Jump to content
Двигателист

Шарнир за CR-V...

Recommended Posts

Здравейте!

Моля, за малко съдействие, защото не мога да намеря оригинален номер на част за шарнирен болт. Възможно ли е да не се предлага като оригинална резервна част? Какво се прави се прави, когато се налага подмяна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За това ли говорим

https://www.ebay.co.uk/itm/BALL-JOINT-FRONT-LOWER-FOR-HONDA-CR-V-MK2-01-07-51220S9A982-/264582653083

 

В описанието има 5 номера. Ако това не ти помага, съжалявам. Ние тук си поръчваме части по рег.номер на колата. Нямам представа кой е парт.номера на "оригиналния" шарнир.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да. Точно за това става въпрос. Странното е , че в програмата която ползвам, както и в тази от твоя линк в темата за автоматичните трансмисии не излиза като отделна част, а я дава с целия шенкел. Затова реших да попитам как намирате/купувате оригинален шарнир?

Прилагам и снимка:

 

FRONT-KNUCKLE-FRONT-LOWER-ARM-Honda-Cars-CR-V-9304-LS-4-speed-automatic-B__2700.jpg

Редактирано от Двигателист

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Той, каталога, е английски. А ние сме тарикати, зак'во да избиваме шарнир, като мо'е си купим нов шенкел, с "оригинално" набит нов шарнир?! :D

 

Между другото, номерът на шенкела от каталога го дават "genuine honda car parts" (кликни на номера). Значи, номера на шарнира в ebay (51220S9A982) би трабвало също да е genuine.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 7 часа, Krasi-mir написа:

Значи, номера на шарнира в ebay (51220S9A982) би трабвало също да е genuine.

Специално този, който си дал по-горе не е OEM. По окачването още нищо не съм пипал, имам някакъв спомен от други теми, че може да се смени само шарнира. 

 

Двигателист, може да провериш в amayama, hondapartsnow, japan нещо си по VIN или да питаш @fenabg

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година направих запитване до Бултрако. От там ми отговориха, че шарнира върви със шекела. Цената беше 533 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В момента имам налични шарнири на CTR , с поръчка мога да доставя и 555 , 

Редактирано от fenabg
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията! Първоначално мислих, че проблема е при мен, защото не използвам оригинална дилърска програма за части, но явно, че наистина Хонда не го предлагат официално отделно, което е нещо доста странно за японски производител.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Може отделно да се сменят шарнирите, при Ванката преди 3 години ми сложи CTR и вече почти 30к км и нямам ядове.

Редактирано от diezz
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...