Jump to content
Sign in to follow this  
Todorov1914

Боядисване на спирачни дискове

Recommended Posts

Здравейте момчета, понеже моя сивик е дошъл от Швейцария и отзад спирачните дискове са доста ръждясали и искам да знам дали лесно се свалят всички неща за да ги боядисам прахово, ще приложа снимка за да видите.

IMG_20210705_092631.jpg

Щом ще ги разглабяш, ти препоръчвам да ги пратиш на сервиз, които ще ги рециклира и боядиса. В горубляне са, има инфо в нета

Аз мога да ги дам на сервиз да ги махнат, но после с пясъкоструене мисля, че ще станат добре, а също така съм от Велико Търново

както и да ги боядисаш след време отново се люпи боята (мисля че чугунена е основата)

Posted (edited)

Ама вие сериозно ли? Тия дискове на снимката се виждат, че имат ебати големият ръб. Няма общо това от къде е колата специално за дисковете. При по-калпавите или по-старите на възраст така става. Новите ( нормалните ) марки са си боядисани фабрично и не ръждясват дълго време. Без да се засяга никой сега но ако човек не може да си смени дисковете на колата с нови, трябва да мисли друг вариант на предвижване. Новите задни дискове са да кажем 9мм и като станат 8мм се хвърлят. Не се пилят, не се боядисват а отиват в кофата. По-добре колега мисли за рециклиране на апаратите, че ръждата ги е нападнала здраво. Най-малкото ги свали и ги почисти с телената четка малко.

Edited by Mkilla
  • Like 1
  • Thanks 1

Аз съм на 98% сигурен, че колегата говореше за апаратите, може би се е объркал. Не съм чувал за боядисване на дискове :D

Важното е че работната им площ е широка и гладка, и явно работят прилично.

Така бяха при мен. Първо смених буталца, гумички, накладки и спирачна течност, след което и фино пристъргване на стенд (както са на колата). Имаше ефект относно спирането, а визуално - лека шкурка и течно боядисване с високотемпературен лак + сребристи частици - за цвят. И тази процедура бе без сваляне от колата.

Намери си майстор, ако не можеш, или не ти се занимава

IMG_5355.JPG

IMG_5356.JPG

IMG_5357.JPG

IMG_20210708_082447.jpg

IMG_20210708_082228.jpg