митническото освобождаване - трябва да им пратиш документите, които удостоверяват покупката. Ама в мейл и в свободен текст. После при раздаването, често има някакви кашони на произвола на съдбата отвън. Виждал съм хора да си търсят безуспешно пратките на място. Малко на магия работи всичко. От друга страна вършат работа и са отзивчиви по телефона, просто трябва малко да снишиш очакванията, понеже е някаква лудница там.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг вариан на ggbg, e  ushoppr, два пъти съм ползвал услугите им за части, офисът им е в Дианабад. Погледни за опция. Директно им казваш продукта и те го купуват и доставят.

Редактирано от galin_k

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм ползвал услугите на ushoppr веднъж. Бързи и отзивчиви са при самото поръчване на стоките (и двете неща в крайна сметка бяха купени през ebay.com). Официалният им срок за доставка е 14-21 дни, но по-добре се настройте психически за месец-месец и половина. Според мен цените им са ОК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах запитване към ushoppr. За $422 поръчка всичко общо през тях излиза $560 заедно с митнически такси и доставка. Пак е на половина от БТ и мисля да поръчам през тях.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудно е даже.

 

Поръчвай и не се занимавай с Бултрако. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравейте, Колеги, 
 От известно време и аз съм собственик на въпросният автомобил, абсолютно същият като година, модел, цвят, само че тапицерията вътре ми е светла. Колата пристигна от Канада с лек удар - поне видимо на снимките беше така, фирмата която ми я внесе ми съдейства за сервиз и сега видимо изглежда като нова :D. Имам обаче един проблем който ме дразни - колата дърпа на дясно, ходих на стенд и се оказа че предно колело от към шофьора има вертикално отрицателно изкривяване -1,53 градуса, и подозирам че ако не го оправя ще започне да изхабява гумата, препоръчаха ми смяна на шенкел, поръчал съм го от ushoppr, но докато дойде сигурно ще мине цифра време, съдейки по това колко чаках за самата кола :D, дайте мнение добре ли е да я карам така, да не взема да прецакам и някой лагер че и те не се намират лесно ... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То зависи колко и как я караш. Ако изкривяването е от удара виж да няма и другаде отклонение в геометрията.

 

Аз днес ъпдейтнах андроид ауто на телефона и колата реве, че са несъвместими версиите. Добре, че имам AAWireless и с него нямам проблем. Не знам и дали има начин да даунгейдна версията на АА в телефона на Андроид 12, тъй като е вградена вече.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да downgrade-неш. Преди беше приложение, аз го имам, сега вече е сървис в бекграунда и няма как. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една презентация за феновете пилоти.

 

https://www.motortrend.com/news/2023-honda-pilot-first-look-review/

 

Редактирано от Митко Йотов
  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@meneldor много добра идея! Направихме такава тук.

 

И много добра снимка!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...