Jump to content
scyberboy

2017 Acura MDX

Recommended Posts

Здравейте, колеги :)

 

От известно време се оглеждам за нещо по-височко. Сега покрай палатковия сезон ме засърбяват все повече ръчичките...

И гледам, чета, умувам... най-подходящо универсално решение ми се вижда МДХ от 2017.

Като гледам от Канада (неударена)

 

реф 1 -> https://driving.ca/reviews/road-test/suv-review-2017-acura-mdx

 

Отварям темата, за да поразсъждаваме общо, с примери, лични мнения от колегите които вече имат и т.н.

 

Ето няколко примерни от киджиджи и аутотрейдър:

-> https://www.autotrader.ca/a/acura/mdx/laval/quebec/5_51556015_ct2006328142911455

-> https://www.autotrader.ca/a/acura/mdx/kingston/ontario/5_51531560_on20080213110826195

-> https://www.kijijiautos.ca/cars/acura/mdx/used/#vip=20882275

-> https://www.kijijiautos.ca/cars/acura/mdx/used/#vip=18013403

 

Говорим за Елит ниво, заради обдухването на предните седалки ;)

 

Километрите едва ли са грижа.

 

Ами това е - коментирайте, да видим ще изскочи ли нещо, че да пускам обяви :D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Drone и той е на същия хал - иска МDX, ама и той размишлява в "каква кола да си купи?" Виж му темата, па си поръчвайте 2 бр и готово. 

  • Харесвам 1
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ceco_accord видял съм я бре, къ мислиш... :)

Първо ще се поослушам малко.

Ако изпадне и нещо за гледане на живо и каране - още по-добре.

Иначе аз си го приемам като по-модерен, повдигнат леген това жиБчи ;)

 

П.С. Изгледах стотина ревюта в тубата от США и Раша, почетох американски форуми... само ги фалят деа.

Тук-таме споменават проблемите на автоматика, ама доста рядко ми се струва за притеснение, а и на 4 год. кола на 100К+ км. все си мисля че трябва да са ъпдейтнати...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В импакт има една 2020 година на няма и 15к. километра, крадена и намерена. На 30.06.2021 е търга.

https://www.impactauto.ca/Vehicles/VehicleDetails?itemid=1589848&t=1624857894756

 

В тази тема колега си внесе 2014-та. От София е и може да се свържеш с него да я видиш на живо.

Редактирано от Plamen-CRV
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като знаем с теб Ледженда как е, това ще е upper level - в пряк и преносен смисъл, та щом си решил - наслука. Важното е че нямаш терзания, макар че ще те клати, ама пуст мерак за офроуд. Иначе може пак Леген - RL: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11594808022223950&slink=kl76dy

А за на живо и ако ти се разхожда за тест драъв - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21623064085957773&slink=kl76dy

От "твоите" пак белите най-много ми харесват. :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Elite е най-добрия вариант за ниво на оборудване. 
 

@scyberboy отиди покарай тази, която Цецо е споменал. Да видиш колко е голяма. Защото според мен тия коли са маалко големки. към 5 Метра са дълги, което по малки улички е супер неприятно. 

 

 

@ceco_accord ти се бъзикаш, ама аз още не знам какво искам да взема :D :D продължава да ме блазни Q5-цата, просто защото размера й не е на танкер :D

Тия дни се повозих в х5 М50Д. Готина е ама е огромна... 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисли му!

Онзи ден си вземам Легена от бояджията и идва 1 пич с Porsche Cayenne за проблемен сензор на парктроника.

Като видя моята вика " Я отвори капака". Дигам аз алуминиевата тава, а той рече "Ее, това нема грешка!".

Викам му - "Що бе - това нали е Порше, а той "Маки - пълно Ауди си е - грешки да искаш".

Това споделям по повод мераците ти за Q5-цата.

Начина по който в щатите правят Акури от Хондите, няма много общо с манталитета на ФауВетата, дето слагат еднакви чаркове в Шкода / Сеат / ФолксВаген / Ауди / Порше и Ламборгини.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@Drone размера е ясен. Аз това търся - голям добик, да товари багаж (палатки)
Все пак 5+ год. карах Леген КБ1 (избягвам малки улички) :P

 

Ето инфо от пичове във фейса които се занимават с това:

"Ако е 30 000 CAD от дилър, цената с всички разходи, готова за регистрация за MDX ще е около 49 000 лв."
30к ЦАД = 39к БГН, нали... т.е. горницата идва към 25%, което ми се вижда ОК.

 

 

@Георги_Павлов или @DMZ ако са насреща, за виждане в София, почерпка и тест-драйв - ще е супер ;)

 

Редактирано от scyberboy
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих искал да се включа в срещата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм в Априлци и ще се прибера в събота, но към София ми се очертава да ходя чак към средата на юли. Ако нещо се наложи преди това ще драсна тук за да се разберем. Ако на вас ви се идва от неделя нататък към Берковица ще се радвам да се запознаем :) В събота имах ангажимент в София и можеше да ви я оставя за през деня, но не съм знаел, че имате желание :)

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колегите решат и "прескочат" балкана до Берковица, ша дода и аз да се ръкостиснем на мини Хонда срещица. :)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видим тая работа, но да, определено трябва да се направи (екс) J35* среща :)

@DMZ пиши един тел. в профила, или прати на лично... Моите контакти са в профила всички.

@Drone ти също :P

 

Заглеждам вече и 2014-2015, хем заради по-добрата цена, хем заради 6 степенния автоматик.

Например -> https://www.autotrader.ca/a/acura/mdx/north york/ontario/5_51932370_20200826183433557

 

Бтв, какво се прави с тия червени мигачи, трябва ли да се сменяват за в КАТ или има културно (и безболезнено решение) ?

 

А тия коли кой ще ги прави/поддържа, дге ?
Че онзи ден се чух с Миро от Юби-Kо и на майтап го попитах, дали ще правят такава кола, той рече - "не, няма такъв мъртвец" :D

 

Въпроса с навигацията (картите), също не стои добре, доколкото четох в другите теми... не че я ползвам много, но на Легена ми се случваше да си пускам, даже веднъж ходих по нея до/в Гърция и работеше доста добре.

То иначе, тоя горния дисплей ще стои за украса.

 

image001.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро недолюбва "шестаците", дип че са здрави и редки та не му се налага да рови в тях. 

Сивици хилади, Акорди стотици, но за среща на J35 DMZ ще запази некоя малка масичка в квартално кръчме, а ако няма дастойно габаритни паркоместа до нея, ще направим автоизлажение на площада, та да мое да обрънем кат ората. :)

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, ceco_accord написа:

Миро недолюбва "шестаците", дип че са здрави и редки та не му се налага да рови в тях. 

Сивици хилади, Акорди стотици, но за среща на J35 DMZ ще запази некоя малка масичка в квартално кръчме, а ако няма дастойно габаритни паркоместа до нея, ще направим автоизлажение на площада, та да мое да обрънем кат ората. :)

Няма ядове, ще се разберем :)

Поддържам при Слави, ГО-то слагах при Бранко. Както съм писал вече тук-доволен съм и от двете. Части има, а и да чукна на дърво не ми се е налагало нещо кой знае какво. Сега реве за нови дискове, та скоро ще ги сменям. Нещата идват по-бързо от колкото е възможно да си запазиш час. Той познава колата от ден 1ви /откакто е вкарана 2008г./

Навигацията спрях да я мисля. Имах желание да уползотворя дисплея, но се отказах да давам 1000лв.

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 16 часа, scyberboy написа:

Ще видим тая работа, но да, определено трябва да се направи (екс) J35* среща :)

@DMZ пиши един тел. в профила, или прати на лично... Моите контакти са в профила всички.

@Drone ти също :P

 

Заглеждам вече и 2014-2015, хем заради по-добрата цена, хем заради 6 степенния автоматик.

Например -> https://www.autotrader.ca/a/acura/mdx/north york/ontario/5_51932370_20200826183433557

 

Бтв, какво се прави с тия червени мигачи, трябва ли да се сменяват за в КАТ или има културно (и безболезнено решение) ?

 

А тия коли кой ще ги прави/поддържа, дге ?
Че онзи ден се чух с Миро от Юби-Kо и на майтап го попитах, дали ще правят такава кола, той рече - "не, няма такъв мъртвец" :D

 

Въпроса с навигацията (картите), също не стои добре, доколкото четох в другите теми... не че я ползвам много, но на Легена ми се случваше да си пускам, даже веднъж ходих по нея до/в Гърция и работеше доста добре.

То иначе, тоя горния дисплей ще стои за украса.

 

image001.png

И мен ме притеснява поддръжката и за това се замислих за други варианти.Представи си да се прецака PCV клапана, защото той си се прецаква. Ще трябва 2-3 седмици да го чакаш. Филтри не знам дали също има. 
За навигацията има решение от Grom, набучва се и имаш Android Auto :) 
Червените мигачи се лекуват лесно. Взима се лед крушка оранжева, която да е по-силна и резултата е това:

 

 

Редактирано от Drone
  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така и не разбрах, ако кола е 20000 CAD колко излиза до България ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 000 CAD x 1.3 = 26 000лв. 

 + 7-9 000лв включващи всичко по докарването и всичко необходимо до регистрация в КАТ. 

= 33-35 000лв.

Разбира се цената е относителна и зафисеща от много фактори като курс на долара, мястото където се намира колата и т.н, но г/д някъде тук :)

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емии @scyberboy ако се чудиш онази акура от 2020 в момента е на 18000$ Утре  търга, та ако излезне 24-5к ще си е супер за кола на една година, която нова струва 100000+ лв  

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 4.07.2021 г. at 18:37, DMZ написа:

20 000 CAD x 1.3 = 26 000лв. 

 + 7-9 000лв включващи всичко по докарването и всичко необходимо до регистрация в КАТ. 

= 33-35 000лв.

Разбира се цената е относителна и зафисеща от много фактори като курс на долара, мястото където се намира колата и т.н, но г/д някъде тук :)

 

7-9 няма да стигнат,контейнерите в момента са по 3000CAD само,мито иДДС още 32% по цената от документа.... и после се почва.... Техно - 800-900 ,обслужване,мигачи,гуми,застраховки,транспорт,номера еко такси данък, + още дреболии.Казвам го,защото моята я вкарах Април и знам какво ми е коствало,като все чрез познати и приятели и пак се изръсих доста докато и сложа номерата.

Що се отнася до среща,няма яд.В София се прибираме в събота.Неделята е ок за сбирка след гласуване.... да избистрим политиката по вноса... и регистрацията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 28.06.2021 г. at 8:27, Plamen-CRV написа:

В импакт има една 2020 година на няма и 15к. километра, крадена и намерена. На 30.06.2021 е търга.

https://www.impactauto.ca/Vehicles/VehicleDetails?itemid=1589848&t=1624857894756

 

В тази тема колега си внесе 2014-та. От София е и може да се свържеш с него да я видиш на живо.

 

 2016.......

тая под 30 000 CAD няма да мине

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Георги_Павлов написа:

 

7-9 няма да стигнат,контейнерите в момента са по 3000CAD само,мито иДДС още 32% по цената от документа.... и после се почва.... Техно - 800-900 ,обслужване,мигачи,гуми,застраховки,транспорт,номера еко такси данък, + още дреболии.Казвам го,защото моята я вкарах Април и знам какво ми е коствало,като все чрез познати и приятели и пак се изръсих доста докато и сложа номерата.

Що се отнася до среща,няма яд.В София се прибираме в събота.Неделята е ок за сбирка след гласуване.... да избистрим политиката по вноса... и регистрацията

Тези цени са ми дадени от много мой човек преди няколко месеца. Ако сега има някакви промени може и аз да греша, но до колкото си спомням питах, когато всичко беше много объркано заради Covid и не вярвам сега да е по-скъпо. Гледах оферта дадена на колега от форума /също преди няколко месеца/ от известна фирма занимаваща се с внос за докарването на 3 различни MDX като цената в офертата варираше между 8500-9500лв /по спомен/. Подчертавам че говорим за всички разходи ДО РЕГИСТРАЦИЯ В КАТ. Естествено тук не влиза застраховка, каско, гуми, обслужване и т.н., все неща, които са задължителни без значение от коя точка на света е купена колата. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Георги_Павлов написа:

 

7-9 няма да стигнат,контейнерите в момента са по 3000CAD само,мито иДДС още 32% по цената от документа.... и после се почва.... Техно - 800-900 ,обслужване,мигачи,гуми,застраховки,транспорт,номера еко такси данък, + още дреболии.Казвам го,защото моята я вкарах Април и знам какво ми е коствало,като все чрез познати и приятели и пак се изръсих доста докато и сложа номерата.

Що се отнася до среща,няма яд.В София се прибираме в събота.Неделята е ок за сбирка след гласуване.... да избистрим политиката по вноса... и регистрацията

Не знам кога ще има Акорд среща, но иначе в неделя може да отидем на Икеа/ Ринг мола и там да се видим. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, DMZ написа:

Тези цени са ми дадени от много мой човек преди няколко месеца. Ако сега има някакви промени може и аз да греша, но до колкото си спомням питах, когато всичко беше много объркано заради Covid и не вярвам сега да е по-скъпо. Гледах оферта дадена на колега от форума /също преди няколко месеца/ от известна фирма занимаваща се с внос за докарването на 3 различни MDX като цената в офертата варираше между 8500-9500лв /по спомен/. Подчертавам че говорим за всички разходи ДО РЕГИСТРАЦИЯ В КАТ. Естествено тук не влиза застраховка, каско, гуми, обслужване и т.н., все неща, които са задължителни без значение от коя точка на света е купена колата. :)

 

Ще се радвам ако излезе на тая цена.... на мен контейнера от мой човек ми се върза 2К CAD,а и колата беше в Монреал,буквално където товари и съм дал 150 CAD за вътрешен.Мигачи задължително,има едни специалисти в Люлин за 280 лв ми ги направиха.Ако ти трябва още инфо,ще ти дам.Всичко до стотинка ми е на таблица преди номерата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Drone написа:

Не знам кога ще има Акорд среща, но иначе в неделя може да отидем на Икеа/ Ринг мола и там да се видим. 

 

час?

само да не е преди 9....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е в тая жега, няма да е преди 9 със сигурност. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Drone написа:

Е в тая жега, няма да е преди 9 със сигурност. 

сутринта...... 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОО сутринта ме няма мен, ще гласувам в Пловдив аз. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, Георги_Павлов said:

 

Ще се радвам ако излезе на тая цена.... на мен контейнера от мой човек ми се върза 2К CAD,а и колата беше в Монреал,буквално където товари и съм дал 150 CAD за вътрешен.Мигачи задължително,има едни специалисти в Люлин за 280 лв ми ги направиха.Ако ти трябва още инфо,ще ти дам.Всичко до стотинка ми е на таблица преди номерата

Колега може ли контакти за човека с мигачите в Люлин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акурата мина на търг.

Screenshot_198.thumb.png.ebc671664f7ba97ab76af50a197935d1.png

Стартира от 31000 Канадски долара

Screenshot_199.thumb.png.e53d8e250cdc8c1f64453ee5a8ffb3f4.png

... и за няколко секунди мина 40000

Screenshot_200.thumb.png.845ca58b342c8ce08220db370e5b0e7b.png

 

43800 не стигнаха за лимита определен от продавача така, че скоро може пак да я видим.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, meneldor написа:

Колега може ли контакти за човека с мигачите в Люлин.

 

0884 88 06 22 

Радослав

Има вайбър,може да му пишеш и пратиш клип на мигачите.Почти веднага ще ти каже цена.

Зад Мото Пфое на Сливница работи

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, Plamen-CRV написа:

така, че скоро може пак да я видим.

Както предположих на 22.07 е отново на търг. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Младежи, аз съм в Сф вече (бях по морето)
Да измислим една сбирка на собственици (МДХ, РДХ, Пилоти, Паспорти, етц...) и мераклии ? :)
Някоя вечер в Ринг МОЛ-а след 20:00, звучи добре....

 

@DMZ кога имаш път към Сф ? :D

Редактирано от scyberboy
  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят Пилот още го чакам :) След 10 дни ще е в Европа.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неделя към 20 часа на Икеа ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте да нарочим за след 1-2 седмици.

Аз бях от петък по горите и нямах обхват, чак сега сколасах да чета :(
Вие организирахте ли се, или... ?

 

Щом @Георги_Павлов го няма на 1 август, нещо за следващата - 8 август (неделя) към 20:00 на ИКЕА/Ринг ?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, scyberboy написа:

Дайте да нарочим за след 1-2 седмици.

Аз бях от петък по горите и нямах обхват, чак сега сколасах да чета :(
Вие организирахте ли се, или... ?

 

Щом @Георги_Павлов го няма на 1 август, нещо за следващата - 8 август (неделя) към 20:00 на ИКЕА/Ринг ?

С удоволствие,но се прибираме на 8-и ,може и на 9-и.Едва ли ще успея.Ако е уикенд,отива на 14-15

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...