Jump to content
AzSum

почистване от битум/смола

Recommended Posts

Здравейте,

Уикенда пътувах и някъде правиха ремонт на пътя. Понеже кърпиха дупки по краищата на новоположения асфалт имаше смола/битум. Колата преди мен мина през него  и в резултат на това ме опръска. Появиха се множество ситни черни точки от смола по фара,капака,бронята и предното стъкло.

Ако някой колега се е сблъсквал с този проблем и има практически опит ще се радвам да сподели.

Благодаря и поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм чистил джанти здраво омазани с битум-с памучен или вълнен парцал напоен с нафта, стана бързо и без проблеми след това, но в твоя случай не знам да не матираш боята и фаровете. Пробвай на малко и не толкова видимо място. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с бензин и мек плат, може би памучен. По-скоро го почисти, защото после засъхва. Може би и, ако я понапече  слънцето колата ще стане по- лесно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В допълнение искам да споделя, че след като третирах с препарата и следи от клони по боята ,то те избледняха. Не изчезнаха напълно, но със сигурност станаха по-бледи. Все пак препарата не е предназначен за това, но реших да експериментирам.При малко свободно време ще ги мина още веднъж.

Поздрави!

А.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами няма да е зле и да си подадеш оплакване някъде или да заведеш щета, ако имаш каско. И на мен ми се случи веднъж, нито бяха сложили конуси, нито нищо, битума не се вижда и аз , прас, през него в колона с всички останали.... Това съвсем на нищо не прилича!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип си прав, но това го забелязах след 300 км и вече я камилата, я камиларя. А и за препарат решаващ проблема за 10 лв хич не ми се занимава със застрахователи. Повече ме дразнят драскотините от врати на паркинга и някоя умишлена драскотина от комплексар. Там нямам решение още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
16 minutes ago, AzSum said:

Повече ме дразнят драскотините от врати на паркинга

 

Защитно фолио?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм наясно с фолио-то.Виждам разни детайлинг фирми вече слагат на далеч по-скъпи коли, но не знам повече. А и трябва да се премахнат вече появилите се драскотини.Но ми даваш идея.Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фолирането помага и срещу лични дребни щети. Охлузил си бронята - и да е поддала, се връща в изходно положение, но е ожулена до грунд, а на фолираната просто се подменя фолиото и няма бояджии или разлика в цвета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...