Jump to content
meneldor

2017 Honda Pilot Touring

Recommended Posts

преди 21 минути, meneldor написа:

може ли само със жълта крушка

Тя крушката поначало си е жълта. И оранжева да се сложи, не виждам как ще излезе друг цвят през червеното стъкло.

 

На твое място бих изчакал, за да видя с каква светлина свети. Да не би да е само на червени черти стъклото и да прозира през него или знам ли...

 

Иначе от Канада си светят както тука - с оранжево, и ще е много странно, ако твоята не е така. Все пак, като краен вариант, съм виждал, че този модел има и други стопове. Винаги можеш да поръчаш един комплект от тях.

 

2019_honda_pilot_taillight.jpg

 

преди 16 минути, Drone написа:

Аз като гледам има доста народ, който си кара с червени мигачи.

Много им се дразня на такива. Инфинитита, мустанзи, джети съм виждал. Минали технотеста по втория начин (иначе искат клипче със светлината на задните мигачи) и после не можеш да го разбереш спира ли, аварийки ли пуска, завива ли...

 

Редакция: Може пък наистина да са били само с LED тези, които съм виждал да червенеят и с крушка да става, знам ли....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами питах в пилотския форум някой канадец да потвърди какъв цвят са им мигачите и един писа:

Quote

Almost 100% sure they're red, IIRC.

Иначе и от други места са ми казвали, че са им жълти.  Не искам да карам с червени и всеки да ме псува :) Все ще намеря начин да ги оправя, но ще е много по-лесно ако е регистрирана вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, meneldor написа:

ще е много по-лесно ако е регистрирана вече

Ако нямаш кой да им затвори очите, ще е трудно. Кой знае колко такива обещания са чували.

 

После чичковците на каналите в КАТ са доста кисели и те.

 

Така де - все ми се вярва, че няма да ти светят червено. Защо Хонда да са направили това само за пилота, след като и американския акорд дори си свети в оранжево. Ще разберем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тук на 6:10 се вижда, че крушката е бяла. Сменя я със силна жълта ЛЕД крушка и започва да свети жълто през червеният стоп:

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми значи е лесно за оправяне, крушката се води 7440 T20 мисля. Намираш си от някъде лед с повечко светодиоди, както на тоя пич от клипчето, може малко да заслепява през нощта, но ще минеш теста :) 

Редактирано от Drone
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е 7440 Т20 си лесен с LED крушки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ЛЕД крушките май ще хвърля CAN грешки, но ако не става с други ще слагам.

Може ли някой да препоръча някакви жълти като модел?

ПС. Иначе слагат тези, но са бая скъпи и ги няма в европа https://www.lasfit.com/products/lasfit-7440-7441-w21w-led-turn-signal-lights-canbus-error-free?rq=na_led-bulbs~mk_honda~md_pilot~yr_2017~zq_w-halogen-capsule-headlamps~dz_rear-turn-signal-light

Редактирано от meneldor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега дойде ли колата ? 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтеглих късата клечка та докерите бяха пратили контейнера на мен и още двама в друг док да ходиха с камион да ги връщат :) Сега пътува насам вече и сряда най-късно е при мен.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 10.08.2021 г. at 18:46, meneldor написа:

Може ли някой да препоръча някакви жълти като модел?

Ако не си купил ето:

https://autopro.bg/led-krushki-osram-v21-5v-zhalti-k-t-2br-84922

С такива от тази серия съм,с 6 год.гаранция и са ок!

Редактирано от JHM
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси ама купих вече два различни вида :D ако не стане с тях и тези ще взема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами - честито!

На есен с нова "песен" - зимен сет гуми/джанти и да гребе.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, дойде с чисто нови Good Year летни. Сега мисля да търся 18" джанти за зимни, че тоя размер е много тегав...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито :) 
Много добре изглежда. Много безаварийни и много кеф да ти доставя :) 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, meneldor написа:

Сега мисля да търся 18" джанти за зимни, че тоя размер е много тегав...

Това https://www.wheel-size.com/size/honda/pilot/2019/ може да ти е полезно, но Н американките от тоя калибър са с междуболтово 5х120 и наистина са кът по Европата.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 9/16/2021 at 8:14 PM, JHM said:

Ако не си купил ето:

https://autopro.bg/led-krushki-osram-v21-5v-zhalti-k-t-2br-84922

С такива от тази серия съм,с 6 год.гаранция и са ок!

Сложих едни силни ЛЕД-ове. На телефона излизат оранжеви, но на живо са си червени :) Сега не знам с това ще мина ли канала в КАТ.

20210923_162852.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти 100% е сигурно, че няма да минеш, ако нямаш някой вътрешен. За гумите, минаваш на 255, хем има по-голям избор, хем са и по-евтини.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми оправиха мигачите и сега си свети жълто през червения стоп :) Сега остава да изчакам техно-то да излезе и да я регистрирам.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер :)
Би ли споделил подробности... ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно момче на Военна рампа ми ги оправи като имаше доста коли за същото :) Слага специфични ледове със външен резистор. Доста добре ги изпипа.

П.С. оказа се, че почти всички там са минали по моя път - купуват китайци(които между другото греят зверски), виждат че не става и отиват при него :D

Редактирано от meneldor
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да разбера дали фаровете ми се нивелират автоматично и ако не как да го направя ръчно? Снощи за пръв път карах на тъмно и светех на всички в очите, а нищо не можех да направя. Светкат ми и аз отръщам поне да покажа, че не е нарочно..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Touring-a 99% е с автоматично регулиране.

Все пак трябва да има възможност и за някакво ръчно, при много голямо разминаване - потърси в мануала или огледай около самите фарове за механизъм.

Друг вариант е кофти крушка/рефлектор, или пък от височината на колата просто на отсрещните да им се струва че им светиш високо... нз.

 

Ако я сложиш на тъмно, срещу стена на 5-6 м. как са нещата (снимка/схема) ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В мануала пише само тъпотии:
 

Цитат

 

Models with LED headlights:
If you sense that the level of the headlights is
abnormal, have your vehicle inspected by a dealer.

 

Models with automatic headlight adjusting system:
Your vehicle is equipped with the automatic
headlight adjusting system that automatically adjusts
the vertical angle of the high/low beam headlights.
If you find a significant change in the vertical angle of
the headlights, there may be a problem with the
system.
Have your vehicle checked by a dealer.

 

Схема има само за смяна на крушките. За настройка (сам) нищо не казват :(

 

Ти с какви фарове си, предполагам ЛЕД на късите ?

В краен случай мини през някой пункт за ГТП  където имат машина за измерване на нивото и могат да ти ги регулират.

Ако имаш притеснения нещо да не осерат - хонда майстор или сервиз :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих схема където са показани сензори и моторчета. Имам пдф със буксата за цялата система и как да се тества всичко, но така или иначе в понеделник съм в БТ ще им кажа да го погледнат.

Другото, което не ми харесва е едно виене като на редуктор, което се применя според скоростта. Може да имам проблем с диференциала...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, meneldor написа:

Как да разбера дали фаровете ми се нивелират автоматично ...

На тъмно, срещу стена, на къси - сядате рязко 2-ма души в багажника (на отворена задна врата) и гледаш дали светлините по стената ще слязат малко надолу в момента на едновременното ви натоварване в задницата. Ако автонивелирането работи - ще се вдигнат след секунда на предишната си височина.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако автонивелацията работи, но късите светят високо, би трябвало да се регулират лесно. На самите фарове трябва да има врътки с посоки ляво-дясно и горе-долу.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и някой лагер да е :) Като смениш маслата ще стане ясно, не би трябвало кола на 3 години да е с умрял диференциал :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо обслужване:

20211004_121334.thumb.jpg.b457c9337af6dd79b899d7d430ba2459.jpg

 

По въпроса с виенето няма решение още. Не е лагер. Ще я оставя в петък да свалят кардана, за да го изолират. Ако се окаже скоростна кутия ще ям дебелия :(

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми стискаме палци да е наред :) 

 

И аз ще сменям Масло на скорости и диф до 2 седмици. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих днес при Пламен Матеев в сервиз Шипка. Оказа се раздатка. Взе и проба от маслото в нея, което вчера Бултрако смениха:

20211005_133537.thumb.jpg.1a6859e8e7dab26d3a71f00d45a18fb4.jpg

Увеличете снимката. Някой може ли да си представи старото масло какво е било и как техникът в БТ няма да забележи, че то е направо металик от стружки. А им бях казал, че има виене, можеше първо по маслото да се ориентират...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е много хубаво това, наистина се виждат стружките. Ще трябва да се разглоби и да се подмени каквото е необходимо. Дано успееш да си набавиш частите, предполагам трябва да ги търсиш зад океана. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 minute ago, CNC Setter said:

Не е много хубаво това, наистина се виждат стружките. Ще трябва да се разглоби и да се подмени каквото е необходимо. Дано успееш да си набавиш частите, предполагам трябва да ги търсиш зад океана. 

От БТ казаха, че раздатката струва 2400лв. Могат да я доставят.

 

Нещо не мога да пасна нещата, които са ми написали във фактурата по-горе със маслата по спецификация:

931682061_Screenshotfrom2021-10-0515-56-00.thumb.png.45c598e3461a16df078b8c3bfa147de5.png

Такова масло HGO-3, което са написали не е дадено тук. Второ са писали хем Масло диференциал, хем "течност" диференциал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масло диференциал би трябвало да е за раздатката, защото са сложили 1 л във фактурата. Течност диференциал следва да бъде за задния диф, но остава въпроса защо са писали 3 л, при положение, че събира 1.82 ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти, но това си е стандартен проблем при колите с "неправилно" разположен мотор. Особено силно изразен при V6 моторите. Цената на раздатката е сравнително добра.

Редактирано от jijane

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се чух с БТ. Монтьорът не бил обърнал внимание на маслото, защото го изсипал директно в черния съд...За маслото - нямали HGO-1 и сипали HGO-3. На диференциала са ми хванали 3л вместо 2, защото било "останало в шприца". Докато се смея пускам сълза :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БТ си e BG, само цените им са EU. :(

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...