Jump to content
Drone

Каква кола да си купя ?

Recommended Posts

Off Topic

Едва ли има нужда да хваля Легендата, а ако е било - не моята (още по-малко защото я имам), а модела - има разлика!

Ама аз и Акорда фалех (имаше защо), но просто са различни като философия и усещане коли, макар и Хонди.

Веднъж питали Енцо Ферари коя е най-добрата кола която е правил, а той казал - "Следващата"! Дано при всинца ви е така!

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.09.2021 г. at 17:49, Drone написа:

но от 2 страници се натяква как Хонда е велика марка и е над всички останали и едва ли не, ако взема друго, което на мен лично повече ми харесва значи съм в грешка

 

Дали това се натяква или това чуваш? Изненадан ли си, че членовете на "Хонда Фен Клуб" предпочитат Хонда?

 

Мен пък ми се струва, че повече искаш валидация за направен избор от колкото да търсиш съвет, в тема с името "каква кола да си купя". И от там избирателно не ти харесват някои мнения. Аз лично бих го намерил за по-приемливо да благодариш на участниците в темата, да кажеш, че си отишъл, видял, харесал и взел мечтаният автомобил и всички да ти честитим. Вместо това ми се струва, че защитаваш нещо, което май не си виждал на живо и отхвърляш препоръки, които също си обмислял само на картинка. И намирам това за абсурдно :)

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саквото и да вземе - ще му честитим сърдечно, но аз ако съм на Дрона, ще видя в Пловдив тамошния МДХ, а като летя до Враца, ще префръкна и до Козлодуй - за тамошния бял хамерикански лебед с черната човка. Там хората са заможни - работят в АЕЦ-а и едва ли по колите им нещо куца!

Аудита винаги ще има, но еднаж се живее. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А замислял ли си се за Форд Куга?! Бъкан е с всевъзможни екстри, малък разход. Вчера се разкарахме напразно чак до Бургас, да гледаме един созополски,  обаче имаше забележки и не стана сделката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да види екстрите, специално на созополския... Какво че е Форд

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мирише на лукс - както казваше 100и4ков в рекламата си за една друга марка. :)

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Със здраве да си я караш.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Drone много безаварийни кмри , Със здраве да си я караш, изглежда много добре..Дай и някой снимка отпред! :eat:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай, Дииии - честито!

Да галопира жизнерадостно, а "по доктори само за ваксини да ходи".

https://www.vbox7.com/play:2bbc890c

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! Пожелавам да носи само позитивни емоции и никакви грижи :punk:

 

На 27.09.2021 г. at 20:55, Drone написа:

Гледам да не правя простотии преди да съм обслужил абсолютно всичко.

 

Дано пълното обслужване не повлияе на количеството "простотии" на пътя ;)

 

На 27.09.2021 г. at 20:55, Drone написа:

Учудва ме как работи ZF-a ако не се тъпче газта, оборотомера не минава 2500 а скоростта се качва.

 

Торк конверторът е меката връзка между двигателя и скоростите и повечето конвенционални (планетарни) автоматици, какъвто е този, не държат скоростната кутия и двигателя твърдо свързани като със сух съединител, освен на последни предавки или в спортен режим. Това се прави, за да е неусетно превключването между предавки, да няма лашкане като натискаш и отпускаш газта. Странно е, но бързо се свиква.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!Много да те радва!Добър избор си направил.И аз отдавна ги заглеждам тези Q5, ама като си помисля какво ме очаква след като я купя - обслужване и не дай се боже ремонти и някак чувствата ми към Audi рязко охладняват :).

Затова си карам CR-V-то, сменям консумативи и си свиркам (па и на газ го карам :)).Обаче, кеф цена няма, така че в този смисъл подкрепям твоя избор. Още веднъж много безаварийни километри, пожелавам!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Veseliq няма да повлияе :)  Виж изпреварването става супер лесно в сравнение с харвито :)

 

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! Много безаварийни километри!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам много снимки. 

В четвъртък пращам фаровете на едно момче да ги направи с жълти мигачи. Прекодирането вече го направих с obd eleven.

Днес й смених маслото и всички филтри. 234лв.маслото е bardahl и ще се кара един два месеца. След това го точа и наливам Ravenol VST 5w40.

Другата седмица живот и здраве ще се иска търпение в КАТ Пловдив. 

 

received_1767475973463349.jpeg

Редактирано от Drone
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен. Миналата седмица в КАТ Пловдив се минаваше за два часа. Така че няма ядове.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията, доста е полезна :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера минах от там след 14ч. и бяха 4 коли на опашката.

Поздрави и от мен, за хубавото возило:thumbs1:!

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готов съм. 

Сега си правя каското и анекс към ГО-то. 

IMG_20211006_092934.jpg

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В 8 бях пред кст, еко такса, документи. След тва минах на товарния канал за 15 мин. Не гледаха мигачи изобщо, но моите са жълти вече. 

Най-много време чаках за гишето за документите за талони. 

 

Мадамата дето ми снима колата от армеец вика:абе тая кола е много лъскава и запазена хахха. 

 

Отидох и до моя човек бояджията, веднага видя, че са си оставили ръцете по предния капак. 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мадамата...Виж какво нещо, купи си Ауди и веднага та налазиха и комплименти , с Ондата не беше така :lol: 

П.с. Само жената да неразбира 

Редактирано от mysticchannel
  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, тя настоящата му Онда не лови много окото, ама с Алдито ша им кръши вратовете - и на зяпачките, и на спътничките. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 28.09.2021 г. at 9:57, Drone написа:

@Veseliq няма да повлияе :)  Виж изпреварването става супер лесно в сравнение с харвито :)

 

 

 

Ти викаш за харвито...:),близък прежали акорд 8 за това:20211006_171030.thumb.jpg.42ef303001ebcd6d76694290ae221f6f.jpg

Искаше да продължи с акорд,но джапанезите ги спряха:no:!

Нали сме на тема алди-та:D!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Accord 7 бе много добър модел, но маркетолозите не дадоха на инженерите да продължат еволюцията му в посока drivers car (заради пазарите и масовата клиентела по другите континенти) и "ойде коня у ряката". :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 20 часа, mysticchannel написа:

Мадамата...Виж какво нещо, купи си Ауди и веднага та налазиха и комплименти , с Ондата не беше така :lol: 

П.с. Само жената да неразбира 

Коя жена хахах? Бъдещата бивша ли :D 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми... Извинявай, нз че си ерген , но виж това може да е знак от съдбата и скоро да има, пък и с Qто..Я вземи се върни при армееца да не вземе "мадамата" кандиса  за в бъдеще хаха 

:lol: Живота е непредвидим знае ли човек ^^

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко развитие, тия дни си джиткам из града та в най-тежкия софийски трафик ми даде 16 разход :) Един колега имам с 3.0 тди каза, че неговата гори 14 градско. 

Доволен съм от покупката.

Оказа се, че в северна Америка имат стандарт левите огледала да са плоски, което намалява видимостта значително. Сляпата зона е доста голяма. Поръчах си едно асферично огледало и днес или утре трябва да е тук. 

Измерих маслото няколко пъти и за сега не е мръднало :)

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа ,студеното време , в трафика който си бил , ниски обороти и чарджъра си е взел неговото :) Разхода е напълно норм ( е може една идея повече да галиш педала ,както си споменал за колегата) , но мотора си иска своето. Кеф цена няма , очаквай и повече в разхода Януари месец :lol:

 

Редактирано от mysticchannel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не карам всеки ден в трафика така, че надали ще е над това. 

На другия ден по околовръстното даде 10.2 та има значение как се кара :D

 

HR-Vто в същите условия щеше да даде 12 разход, като половината вреще щеше да е на полу съединител.  

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да внимаваш къде газиш, а най-добре си стой на асфалта.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, тва и с легена можеш да го направиш ;) Задкормилното устройство е виновно в случая. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Имах предвид че макар колите ни да са 4х4 (а твоята и с по-висок клиренс), са си асфалтови. Да се не вреш по чукаците.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навъртях й 5к км откакто съм я взел. Смених й маслото преди 2 дена, бях решил да направя една по-къса смяна. Та маслото си беше доста черничко като го източвахме. 

Сложих Ravenol VST 5W40 от общите поръчки и филтър Mahle. 

 

За жалост изтеглих късата клечка и се оказа, че маслото на скоростите не е сменяно никога(Longlife уж вечно ;) ), което доведе до проблем със скоростната кутия. Износен съединител на един от паковете. Днес я оставих в сервиз и тия дни ще ми звъннат да кажат какво е положението. Някой, ако си е мислил, че ZF8 са мега здравите кутии, е при необслужване не са ;)  

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така ще я отварят, ако имаш възможност, нека ти сменят всичките пакети. И най-добре оригинални (ZF) части.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това си мислех да направя. Като ми звънне майстора да каже как са другите пакети от E, щото той е проблемни, ще го измисля. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...