Jump to content
Joreto1405

Полиране на фарове.

Recommended Posts

Можете ли да ми препоръчате сервиз или човек, който да ми полира фаровете и да ми постави качествено защитно фолио в София. Благодаря ви! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Protint BG са хората. Намират се до Южния парк, малко преди МОЛ Парадайс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста. Тези съм ги ползвал и съм много доволен, затова ги препоръчвам. Иначе много добри неща съм виждал и от PPT Design. Те се занимават с цялостен детайлинг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също мога да препоръчам VS Studio. Момчето много старателно се занимава с махане на много старо фолио и запази всички реотани и антените по стъклата. Ясно, че си за фарове, но работят старателно и с хубави фолиа. Тел 0878912946, отговарят и на Вайбър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се интересувам от подобни фирми , но за Пловдив. От доста време издирвам къде да си полирам и защитя с фолио фаровете....Някой, ако знае = да помага.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единия ми фар го рециклираха миналата седмица в Car Valeting в София и свършиха доста добра работа от визуална гледна точка. Полагат UV фолио за защита на фара, така че може да се попита, дали могат само да полират и фолират, без да извършват другите стандартни дейности.

Алтернативно на фолиото е лакирането - на Civic 6, който карах преди години, но е още в семейството, за 5 години след манипулацията, фаровете са все още без видима промяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
3 hours ago, katri71 said:

И аз се интересувам от подобни фирми , но за Пловдив. От доста време издирвам къде да си полирам и защитя с фолио фаровете....Някой, ако знае = да помага.

За София Пловдив съм чувал хубави отзиви от Pro Tint

 

ПП: Коригирах грешно написания град. То хубави отзиви за тях има и в София, но аз имах предвид Пловдив конкретно. Единствено не ми харесва, че в София лепят рекламни стикери. Не знам за Пловдив. Ако ходиш при тях, и не искаш да си ходеща реклама, обсъдете го предварително.

Редактирано от Pavel_Pavlov
Корекция на града

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Пловдив с много добро реноме са Vader Car Styling & Advertising.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите бяха матирали от слънцето отгоре. Използвах това https://www.emag.bg/komplekt-za-restavrirane-na-farove-philips-uv-zashtita-hrk00xm/pd/D405LBBBM/   и съм много доволен от ефекта. Да видим за колко време ще е. Отне ми 30 мин за 2та фара, следвах точно инструкцията. 

20210710_154744.jpg

20210710_154750.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да питам - има ли странични ефекти от това фолио за фаровете, или е само въпрос на качествен материал и неговата трайност? Не се ли опича от слънцето или крушките с течение на времето?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма странични ефекти 🤔. Поне не мога да се сетя за нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, ceco_accord написа:

Аз да питам - има ли странични ефекти от това фолио за фаровете, или е само въпрос на качествен материал и неговата трайност? Не се ли опича от слънцето или крушките с течение на времето?

Аз се сещам за един свързан с намаляване на светлинния поток(лумените)...колкото е по-качествено фолиото толкова по-слабо забележим следва да бъде този ефект.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но не си прав. Дори да има минимално намаляване (а то е незабележимо), то ще се компенсира още първите месеци от иначе пожълтяващите или матиращи се незащитени фарове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кое не съм прав? С това че колкото е по качествено фолиото толкова по слабо забележим ще е ефекта? Или че всяка намеса по оптичната система на фара води след себе си до някакви ефекти.
Некачественото фолио деградира от ув светлината, появяват се шупли отделно се драска лесно....факт е че това е по евтиния вариант за защита на слюдата след полиране, но не е вечно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се държи това фолио на автомивка , няма ли опасност от разлепване на някое ръбче от водоструйката ?! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не смятам че има такава опасност, а и не съм чувал/виждал такъв ефект. Все пак се лепи не само челно, а и крайщата му се обръщат отвъд ръбовете на фара.

А качествено фолио значи не само то, а и лепилният му слой да не помътнява с годините.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

8 hours ago, jungles said:

Как се държи това фолио на автомивка , няма ли опасност от разлепване на някое ръбче от водоструйката ?! 

С мивки не трябва да има ядове. От разлепяне има опасност само при лож монтаж.

 

10 hours ago, didipov said:

С кое не съм прав? С това че колкото е по качествено фолиото толкова по слабо забележим ще е ефекта? Или че всяка намеса по оптичната система на фара води след себе си до някакви ефекти.
Некачественото фолио деградира от ув светлината, появяват се шупли отделно се драска лесно....факт е че това е по евтиния вариант за защита на слюдата след полиране, но не е вечно.

Имах предвид, че не си прав с това, че е недостатък. Защото сравнено с липса на защитно фолио, след 2-3 месеца при всяко положение фарът ще е с по-добра повърхност при наличие на фолио и ще има по-добър светлинен поток. За другото си прав, естествено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С фолио не знам колко качествено става и не мога да взема отношение, но темата е за полиране, та да си кажа. След полиране на фаровете на акорда ми ги пръснаха с лак. Вече 3-та година всичко е перфектно, все едно вчера е правено. Няма повторно матиране от слънцето, нито пък такова от миене на автомивка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какъв лак се пръска? "Обикновен" за коли, или някакъв специален?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече над месец единият ми фар е с фолио, другият не е обработен. Единствената разлика, която има, е че при намокряне, остават капки на фара.

Качествените фолиа издържат и на UV и на температура, така че не би трябвало да има проблем с промяна на пропускливостта. А и фолиото е толкова тънко, че надали задържа светлината повече от някакви части от процента.

@ceco_accord при мен фолиото е залепено само челно, ръбовете не са обърнати. Обръщането първо ще доведе до двойно застъпване по ъглите на фара, както и до напрежения по самите ръбове и съответно неустойчиво залепване там.

 

На Сивика 6-ген полирах фаровете с лак преди 5-6 години и вече едва забележимо се забелязва потъмняване на цвета. Оригинално нейните фарове бяха с лак, който беше започнал да се лющи.

 

Каквото и да си говорим, поликарбонатните фарове не са стъклени и изискват поддръжка. Още повече, че пътищата ни са доста прашни и обтичащия въздух действа като шкурка, така че на всеки няколко години ще се налага повтаряне на процедурата.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Krasi-mir написа:

С какъв лак се пръска? "Обикновен" за коли, или някакъв специален?

Нямам идея, един познат ми ги прави. Аз тогава и други детайли правих, та фаровете минаха бонус.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, мога ли да пръсна фаровете с лак, след като вече са полирани с паста? Или трябва да ги изтъркам с шкурки, обезмаслител и тогава лакирам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обезмасляваш, търкаш, обезмасляваш, грунд за пластама и лакираш

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, koszabg написа:

Колеги, мога ли да пръсна фаровете с лак, след като вече са полирани с паста? Или трябва да ги изтъркам с шкурки, обезмаслител и тогава лакирам?

Мисля, че няма да хване добре лака на полираното. Трябва да е на шкурка преди пръскането за да се хване лака. Кой номер шкурка , ще те излъжа, мисля нещо към 7-800 беше за финиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато взех колата имаше някакъв лак по фаровете, но се беше поизпекъл. Нямам идея преди колко време е слаган, но я закарах на полиране. Изчистиха го до голо и сложиха фолио. Дадоха ми 7 години гаранция за него. Засега трета година не е мръднало, а фаровете изглеждат в заводско състояние. Определено препоръчвам фолиране, най-малкото защото фолиото се сваля по-лесно от лака.

 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете имат фабричен лак за да се предпазва пластмасата от УВ лъчите. Фолиото също е малко нож с две остриета - и то си променя цвета, а ако остави лепилото си, тогава свалянето на стария лак е песен в сравнение със сваляне на старо лепило.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...