Jump to content
nedyalkov

Неработещо дистанционно заключване на централното на Акорд 7

Recommended Posts

Здравейте.

Имам някакъв странен проблем с дистанционното заключване на колата - Хонда Акорд Екзекютив 2.4, 2006. Колата я взех преди 3 седмици, след което изкара над 10 дни в сервиз за пребоядисване на външни детайли. След това мина през сервиз на Хонда за обслужване и оправяне на проблеми с неработещи дисплеи. Не съм я карал много колата, но дистанционното заключване си работеше и с двата ключа. След като отидох да я взема колата от последния сервиз, от дистанционното колата въобще не реагира. С ключа в ключалката мога да отключвам и заключвам и колата си влиза в охранителен режим. От сервиза се разбрахме да отида да я видят при първа възможност, но тъй като са ми малко далеч, някой дали може да даде идея къде да търся проблема?

Дали не бих могъл аз да го оправя ако знам какво да проверя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо бушони, второ процедурата по обучаване на дистанционно. Ако не цъкат вратите и не влиза в процедура има нещо по системата. Процедурата не ми се търси сега , ще я намериш навсякъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батерията е първото и най-просто нещо, което трябва да провериш и смениш.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една тема. Има ги бушоните и процедурата по обучение на дистанционното.

 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря за информацията.

Батерията @sashua смених веднага, но нямаше резултат.

Ще търся първо бушони, защото не ми се вярва и двата ключа да са загубили обучението си.

Редактирано от nedyalkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, nedyalkov написа:

не ми се вярва и двата ключа да са загубили обучението си

И аз не разбирам, ама се си мисля, че приемника в колата си "губи" ключовете, а не обратно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих процедурата по обучение на ключовете и сега и двете дистанционни на ключовете заключват и отключват колата. Явно е било изгубено обучението. Не ми работи обаче дистанционното отваряне на багажника. Има бутон ключе вътре в багажника, с което може да се забрани отваряне от вън, превключих го и пак не сработва дистанционното отваряне на багажника. Някакви идеи къде да търся проблема?

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натисни и задръж 2-3 сек. бутона на дистанционното за багажника.

При някой модели Хюндай/Киа има надпис HOLD.

При Хонда го пише в инстукциите.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

Това със задържането е умно измислено. Не позволява отваряне на багажника ако натиснеш бутона по грешка, или докато слагаш ключовете в джоба. Трябва наистина да искаш да го отвориш.

 

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@docevКога да натисна и да задържа бутона на дистанционното за багажника за 2-3 секунди? Докато правя обучението ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като искаш да го отвориш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

Преди 3 часа, s.s.d.d. написа:

Като искаш да го отвориш.

Въпросът ми беше поставен не защото не знам как се работи с дистанционното (имал съм 7 години префейслифт Акорд 7 Type S), а защото колкото и да задържам копчето, на което и да е от двете дистанционни багажникът не се отваря.

Редактирано от nedyalkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, nedyalkov написа:

Докато правя обучението ли?

Не съм Доцев, ама ...

 

Обучаването е за цялото дистанционно, а не за всеки бутон отделно.

Поне при мен е така. И аз имам бутон багажник на дистанционното, който си работи след обучаване.

 

Явно имаш проблем, ел.проблем с отварянето на багажника от дистанционното. Или проблем със защитното ключе, което си пипал. Или ... абе Доцев ще каже. ;)

 

п.п. Предполагам имаш бутон за багажника на таблото, или на шоф.врата (моят е на вратата)!? От него отваря ли се багажника?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както са казали по горе, имаш явно електрически проблем, щом след като задържиш бутона на дистанционното за отваряне на багажника , не го отваря. 

Има автомобили при които тази фунция работи само когато е заключена цялата кола и искаш да отключиш само багажника. Не съм се старал да запомням при Акорд как е. Бутона е мисля за отключване на багажник , а не за отваряне. Така че заключи колата изчакай малко и пробвай със задържане на бутона дали ще премигнат мигачите и да стане активен бутона на багажника. Ако премигнат и не стане активн бутона, има ел проблем. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

@docev , както винаги си прав.

На CR-V бутонът направо отваря стъклото на петата врата. Ама само него, вратата си остава заключена. Подведох се по това, като мислех, че на Акорд отваря багажника. Както казваш, може само да го отключва.

Мигането на мигачите ми е ориентир за нещо назатворено. Ако не мигнат, когато заключвам, проверявам всички врати и капаци.

 

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отключена, заключена няма никакво значение, бутонът за отваряне на багажника трябва да работи винаги. Трябва да се рови, за да се види от къде е проблемът.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не съм 100% сигурен но на Акорд 7, май че бутона за отваряне на вратата на багажника не работи ако колата е заключена. Мисля, че го бях чел някъде по темите. Не помня дали съм пробвал. Евентуално утре сутрин ако не забравя ще направя проба. На 100% съм сигурен, че вратата не се отваря от никой бутон, дори и този в купето ако колата е с работещ двигател. 

Колегата може да пробва дали се отваря ръчно вратата. Моята като се прецака не можеше да се отвори от никъде, освен от вътре от механизма под кората - ръчно. Влизах в багажника, после си оставих една по дълга сопа да стигам от задната седалка направо 😁 Но ми и светеше и чека за неработеща задна врата при мен :)

Редактирано от Г.Писаров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз пък съм 100% сигурен, че трябва да се чете, преди да се пише и отговаря. 😉

Редактирано от docev
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, Г.Писаров написа:

 На 100% съм сигурен, че вратата не се отваря от никой бутон, дори и този в купето ако колата е с работещ двигател.

Това не е вярно!

При автомата може да се отвори, просто колата трябва да е на място, но може да се затвори ако се движиш - просто системата пищи, че не е редно. :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ще правя проби 😁 Онзи ден пробвах на работещ двигател. Не помня дали бях на Р или на N. Трябваше да взема нещо от багажника. Натиснах копчето на таблото и нищо не се случи. Загасих колата. Натиснах копчето и тогава се отвори вратата. Зачудих дали това е тъпо измислено или не. Но си рекох, че щом така са го измислил - така е правилно. Тия дни трябва да се сетя да правя малко проби, че тая сутрин след работа, забравих.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ел. отваряне трябва ск. лост да е на "Р".

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих в доказан сервиз на Хонда в София и там се мъчиха цял ден и така и не можаха да го оправят проблема с отваряне на багажника от дистанционното. Имало си верига на всякъде, но въпреки това не сработва. Трябва да чакам да се появи такава кола донор за да се свали от нея и да се пробва. В Бултрако се чудя дали да ходя, защото сигурно ще ми вземат парите за диагностика и ще ме карат кой знае какво да сменям с ново. Явно ще трябва да си карам така за съжаление.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...