Jump to content
ADH-Honda

Как да разпрограмираме дистанционно на Хонда ?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Обикновено темите са как да програмиране дистанционно за централно заключване. Е, моята темата е точно за обратното - как да разпрограмираме (забраним) дадено дистанционно да работи за дадена кола. Някой има ли идея?

 

Накратко ситуацията е следната - имам няколко хонди от края на 90-те. Изпадна ми едно оригинално дистанционно с 3 бутона, такова:

 

88182-86A07F83-18FC-433A-98DC-762C91CBD2

 

Програмирах го за едната кола (леджънд ка9) и то заработи. След това обаче го програмирах и за другата кола (прелюд вв8) и там работи. Лошото е, че сега това дистанционно управлява и двете коли заедно :) Разбирайте, че като колите са паркирани на един паркинг една до друга и като искате да заключите с това дистанционно - заключвате и двете коли едновременно, като искате да ги отключите се отключват и двете коли едновременно. И това хич не ми се нрави. Искам да изтрия дистанционното за някоя от колите така, че то да управлява само една кола. Но не знам как. Не намирам информация в нета. Пробвах да извадя батерията на дистанционното за около половин час и няма файда. Помогнете.

Редактирано от ADH-Honda
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че решението  не е в дистанционното а в имото на колата. Трябва да се знае честотата и кода на самото дистанционно което е излишно и трябва да се влезне в ЕКУТО на колата и от там да се влезне в имото, след което се изтрива генерираният код. Общо взето пипкава работа и си е за хакер автоджабаз. Не съм 100% сигурен но май това беше пътя.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Когато аз си играех с програмиране на дистанционното:

 

Нямах дистанционно. Купих си тякова от мейн дилъра и ми го програмираха там. Дистанционното проработи. След като открих процедурата за обучаване реших да пробвам. Минавам аз всички стъпки и изненада - дистанционното отказа. Явно бях объркял нещо. Не помня, на кой от следващите опити проработи.

 

Идеятя ми е - качваш се в колата, която искаш да разпрограмираш и излизаш извън обхвата на другата кола. Правиш процедурата по грешен начин - да кажем, пропускаш последната стъпка. Вадиш ключа, излизаш, заключ/отключ/палене само с ключа. Най-вероятно старият код вече ще е изтрит, но няма да е записан нов, поради грешка в процедурата. Поне така си го обяснявам аз.

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто си направи процедурата без да го ползваш на колата на която не искаш да работи и тя автоматично ще го забрави. Или ако искаш да оставиш колата без нито едно, след 4-то даване на контакт и натискане на бутона, не го натискаш втори път за потвърждение а изключваш от контакт. 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Процедурата при моята е следната: всички дистанционни свързани с колата трябва да са налични и се започва процедура по триене на същите от паметта, както е описал  docev. След това или се маха батерията на дистанционното, което не искаме да е свързано с колата, или съответното се отдалечава  от колата. Прави се обучението наново за другите дистанционно и готово. Няма нужда да се прави отделно за всеки ключ/дистанционно, просто да са заедно в колата.

Редактирано от I_Yordanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 27.06.2021 г. at 13:55, docev написа:

Просто си направи процедурата без да го ползваш на колата на която не искаш да работи и тя автоматично ще го забрави. Или ако искаш да оставиш колата без нито едно, след 4-то даване на контакт и натискане на бутона, не го натискаш втори път за потвърждение а изключваш от контакт. 

Огромни благодарности. Вече дистанционното работи само за една от колите. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...