Jump to content
borko 30

Хондата дигна температурата

Recommended Posts

За придърпването провери клапана EGR. Ако клапана затваря относително плътно, достатъчно е да се извади куплунга - появява се грешка но може да се кара така. Ако придърпването изчезне смени клапана струва стотина лева китайски клапан.

Ремонт на системата за рециркулация на отработените газове EGR - Civic 7ма ген. (2001-2005) - Hondabg.com Форуми

Редактирано от tgavrailov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клапана ми е нов на 100 хил км вече -оригинален ,не е той .Пробвах го аз това с откачането на куплунга ,трия грешки всичко с диагностиката ,остава само за катализатора грешката .Вече навъртях 2 хил км -ще върви мотора явно ,маслото не е мръднало -невероятно .Няма вече Добрич -Варна 7 кила бензин и половин кило масло и два литра антифриз ,сега само бензин доливам .

  • Харесвам 4
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече навъртях 5 хил км до Варна и назад ,маслото е паднало до половината на щеката ,хондовско масло 5 на 40 ,това в нормални граници ли е ,ако щеката е литър от мин до макс ,излиза 100 гр на 1000 км след ремонта .Преди два дена ходихме да албена ,сложих мобилния борд комп ,даде ми разход 7 на сто -повече от преди ремонта .Първите 2 хил км маслото си стоеше все на макса на щеката .Маслото ли се скапва или мотора ?Мирише от време на време на сяра и развалени яйца -това предполагам е от скапания катализатор,да не ми се вдига разхода на бензин от него ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако махна ката и сложа резонатор ,ще се отрази ли при прегледа следващата година  ?Паклитаксел-а ,и с него трябва да се справим сега .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
22 minutes ago, borko 30 said:

Ако махна ката и сложа резонатор ,ще се отрази ли при прегледа следващата година.

Както изглеждат нещата към момента – да, и не вярвам да покриеш изискванията без кат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях се навил да сменя катализатора с нов ,обаче в момента ситуацията с химиото на майка ми не ми го позволява ,само маоло-то е 400лв на месец за да подържа в ниво левкоцитите ,пък другите подържащи лекарства са още толкова на месец ,и бензина като сложиш постоянно до Варна -1000 минава на месец да подържаш човека жив ,хубаво поне ,че върви хонделата да ни вози до Варна .Паклитаксела е водещата гадория при вливанията ,която срива всички кръвни показатели и имунитета .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега излезе нов проблем ,не е голям обаче ме дразни много ,от витек клапана тече масло като лейка от 2-3 месеца ,преди месец сменихме гарнитурката му с нова и за една седмица спря ,сега тече още повече ,омаслява цялата скоростна кутия -мислех да не е от нещо друго ,но след детайлен оглед -оттам е .Двигателя вече стегнат отвсякъде и не гори масло ,пък този клапан ми хвърля скъпото масло .Как да го оправя тоя проблем -силикон ли лепило ли някакво да слагам не знам вече -майстора все зает ,няма време ,сам трябва да се оправям .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бог да е с вас, колега! Дано жената се оправи бързо... 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са ли две уплътненията на втек клапана? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гарнитура откъде я взе?и аз сменях и нямам теч вече 30 хиляди.иначе нова или старата с много силикон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гарнитурката е от тука от едни  Хиткар ,днес намазах с виктор рейнц черен силикон,дано да не запуши нещо малките дупки на главата ,че докато го наместя и се размести доста .Оставих без да я паля до утре за да засъхне като хората -досега никога не е пускал масло преди ремонта .

Тази вечер се обади лекуващия лекар онколог ,каза да не ходим утре -за утре беше насрочено преди 20 дена  следващото вливане ,понеже спрели доставките и нямало паклитаксел ,правел се в украйна :wacko: Как може да нямат тука налични запаси от тая страшна отрова -тя спира развитието на рака 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден измих основно мотора ,от клапана вече не тече ,нооо сълзи от гарнитурата на главата и то в голям обсег ,консулт с майстора -еми понякога така ставало ,можело пак да се смени гарнитурата и вятър на главата :punch: ама за после пак нямало гаранция -уж елринг е сложена :|начи пак няколкостотин лева за гарнитура и после след два месеца пак може да протече ,ми тя както е тръгнало може и да се издуха и да не върви мотора пак ,уж маркова, аааааааа кой туй нещо .Аз както ми е напечена ситуацията със положението на майка ми ,сега и с колата разправии -ще ми изпуши и моята глава вече ,това нещо няма ли гаранция нещо ,как 2 бона ремонт и целия мотор все в масло -кат някой дърт барутник .Ако се притегнат болтовете на главата дали ще спре ?Мога и нови да купя -майстора го питах за нови болтове преди ремонта ,категорично отказа ,тези ставали ,нямало смисъл .Чувал съм преди време от вещи автоджамбази с които работим ,че на японците ,не пуснеш ли вятър и на блока и се получавали такива работи и се сдухват бързо  -вярно ли е това .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майстора ти би трябвало да е минал с камък блока /т.н.вятър/. Аз септември м.г. правих глава и майстора спомена тая дейност. Не може едната страна на гарнитурата да легне на шлайфано, от другата на стъргано с шпакла. Иначе гарнитурите на Елринг са трипластови, и моята е такава. Болтовете също ги смених, но това е за гаранция от скъсване, освен пък при теб да се е случило. Пробвайте да ги минете болтовете пак с определените нютони.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително (вятър) и оригинална гарнитура,играх филма с елринг.

Незнам кое не направи предния майстор но протече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко ти губи масло?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото не го пипаше до 5-6 хил км ,после видях течовете и се почна с доливането -обаче не знам колко ,може би половинка литър да съм долял изведнъж като почна да чезне маслото .Да го карам ли да сменя гарнитура или да си я карам така ,не е до парите ,ама след един месец да не протече пак и да съм в изходна позиция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата кутия и блока си стоят постоянно прясно мокри ,тук добавка за спиране на теча били свършила работа -примерно на бардал 

още нещо да питам ,при следващ шлайф на главата ,пак ли трябва да се разоборудва от клапани и всичко ?

антифриза нещо вече мътен ми се вижда -преди това като отворя капачката на радиатора и виждах през него решетката му ,сега е мътно и нищо не се вижда надолу ,това означава ли нещо ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той всъщност проблема с гарнитурата и да не прогресира ,усещането ми като се кача в колата не е същото като след ремонта ,много и се радвахме че всичко стана добре ,сега като знам че има проблем и все за това мисля ,доста пари дадох и пак наливам масло ,вярно не го гори ,но мотора целия в масло и тече много  .Пак се доказа че не всеки може да прави хонди ,фена ми е мнооого далеч за да му я закарам да смени гарнитурата както си му е чалъма там .Искам да си я карам още дълго време колата ,ама тоя теч ме убива направо .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди при Бранко ( Markony ) в Русе. Ей го къде е... Трябвало е при него да направиш ремонта, но...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той Бранко не е толкова далеч ,но колата беше почнала да придърпва зверски и на практика не ставаше за каране .Нямаше как да стигна до него.

Сега нещо лопа отнякъде си  -майстора каза че стеблата на амортисьорите лопат -сменени са прeди 5 години има няма 30 хил км.Не са изпуснали ама лопат .Значи пак трябва да се сменят -пак луди пари ,толкова ли държат новите амортисьори ?Бахти и частите и чудото ,всяка година биалетки ,американските тампони и те се късат уж оргинални -все скъпи и хубави части слагам пък всичко се скапва -аз дето и голямото каране карам ,само дето сега покрай майка ми от една година обикаляме болниците до Варна като луди за да задържим положението ,и пак 10 хил съм навъртял .Нищо километри ,пък всичко здава багажа ,то като се почна от тая гарнитура и от тогава сякаш се разпада колата .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е колега, качеството на новото падна драстично! Аз като сменях амортисьори и майстора ми каза, че ще ме изкарат макс 3 години по нашите пътища! Е изкараха около 4,5 , ама това е! По лошото е че вече, всичко е скапано и новото не става! Шефчето си купи преди месец най новото BMW IX50,(138000) евро,  изцяло електрически, с пробег уж 600 км, да ама не! Вчера едвам стигна до Пловдив за среща при напълно заредена батерия! На Пазарджик преди Шела батерията паднала на мин, карал с 60-70 едвам се дотътрил до Пловдивския офис да зареди! Вчера отиде се разправя и я върна!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Задни биалети съм сменил с Мейле преди 70хил км и още нямат проблем. Преди това ми бяха сложили Джапан Партс, които не издържаха и година. Шарнир горен на Мууг издържа 40хил км, сега сложих ЦРТ, че не намерих 555. Отдолу на Акорда сложих оригинални, че понякога се късат без предупреждение. Мисля, че има афтърмаркет марки, които предлагат доста добро качество, но със сигурност не са всички и трябва да се порови човек. 

Редактирано от Pavel_Pavlov
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нови болтове за главата и вече няма течове ,сигурно са се разтегнали старите ,нооо това няма значение ,важното е че като дигна капака и чистия мотор ми радва душата .

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От зимата не бях слагал инфоборда ,този уикенд го сложих до албена 5.2 л със климата ,на връщане 5.3 л разход ,скорост 95-100 ,добре е нали ,за 10 хил км всичко по мотора се е напаснало след ремонта .Днес майстора се обади ,че има свободен ден  и я вкарах бокса за окачването -амортисьори ,тампони ,шарнири и каквото там излезе за смяна да се сменя .Каябата за наште кошници още били 250 лв парчето ,като преди 7-8 години ,ама тоя път слагам такива и компромиси няма да правя за никой елемент по окачването ,то и без това всички ремонти сигурно ще са и за последно ,че 22 години ще навърти скоро .Знам ,че пак няма да вози като мерцедес ,ама да си я постегна аз ,бентли като гледам така ,скоро няма да си купя;) ,така ,че ще си търкалям хонделата докрай .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди бяха по 180-90лв за брой. Поне за моята бяха толкова като ги сменях преди 7 години. 

 

Ще почне да вози по-твърдо, малко игра с налягането на гумите и става поносимо :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес взех колата ,всичко сменено -амортисьори ,шарнири ,кормилни накрайници ,тампони всички по окачването, с премиум марки всичко ,850 лв части ,200лв труд и 70 реглаж ,но нямам премиум усещането като возия.Още има някакво леко причукване из дупките и по-твърдо вози сякаш -инак сега волана е по-стегнат и се усеща по-добре колата и по -стегната някак си като цяло -има ефект ,ноо за 1000лв очаквах по-добър резултат ,явно такова си им е окачването на тези коли .Возил съм се на други марки коли след такъв ремонт -през големи дупки и неравности като през памук се усеща че минават .Ами остава ми успокоението ,че съм направил каквото трябва ,ми малка кола колко хубаво да вози ,абе важното е че ни вози и не прави магарии като много други марки дето возят като лодки ,но често ги прибират с пътна помощ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Drone ,амортисьорите са по 264 лв за брой ,тея хит кар май малко надуват цените ,ама дано да са читави поне ,нямам никакъв документ за частите -нали гаранция трябва да имат там нещо ,ако стане фал с някой амортисьор как се процедира .

Минавам през легналите полицай като през памук -огин са каябата ,на слизане от тях обаче се чува едно притракване сякаш е раздрънкана цялата предница -пък не е ,нали затова сменихме всичко ,това тракане и през дребни неравности ми бърка да не казвам къде -рейката  и тя е ремонтирана преди години -ама тя по особено дрънкаше ,не е от нея .То това окачване няма и кой знае какво ,пък що трака ,на авера аудито колко там си носача имало и все нещо сменя из сервизите -сервизна кола ,взема я от сервиза кара там малко и айде пак за нещо в сервиза .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампоните на амортисьорите и те са каяба-четох тука из форума ,че не са добър избор нещо ,какво им има ,бързо се разтропват или какъв им е проблема всъщност -щото майстора не ще аз да избирам частите ,то хубаво ,ама 1000 лв и пак тропа -пък почнах малко да се нервирам от цялата работа ,гумите били износени и топуркали  ,хубаво -вчера бухнах нови летни гуми ,пак така си вози и тропа и вече почвам много да се нервирам и да не знам какво става .То няма нищо друго по тая предница -да не е някой елемент дефектен ,ама то сякаш си тропка на слизане от легналите полицаи и от двете страни -да не са амортисьорите калпави .

А забравих ,днес едно 20 годишно дойде в сервиза и ми изкара 2000лв -давал ги веднага за хондата ,викам му бягай ,че имаш една минута до кат заредя ловната пушка с патроните и после не отговарям кво ще стане с тебе ,той пък се върза и търти да бяга :D

Значи фаща окото на хората още хонделата ;)

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай снимки да я видим, че бая пари наля в нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо особено не е ,обикновен 21годишен сивик 7 ,е пребоядисахме някои части ,че лака беше почнал да се лющи ,ама само това е .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За теб едва ли е обикновен. Требе да има нещо в тая седмица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много вероятно е да е от тях, колега! Доста оплаквания има от тях в нета и тук!

Аз лично смених предни амортисьори с Каяба , но сложих оригинални тампони и търкалящи лагери и всичко е ок вече над 5 години! Хубавото е , че се сменят лесно, без разглобяване на амортисьора от пружината! Ако сменяш си търси оригинални, никои от афтърмаркета не са добри! Поне аз стигнах до този извод преди години, като търсих за смяна!

Редактирано от birev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо ,ми то като стара хубава обувка ,от време на време си иска обущар и лъсване ,ама държи и си сигурен в нея ,пък на новите не знаеш къде ще се отлепят табаните по пътя ,и те така .Хонделата всичко си и работи ,даже и климата е пушка ,катализатора ми светва чека от време на време ,ама бял кахър ,що да я оставям тази и да взимам нов дрънгел и да почвам да го стягам пак от началото .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно откритие -поне за мене де ,страшно се притеснявах от ковида -заради майка ми ,цял ден в сервиза всекви хора идват там .И-и-и--и един ден се заразих и аз ,колкото и да се държах настрана съм заразил и майка ми ,хората на химиотерапия минават много леко този ковид ,химиото убива бързоделящи се клетки на рака но не са селективни -убиват наред костен мозък и други наши клетки ,явно и вирусните на ковида са такива -паклитаксела и епирубицин ти ебават майката буквално на организма ,нооо и ковида не ги обича явно -бързо изчезна ,невероятно .Наша позната на пазара има магазин за маслини -редовно пазарим от нея -има лимфом на ходжкин и е на химиотерапия -един от най-лошите ракове ,силно агресивен ,тя също сподели че го е прекарала много леко ковида , тя приема други лекарства разбира се ,но всички химиотерапевтици убиват бързоделящите се клетки неселективно -затова са ужасните странични ефекти от тях .За рака лекарство няма ,но явно ужасните химиотерапевтици го морят и него ,само аз ли съм го забелязал този факт ,те могат да са основа на някво лекарство за ковида ,но разбира се в преработен някъв вид ,не да ти взимат здравето както са сега .Пък за рака никой никога няма да измисли лекарство ,понеже нашите организми сами си го произвеждаме -имунната система затова го остава да си прави тумори щото е наш ,един вид организма сякаш иска сам да се унищожи по няква причина ,рака е над сто вида -сто вида отделни болести от различни органи са това -всички се третират с различни химиотерапевтици -но не за лечение ,цели се спиране на разтежа и стопиране на процеса но те гадините след време привикват и не ги спира химиото ,Злокачествен карцином -рака ,търси само къде да се пръсне из организма и важните органи и да създаде колонии-тумори вторични от основното огнище примерно гърдата ,но със същия хистологичен състав на рака -организма се самоонищожава сам и имунната не пипа нищо .

Аз с  рака покрай майка ми цел професор станах и аз по тая материя -ма така е ,все още разучаваме възможни алтернативи за лечение -човека докато му светят очите и е жив няма предаване ,търсиш варианти и лекове до край !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Иследване от вчера ,туморни маркери -16,явно гадината е заспала някъде там .Почти две години на химио и лъче терапии,не го и храним чудовището гадно -няма захар няма въглехидрати няма млечни продукти нищо няма ,само див човек в гората може да се храни така -здравословно ,няма начин да си здрав ако се пазари от супермаркетите .Пробвахме и нещо друго -рака на гърдата не обича сребро,това беше допълнителна атака срещу него -от какво в крайна сметка е заспал гадта не се знае -важен е резултата .Продължаваме в същия дух и чакаме следващите иследвания след няколко месеца -после пак пет скенер и така още поне 5 години ако е дал господ ,след 5 години без рецидив на злокачествен карцином те смятат за излекуван ,ама не са много хората с двустранна мастектомия и засегнати всички лимфни възли дето живеят 5 години  3-5 процента .

п.п И то доколкото научих през тези две години ходене из онкологиите хората умират масово от пораженията от химиотерапиите след време -не от рака !То за това и много хора отказват терапиите -те са унищожителни за организма ,предпочитат да живеят колкото им е писано 

 

 

Редактирано от borko 30
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... На прав път сте- Бог с Вас!!! Само да добавя, че след ,,сиропите" за Ковид , които ,,вкараха " на оФцете, числата на раковите заболявания се покачват главоломно ...( То още преди година и нещо, данните за раковите заболявания в американската армия бяха с по 500-600% изведнъж на  + !) Вбъдеще ни очаква масов мор, а на жертвите ще им бъде разказвано, че климата и колите са виновни.... Мислете

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност не исках повече да пиша в тази тема, но историята, която ще ви споделя, може да ви е един ден в полза:

-Преди три седмици се запознах с един пенсионер на 73 години.Година и половина сядаше всяка сутрин на съседната маса в любимата ми закусвалня...та се разговорихме за първи път...Здрав като скала, тича по 10-15 километра на ден, светещи от живот очи, неболедувал от години( 60% от неговите приятели в гробищата, другите по старческите домове ( двама с по няколко инсулта след бустера)да се грижат за тях ) права и сигурна осанка- несиропиран с Pfizer!... От дума на дума , се оказахме на същата вълна, и аз му споделих историята на #borko30 ... Той ме погледна в очите , и каза, а сега и ти чуй моята: Негов  много добър приятел -лекоатлет на високо ниво, му намират много рядък рак на лявото коляно( в края на седемдесетте или началото на осемдесетте...)... Западна Германия до френската граница,  висок стандарт на медицината...Лекарите категорични- ЩЕ РЕЖЕМ КРАКА, ДРУГ ИЗХОД НЯМА! Момчето, обаче, не приема тази развръзка и прави радикален ход! Отделя се в едно малко селце и започва да се храни само с екологична растителна храна... Чиста вода, плодове зеленчуци, никакъв хляб и захар и т.н ...Няколко месеца по- късно, лекарите се хващат за главата-Ракът е изчезнал!!! Моят нов познат става веднага и до ден днешен вегетарианец ... Та така.... Волята и духът, правилното хранене, могат да ни спасят живота...  Бъдете здрави!

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Рака никога не изчезва ,появяват се периоди на ремисия( спи) с неизвестен за никого период преди да се провокира гадината с нещо и пак да хукне из органите .Ние в момента сме точно в такъв период до следващите изследвания след няколко месеца ,хирурга каза никакво сладко и хляб никакви млечни производни и мляко и други неща имаше -не помня всички ,рака се хранел с тях -никога да не се и помисля за тези неща като храна -при ремисия си голям късметлия ,но докога никой не може да предвиди -стремиш се да не го провокираш повече с нищо нито с храна нито с нерви -отпускат се разни вещества при стрес от жлезите в организма които също го провокирали копелето гадно .Изкарахме 1 година червено  химио ,после 2 месеца всекидневно облъчване в шумен -тормоз голям за човека е това ,майка ми забелязала ,че другите жени там си хапват яко торти и хляб и всичко ,като ги питала знаят ли какво правят -никой не им бил обяснил ,че не трябва да ядат тези неща ,една част от тях пък знаели ама не можели без сладичко и хлебец -млади жени ,при които пък е още по-фатално това ,в детеродна възраст рака на гърдата е убийствен за тях -самоубиват се сами .Майка ми в момента е на химио на хапчета всекидневно предписани до живот ,води се по протокол ,че ако пет години успееш да удържиш бяса да спи ,може вече да не се събуди никога ,ноо никой никога не знае -така казват научните професори по онкологията .

п.п Навремето баба ми вдигна 37и5 температура и така 6 месеца и даваха джипито лекарства за настинка и температурата ,пък то било лимфом на ходжкин -много агресивен рак на лимфата ,тази постоянна температура била характерна за лимфом-ама кой доктор в Добрич да ти знае ,след пет скенера лекаря се стресна даже -цялото тяло свети от метастази -няма празно място ,вече било късно за всякакви тогава бяха експериментални терапии за ходжкиновия лимфом -края няма да ви го описвам .

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ние докато обикаляме различните болници из различните градове -толкова много хора има с различни видове рак из тях ,уплаших се направо ,на всяка комисия особено из варненските болници чакаме по 200 човека за назначаване на следваща терапия и всеки път са различни хора заболели ,пък колко хора имат рак пък не подозират ......това е като епидемия вече ,ядем боклуци ,даже и на баснословни цени ,това продават по магазините -бума на канцери  на дебелото черво последно време не е случаен .

Двама мои близки приятели неотдавна починаха от дебелото черво и то след лечение с химио след операцията -химиото е като да те пуснат за малко в реактора на чернобил за дезинфекция ,омаря рака ама пък уврежда организма безвъзвратно .

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...