Jump to content
dess.sokolov

Липсващ SRS (airbag) модул

Recommended Posts

Здравейте приятели, 

 

   В края на миналата година си купих сивик 1.8 бензин (2008), 5 врати хечбек. Остана ми да оправя няколко неща по него, две от които са важни. 
При ходене за диагностика на airbag системата се оказа че модула на цяло липсва. 

Бих желал да си възстановя системата да си работи нормално и да не ми показва постоянна грешка на таблото. 

От Хонда Пловдив ми казаха, че модула е около 1200лв и отказаха да ми кажат какъв е продуктовия номер на изделието. 

Интересуват не няколко неща: 
1. как да избера правилния модул

2. къде се намира за да си го сменя 

3. и какво е необходимо за да запозная модула с останалата част от системата на колата

 

Ако изпускам нещо бих бил благодарен да ме поправите. 

 

Благодаря ви предварително. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Модула се намира под скоростния лост. Като махнеш кората с подлакътника се вижда.

Аз си купих модул втора ръка за 100 лв, защото колата ми беше наводнена. Търсих подобни коли за части в cars.bg и питах хората дали имат този модул. Хубаво е да снимаш кода, като ги питаш.

 

Кодът на моя модул беше 77960-SMG-G110-M1 от TRW. При смяна трябва да се резетне. 

 

Аз реално намерих модул от дизел или дясна дирекция, но се оказаха съвместими.

Редактирано от revenue
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://honda-europe.epc-data.com/civic/2008_5mt/13692/electric/B__1340/?p=7&fromMap=1

От линка си избери точният модел Civic и виж ОЕМ номера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 22.06.2021 г. at 23:15, revenue написа:

Модула се намира под скоростния лост. Като махнеш кората с подлакътника се вижда.

Аз си купих модул втора ръка за 100 лв, защото колата ми беше наводнена. Търсих подобни коли за части в cars.bg и питах хората дали имат този модул. Хубаво е да снимаш кода, като ги питаш.

 

Кодът на моя модул беше 77960-SMG-G110-M1 от TRW. При смяна трябва да се резетне. 

 

Аз реално намерих модул от дизел или дясна дирекция, но се оказаха съвместими.

Благодаря ви за информацията. 
Намерих часта която ми трябва. 

Ако разполагам с OBD четец възможно ли е да се направи ресетването на SRS модула, за да започне да си работи с новата периферия ? 

Или ще трябва да се кара на сервиз който разполага с професионална апаратура за тази цел ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dess.sokolov Не знам точно, защото тази част си я прави майсторът ми, а той си има нужната диагностика. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...