Jump to content
Drone

Каква кола да си купя ?

Recommended Posts

В края на миналата година смених основните неща: Термостат, PCV, Водна помпа, а също така беше изчистен нагара на всмукателните колектори и смених маслото на чарджъра.

В допълнение трябваше да сменя задни дискове и накладки, тъй като водачите на единия апарат бяха спекли и единия заден диск отиде на кино. 

Смених спирачната течност и Антифриза. 
В петък заминаваме за Франция та ще видя на дълго с кутия на покрива какъв разход дава :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лек и весел път.

Реален разход се постига като скриеш от погледа си моментният и средният. Просто се наслаждавай на куатрото.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми няма да е като дизел, но пак ще изкара едни 600-700км с един резервоар(75литра е) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро не съм писал, всичко беше безпроблемно до Франция и обратно. Разхода беше твърдо 10/100 с Кутия на покрива, 4 човека и пълен багажник, и скорост от 130 км/ч по магистралата. 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Чукнах 200к. За година и Половина откакто имам колата съм навъртял 27к км. Идва лято и ходене до Гърция та ще има още километри.

 

Преди седмица оправих нещо, което отлагам откакто имам колата. Попринцип има фабричен дефект на горните Обтегачи на веригата и при палене след голям престой потракваха веригите 1-2 секунди . При смяната на маслото покрай Великден видях, че има теч и се оказа от капака на едната глава. Бях поръчал частите за смяна на обтегачите та бях подготвен с гарнитурите за капаците :) 
 

За сега колата си остава стокова. Не виждам смисъл да й правя някакъв силов тунинг. Върви си повече от прилично :) 
 

Остана само да сменя предната маска и да сложа тип пчелна пита :) 

Редактирано от Drone
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

добра тема поне да знам какво ме очаква скоро. 25000км смяна масло може би накладки ще разкажа

Редактирано от Plevelcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво си взел :) Аз си реших да сменя всичко за да знам, че следващите 100-150к км няма да имам ядове :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Не го слушаи - ФауВе-то му е ново - на 2 години и малко карано. :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, Drone написа:

Не знам какво си взел :) Аз си реших да сменя всичко за да знам, че следващите 100-150к км няма да имам ядове :) 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С твоя пост ме подсети,  че от смяна на ремък и водна помпа през 2014г. след навъртяни над 20000км. от покупката, съм навъртял на Харвито 180000км. и май е време за нова смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как успя да направиш 2 поста :D 

 

Даже малко си се забавил ;) Сменя се на 120к 

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обслужване във Порше Изток близо 1350 лева. Смениха масло на двигател,халдекс ,спирачна течност и предни накладки защотото били "тръгнали за смяна". Тъпото е че като питах за смяна на масло на скоростната кутия,първо ми казаха,че не се сменя и при повторния ми въпрос "изобщо ли?" наша грешка на 120 хил.     само да мине гаранцията и го сменям веднага

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емии внимавай с това DSG, макар, че новите са си доста сполучливи. Аз скоро сменях накладки и ми излезнаха 210лв с отстъпката и сензора беше 25-30лв. 

Сега не са OEM ама пак стават, но доста цапат :( След Гаранцията, не слагай Лонг Лайв чорбата :) Аз си карам с Равенол и драми не съм имал. Сега сложих друго масло вместо VST и ще видя дали има разлика. Като цяло я усещам по-тиха колата. 

 

 

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...