Jump to content
Drone

Каква кола да си купя ?

Recommended Posts

Здравейте, 

в търсене съм на следващият си автомобил. 
Гледам какво ли не, но още не съм се спря на нищо на 100% 

 

Искам да е SUV, свикнал съм от харвито да съм на по-високо и като карам на баща ми ц класата се чувствам все едно съм на земята. 

Ходя на Ски, та 4х4 е задължително, че покрай Пампорово примерно чистят с техника на 30 години. 

 

Като цяло искам да е нещо по-премиум. HR-Vто е хубава кола, но за дълго не става, също гори масло, а и вече е на 22 години... 

 

Бюджета ми е относително плаващ 20000лв или ако реша да се набърбокам с един потребителски може да е 30-35к 

 

 

CR-V няма да е, изглежда ми малко по-пенсионерска(някой да не взема да се обиди), а и вътре си е доста дървенка по-старите модели. 

 

Загледах се по BMW x5 3.0d 2008-2010 година, но ме притеснява че с тия нови еко норми мога да изям дървото следващите години. Да знам, че не е здрава колкото японска кола, но отвътре и отвън няма общо с японските автомобили. 

 

 

Друг Вариант при който ще се наложи кредит малък е Toyota Highlander или Acura MDX 2014-2015 година. Имам познати в Канада, които се занимават с Внос на автомобили. 

 

3ти вариант е Acura RDX 2014-5, но багажника ми се вижда малък. 

 

Колата ще се кара следващите 6-7 години и в бъдеще, ако имам дете искам да има място за багаж. 




 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кат шъй гарга - да е А в cura! Желателно МъДъХъ.

Другото е недостойно.

  • Харесвам 2
  • Хаха 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С известен кредит - Lexus RX.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не познавах Софийските Субару-майстори, бих ти предложил Forester 2.0d 2015 🙈😉....! ЖилязнЪ кулъ! 🤟✌️🙏❣️

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм, за Лексусът!

Gesendet von meinem VTR-L09 mit Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и CR-V са железни, но щом се търси комбинация SUV+лукс, опциите намаляват драстично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Drone, дръж се за SH-AWD-то!

Не му дреме каква кола носи и изкарва от завоя. Помага и на влизане в него, но гравитацията никой не я е отменял - това само редуцира ефекта и.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да бе ама първо, че Акури по търговете няма много, второ трябва от kijiji и пак нещо не съм 100% сигурен, че това е моята кола. 

 

Накрая винаги ще съм прецакан :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Разходи се до Дупница има едно RDXче тук за продажба. Хич да не го вземеш поне ще го разгледаш . К23Т 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 2 часа, mitaka0007 написа:

Ако не познавах Софийските Субару-майстори, бих ти предложил Forester 2.0d 2015 🙈😉....! ЖилязнЪ кулъ! 🤟✌️🙏❣️

Аз също бих заложил на Субару, само че бензин. А и разхода му на гориво е много добър:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11614701858227852&slink=kgywq0

 

Редактирано от 5 GTT
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, note написа:

С известен кредит - Lexus RX.

Да бе ама RX350, той излиза същите пари като акурата :) А Акурата поне знаеш, че има AWD. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен мнОу ма кефи и ZDX - абсолютно "подкосяваща" на вид, а като техника си е Акура suv а,ла купе, ама тая е за несемейни смелчаци. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Drone написа:

Накрая винаги ще съм прецакан :) 

Off Topic

Няма, освен ако не си като повечето нашенци, дет са гоуеми юнаци и само 2 неща ги плашат - да не настинат и да не се минат.

 

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом търсиш премиум и лукс няма как да подминеш Мерцедес. 12-15-годишен МL би трябвало да се впише в бюджета, пък за последващи разходи може и да трябва кредит :). Бензиновите носят на газ, драми с автоматиците почти няма, а с правилно обслужване и 4х4-то не прави проблеми.

Ако държиш на японка вариант ти е Лексуса или пък Хонда Пилот, но и двете няма да излизат много по-евтини за притежание от меркела.

Успех!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е дал добра идея за МЛ-а, ще се впишеш в бюджета, но ще е точно 12-15-годишен. Задължително бензин 500, 350 по-скоро не. Но ако все пак разглеждаш и различни варианти от т.нар "премиум", моето предложение е Renault Kadjar. Вместо потребителски кредит, можеш да си го вземеш направо от рено (изпадат често коли на по 30-40к км и още в гаранция), с една първоначална 14-15к и останалото както си прецениш, ще караш почти нова кола, която има доволно количество екстри.

Пример: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21623843502462403&slink=kh1kg9

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

 

Ново Renault Kadjar?! Е то още по-евтино е да си го вземеш като Dacia Duster!

Караш 5 години и хвърляш... И едното и другото.

 

Търси едно запазено на ламарини , ходова част и богато на интериор, CR-V III. Тегли му един ремонт на двигателя, че вътре всичко е на "гняс", от смяната на масло на 20 000км. Поддържай го сносно и ще му се радваш още 300 хил. км.

Аз така бих подходил. :)

Редактирано от dandilov
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е че във всяко предложение има определен резон, но не е достатъчно.

Замисли се за следните постулати:

1. Колкото по-луксозен е "джипа", толкова по-нисога не го ползваш офроуд!

2. Колкото по-добър офроудър е, толкова по-кофти е за шосе!

3. Симбиоз между крайности винаги е компромис в 2-те посоки.

R/MDX не е лош вариант за 2 в 1, но прецени %-ите от двете крайности - там е "заровено кучето".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ceco_accord написа:

Добре де, как от Акура паднахме на Мерцедес, а накрая ударихме дъното с Рено? Че то така, по-добре нов Дъстър !

Не виждам как мерцедес може да е падение, нито пък как сме ударили дъното с Рено. Повярвай ми карам си хондата от 6 години и много добре знам плюсовете на Хонда, но не си затварям очите и за минусите. А и колегата, за да не пита за конкретни модели за Хонда, явно и той е наясно с тези неща. Да, следващата ми кола сигурно пак ще е японска, но не можем да умаловажаваме постигнатото през годините и от други марки. 
Не всеки е толкова заслепен фен, че да даде 20.000лв за кола, която след няколко години ще е пълнолетна дори и с САЩ, а колегата пише че иска да я кара горе-долу толкова (визирам ЦРВ 3). Също не знам защо всеки смята, че няма да се дават пари ако се купи Хонда, като и те си имат болежките, а с годините още повече. Няма безпроблемна кола... Да не говорим, че въпросното ЦРВ е по зле шумоизолирано от Акорд 6 :)

 

До колегата по-горе със заучените фрази "караш 5 години и хвърляш", който също така говори за основни ремонти на хондата... Няма да е много приятно да си купиш "нов" автомобил с идеята да влиза за основен ремонт, нали ?

 

В Акура нито съм се качвал, нито съм се возил. Който го е правил, нека да дава мнения, но да не са само от клипчета в тубата, предполага се че и автора може да ги изгледа, щом има интернет :)
 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@PetioHonda

Off Topic

 

Колега, днес каквото и да си купиш, "втора ръка", си е за ремонт на двигател. Дал съм и довод по-горе. Далеч съм от мисълта, че като гори 1л. масло на 8-10хил.км. е нормално!!! А не е никаква "драма" да направиш ремонт на двигател за 2000лв., при положение, че си дал 15-16 хил. за запазен (на железа) автомобил с всички екстри. После да си го караш колкото искаш. Говоря за Honda.

И "фразите", които цитираш не са заучени! Видял съм ги тия рендаци отблизо...

Нищо лично!

 

 

Редактирано от dandilov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амии гледал съм и црв 3, и Мерцедес, МЛ не ми допадат и двете. Май клоня повече към нещо по-ново, но пък това води до повече проблеми заради направията на тези модели. 

Перфектна кола няма, наясно съм с това. 

Като цяло си мислех за Х5цата, но човек който кара х5 М50д от 2014 ме отказа. Прави основен ремонт на двигателя(гръмна едното турбо и събра още 1 и всичката карантия отиде в двигателя)

 

Ще видя като дойде края на лятото, ще тегля чоп и така 😁

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да погледнете Mazda CX-5.

Модерна визия, доста екстри, надеждна, здрава и естествено - японка.

Влиза в бюджета, сравнително евтина поддръжка. 

Намират се запазени коли, има и бая внос отвъд голямата вода.

Успех в търсенето.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, Drone написа:

Ще видя като дойде края на лятото, ще тегля чоп и така 😁

Препрочитай пост 19 и си мили, дали да не ремонтнеш доказаното Харви, па да ти служи за ски и градско, а на дълъг път да се къпеш в охолството на 1 Леген!

Относно "по нов и премиум", от всички последващи разходи, най скъп е "данък обществено мнение" - плаща ли ти се?

Иначе уважавам желанието на всеки да кара каквото си иска, стига да е осъзнато.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харвито е на 22 години. Ако ще и да е желязно, пак не е безопасно като кола от 2014 година... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си навит на Q5 и ти е ок като размери и интериор. 3.0 бензин, канадец с 8НР кутия, ще намериш за бюджета. 

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хиксовете са добре за служебен автомобил (ако не е твоя фирмата) всяко влизане в сервиза ти е стартово 500лв, иначе не коментирам вървеж и возия на G05 30d и F15 40d. За лична кола бягам на далече.

Щом не искаш Хонда, Тойота/Лексус е твоят СУВ. За тези пари имаш избор от Land Cruiser 100/120/150 и LХ и GX на същата основа. Toyota 4runner/FJ Cruiser (ако ти допада визията) също е добър избор. Тези всичките са сериозни машини на шаси с цял заден мост, стават на газ и нямат нищо общо с х5. Може да погледнеш и Volvo XC - там нямам наблюдения. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ти ги 4-те генерации.

Първата е вече вехта, втората приемлива, за третата ще ти требе "финансова инжекция", а за четвъртата и търпение - още не е на пазара. :)

https://autoreview.ru/news/krossover-acura-mdx-novogo-pokoleniya-seriynaya-versiya

acura-mdx-all.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, Drone написа:

Амии гледал съм и црв 3, и Мерцедес, МЛ не ми допадат и двете. Май клоня повече към нещо по-ново, но пък това води до повече проблеми заради направията на тези модели. 

Перфектна кола няма, наясно съм с това. 

........

 

Ще видя като дойде края на лятото, ще тегля чоп и така 😁

 

Вече три пъти съм го играл тоя филм. Решавам, че ще купувам кола, след това си набелязвам каква да е и отивам на запад от Будапеща. Накрая взимам нещо, което не съм планирал да взема, но е в много добро състояние, за прилични пари и си има нещата, които има и първоначалната цел. Първия път е малко страшничко, но ползвах жокер "обади се на приятел". После започнах да съчетавам пътуването с гостуване на приятели. Да, самото пътуване оскъпява операцията, но взимаш кола, която не е карана по български пътища с българско гориво, не е минала през джамбазки ръце и съответно не е влизала в български сервиз. Но наистина изчакай края на лятото. Хич не е оферта да пътуваш с гатербайтерите.

 

П.П. Щом търсиш проходимост, не подминавай Субару. Новите може и да не са баш "премиум", но са далеч от спартански.

Ленд Круизер също е логичен и не лош избор, но с този бюджет ще е доста преди 2014г.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен бензинов Lexus RX е единствената опция, защото:
1. Атмосферен бенизн - по-дълъг живот, а и дизела 100% ще го таргетират по някакъв начин заради еко нормите, аз лично не бих купил дизел вече, дори и да ми харесва много като концепция.

2. Лексуса е истински премиум и е надежден

3. RX го има за европейския пазар, частите една идея по-лесно ще се намират

4. AWD системата на чистия бензин е прилична, за разлика от хибридните (от по-новите генерации)

  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Привет колега @Drone ! Пожелавам ти успех с намирането на подходящия автомобил и ако може да използвам темата ти ,за да споделя и моите  перипетии  и развръзката .

.   От известно време се ровя по обяви ,като критериите ми за търсене - основно бензин, клирънс, 4*4 , да е с по ниски обслужващи и за части разходи и ако може  от икономичните в класа си.

(Пенсионерска работа)

 Бюджет до към 15000 .  Основно се оглеждах за  СРВ 2 - тройката по не ми харесва ,но и за бюджета  трябваше да взема кола до 2008 г.

. Големия проблем се оказа тук,че не можем да стигнем до единно решение с жена ми за възрастта на колата.

.   В крайна сметка решението на семейния съвет е че трябва да е над 2011 г. поне  С този бюджет  Хонда СУВ отпадна окончателно и преминах на план Б- да дебна нещо да изпадне " от небето"

. По принцип компанията  ни продава след четири годишна експлоатация автомобилите(основно шкода) но те не влизат в изискванията ми , тъй като често си правим излети сред природата и ни е нужна по проходима кола.

.  Изискването за 4*4 също бях склонен да отменя -вече имам достатъчно стаж зад волана и мисля че с един добър просвет, хубави гуми и задкормилно устройство- може да се постигне целта.

.  И като си почна по едни огледи,взе да ми омръзва вече и  в Бургас излиза един ASX 2012 1.6  бензин на 89 К. Обаждам му се и леко с пренебрежение ( поредния които ще ми показва сервизните книжки от вноса с еднаквото мастило и печати) и излиза ,че те са сия купили от магазина в Бургас и са единствените собственици.

.   Ходих на оглед,качихме я в сервиз, диагностика (всичко беше ок.) и я взехме.

.   Към момента съм много доволен,не е толкова спъната вози страхотно- не е имала газ -едно от основните  ми изисквания.

.    Та вече мога да си отдъхна. То май няма и какво да правя по нея. С верига е , масла и филтри са сменени преди 1500 км. Та ще мисля само за екстри.

.    Успех в търсенето!

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина интересно предложение! :thumbs1:

Off Topic

Гледам и разходът на гориво, по каталожни данни, е много нисък. Така ли е в действителност? Също се интересувам и от стойността на данъка и гражданската.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  В копието ,което са ми дали виждам данък 63.84 лв. Не видях за какъв период,но предполагам до Юни. За Евро 5 .?.   Гражданската  мисля  към 195 лв беше 

 Разхода като го засека ще пиша,че още я разучавам и ми дава само скала за временния разход. Това което ме очарова приятно е возията спрямо Харви- огромна разлика. Но е само с предно. Трябва да сравня с  ЦРВ 3 но не 4*4 може би.

   Четох,че при повечето модели при СУВ купе комфорта в возията е в полза на предаване на едната ос.

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ASX, Audi Q5 и RDX са от един калибър. По-малки са от CR-V и MDX. 

До септември месец ще го реша какво ще е. 

Hyundai Santa-fe също е вариант, но пак трябва да е от канада, че дизела нещо ме притеснява. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Гранд Чероки WK2? Никой не го спомена като вариант.  Особено след 2014 са с 8 степенен автомат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми допада.

Викаш, като ще е джип, що да не е JEEP?

Такива у Америчку - дал Бог!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 18.06.2021 г. at 9:20, jijane написа:

Ако си навит на Q5 и ти е ок като размери и интериор. 3.0 бензин, канадец с 8НР кутия, ще намериш за бюджета. 

 

Сега се зачетох, тоя двигател с тая кутия на ZF е железен. Supercharged. Но в мобилето има точно 3 такива коли :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали имаш познати отвъд голямата локва, да почват да търсят.😁

ЦРВ-то няма място при MDX-a, а се позиционира при Q-то и RDX-a. Говорим за години 2013-2015. RDX-а от трите е с най-голям багажник от трите(максимално е около 2000 литра, минимално 700). Просвета на RDX-a и Q-то е еднакъв, на CRV-то е по-малък. За задвижващите агрегати няма какво да се говори, CRV-то въобще няма място до другите две. В сравнение с тях е като спряло, то по принцип си е спряло и се чудя от Хонда как може да сложат такова умрело моторче на тая кола, но за сметка на това има най-ниски експлоатационни разходи. Q-то има 20 сантиметра по-голямо междуосие в сравнение с другите две. MDX-а не го броя, защото е в друг клас.

За Санта Фе трябва да внимаваш и за бензиновите мотори,не само за дизеловите, че и там има не малко драми.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Drone, от теб не го очаквах /в кръга на шегата разбира се 😃/. Останал съм с впечатлението, че имаме г/д еднакъв вкус за автомобили и места за каране на ски и за това бих ти препоръчал да обърнеш внимание на следните автомобили:

- MDX /2007-2013г./ все още се намират много читави и на малко км както в Канада, така и в САЩ. Намериш ли запазен /а ти каза, че има кой да търси/ ще забравиш старата година и с кеф ще си в Доломитите още този сезон :)

- RX 350- за мен по-добър вариант като обезшумяване, но с по-малък багажник от MDX и много по-слабо 4х4, но както някой вече е написал, колкото по-хубава е колата, толкова по-малко ще я ползваш за оф-роуд. 

- Volvo xc 90 /може би даже бих го поставил на 2ро място/, но пак го бих търсил зад океана и задължително бензин. 

- Jeep grand cherokee- не съм карал, но много ми харесва и определено би ми бил в списъка ако сега търсех. 

- Honda Pilot не е лош вариант, но е компромис в сравнение с MDX. 

Американците много уважават и -Honda Passport. Никога не съм виждал такава на живо, но освен "Недай си Боже" от към ламарини, за друго не би трябвало да имаш проблем с поддръжката.

- Subary Outback- също един не лош вариант, но е комби. 

За БМВ Х5 не те съветвам. Не познавам някой с такава кола, който да не се е обелил от ремонти. Ако реша да влизам в такива филми бих избрал Q7 или Porsche Cayenne :)

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...