Jump to content
dragob

Скъсани шарнир

Recommended Posts

Колеги днес сутринта ми се скъса долен лявр шарнир  в движение.За мой късмет не стана нещо друго.Просто колелото излезе настрани и колата заби в  асвалта.При повредата се извади трипода от чашката на вътрешното каре и едното колелце изпадна.Ще се сменя и  вътрешното каре.Това сутринта,днес вечерта разглобих всичко и трябва да взема шарнир.Дай те съвет какъв и има ли нещо специфично при смяната,ако някой има купувам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Добре, че не е станало нещо по-страшно! Късметлия си...

Питай fenabg за шарнир. Има на 555 - Japan. Смени ги и двата!

Питай и за вътрешно каре какво ще предложи.

Редактирано от dandilov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за мой късмет нищо,карах с около 50  по Константин Величков в 8.20

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се набива шарнира на шенкела с менгеме или преса?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, dragob написа:

А как се набива шарнира на шенкела с менгеме или преса?

Или на преса се набиват/избиват или със скоба за шарнири. Със скобата поне не се налага да откачаш целия шенкел. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност на преса не става защото желязото на самия шенкела пречи.в ръководството го дават със специален инструмент.накрая с чука или менгемето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, dragob написа:

Всъщност на преса не става защото желязото на самия шенкела пречи.в ръководството го дават със специален инструмент.накрая с чука или менгемето.

Накрая с чука да, но аз лично два пъти съм избивал и набивал шарнири на преса. Е малко е сложна конфигурацията от дорници и подложки, но поради не наличието на тоя инструмент 😉. Ето едно четиво 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една скоба за тия шарнири няма 200 лева, стига вече с тия колхози дето викат руснаците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Шарнира се набива с дорник и чук за 20 секунди . Подчертавам дорник. Когато го монтирате на място моля да ми се обадите че е станало.

Редактирано от fenabg
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре сутринта трябва да сглобявам.Дано да няма проблеми.Малко съм на тръни с вътрешното каре.ама ще видим

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак какви шарнири купи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От  работата един колега ми намери 555.Всъщност защо се къса шарнир?От старост ?Този при мен искара 95 хиляди,кога е сменям не знам преди мен.В интерес на истината последните дни се появи тракане от пред ляво.но при напъване на гумата по вертикал нямаше  луфт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шарнира сменен,засега добре.имаше естествено малко проблеми,но от моя глупост.Сгобявам всичко,паля, включвам първа и колата не тръгва работи си на скорост и така.лошо ми стана.изредих скоростите нищо.седа и си мисля съединител,полуоска,каре.скорости.кое от всичко и по лошо ми става.викам я да видя дали е влязло карето добре и изненада,не беше влязло цялото,олекнами.вкарах го и газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...